Vpád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Android Dat touží prožít lidské emoce. Začne dokonce pomáhat Borgům, nebezpečným kyborgickým bytostem, aby mohl tento sen uskutečnit. Neváhá uvést do nebezpečí i svého přítele Geordiho. Kapitán Picard a jeho druhové se tímto spojením dostávají do smrtelného nebezpečí, které ohrožuje i celou Federaci. Po velkém úspěchu první televizní série Star Trek se objevilo v roce 1987 její pokračování pod označením Nová generace. Nový typ vesmírné lodi Enterprise, na jejíž palubě žije přes tisíc osob, řídí posádka „nové generace" - kapitán Jean-Luc Pikard, první důstojník William Riker, android Dat, lodní poradkyně Deanna Troi, mladý slepý poručík Geordi La Forge a další. Vzápětí po příznivé odezvě televizních diváků ve Spojených státech i v Evropě se objevily i první romány, napsané osvědčenými autory americké sci-fi literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24141/vpad-24141.jpg 3.219
Série:

Star Trek - Nová generace

Žánr:
Sci-fi
Vydáno:, X-Egem
Orig. název:

Descent (1993)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Vpád

Přidat komentář
b2z
09. června

Vpád je přepisem televizní epizody (152-153), která ukončovala 6. řadu a začínala 7. řadu TNG. Kniha byla přeložena a vydaná v roce 1995. Těsně před tím začala Česká televize vysílat poprvé první řadu TNG. Vpád přišel v ČR na řadu až v roce 2000. Kniha je součástí edice TNG, kterou vydávalo nakladatelství X-Egem v letech 1994-1995. Takže „dřevní doba“ ST v ČR. Tomu bohužel odpovídá i český překlad „terminologie“, který celý příběh zabíjí. Pro znalé fanoušky ST to bude asi trošičku krkolomné čtení, ale myslím, že to za to stojí. Příběh má přímočarou strukturu, bez vývoje postav a oproti televizní předloze je doplněn jen o pár detailů. Taková ST jednohubka na letní večer.

Palorizek85
07.09.2016

Klasický příběh ST s Pikardem a Datem.

Phoenix16.cz
15.12.2014

Tato kniha zpracovává velice dobré téma, které má ohromný potenciál. Přímo navazuje na události v seriálu a v podstatě není nijak omezené, jak ho dále rozvíjet. A to je kámen úrazu, protože na můj vkus je příběh příliš plochý a jednoduchý. Když se knižní autor rozhodne spojit několik témat, která by sama o sobě dala na vlastní příběh, chce to větší prostor, než má tato kniha. Minimálně mi chybí, jak to bylo s Borgy dál. Nehledě na to, že závěr příběhu proběhl asi na deseti stránkách, tedy až moc zrychleně. Dále mi vadil překlad. Tolikhle divných metafor a přirovnání jsem už dlouho na jednom místě neviděla. Ale jinak se mi kniha líbila. Carey psát umí.

Arcisit
16.07.2012

Asi nejslabší ST co jsem četl, ale může to být i věkem a to jsem fanoušek...


Štítky

Star Trek Star Trek: Nová generace Borgové (Star Trek)

Autor a jeho další knihy

Diane Carey
americká, 1954

Kniha Vpád je:

v Přečtených30x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit3x