Temné zrcadlo

Temné zrcadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82243/temne-zrcadlo-82243.jpg 4 34 3

Posádka lodi Enterprise je vtažena do odlehlé části vesmíru, kde se setkává s absurdním "temný zrcadlem": dvojčetem Enterprise, se stejnými ženami a muži na palubě, u nichž však jednostranně převažují negativní charakterové vlastnosti. Tak kapitán Picard bojuje s kapitánem "Picardem", Geordi s "Geordim", Deanna Troi s "Deannou Troi"... Po velkém úspěchu první televizní série Star Trek se objevilo v roce 1987 její pokračování pod označením Nová generace. Nový typ vesmírné lodi Enterprise, na jejíž palubě žije přes tisíc osob, řídí posádka „nové generace" - kapitán Jean-Luc Pikard, první důstojník William Riker, android Dat, lodní poradkyně Deanna Troi, mladý slepý poručík Geordi La Forge a další. Vzápětí po příznivé odezvě televizních diváků ve Spojených státech i v Evropě se objevily i první romány, napsané osvědčenými autory americké sci-fi literatury.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , X-Egem

Dark Mirror , 1993

Phoenix16.cz
29.12.2019 4 z 5

Kniha je typická "zrcadlovka" do paralelního temného vesmíru, který známe napříč ST světem. Tentokrát se svému alternativnímu já podívají zblízka do očí sám kapitán, Deana a Geordi. Z trojice je nejzajímavější Deana, jejíž temnější já používá své betazoidské schopnosti a je nejobávanějším členem tamní posádky. Příběh jako takový je vystavěný dobře, nenudí, i když je poměrně jasné, jak to asi dopadne.

Polinius
19.11.2017 3 z 5

Těžko hodnotit.
Pokud milujete Star Trek TNG, pokud se vám zdají scénáře epizod, jejich tempo a dialogy hodně dobré,
tak budete milovat i tuto knihu. = 100%
U čtení knihy jsem měl přesně ty samé pocity, jako kdybych se koukal na jednotlivý díl seriálu v TV.
Teatrální, neakční, protkané humanismem, pomalé tempo, profesorský humor, neznatelná motivace jednotlivých postav ale o to větší motivace sloužit dobru = flotile.

Palorizek85
24.09.2016 5 z 5

Výborná kniha. Nejsem si jistý, jestli to bylo zfilmováno, ale navazuje to na původní Star Trek s Kirkem.

Star Trek Star Trek: Nová generace sci-fi

Diane Duane