Masky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Planeta osídlená lidmi před dvěma sty lety se pod vlivem nepříznivých přírodních podmínek nachází na úrovni feudální společnosti, kde se spory řeší násilím a vítězí právo silnějšího. Její obyvatelé se kryjí maskami odpovídajícími jejich společenskému postavení. Do tohoto prostředí je z vesmírné lodi transportován výsadkový tým, aby zajistil bezpečnost velvyslanci Federace, který má nalézt vládce planety a navázat s ním kontakt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48309/star-trek-nova-generace-masky-48309.jpg 3.821
Série:

Star Trek - Nová generace (7.)

Žánr:
Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
Orig. název:

Masks (1989)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Masky

Přidat komentář
Rawen616
07.10.2013

Myslím že docela pohodová knížka. Pozoruhodně popsaná kultura na planetě kde se vše odehrává. Hlavně to jak celé to nošení masek vzniklo je vtipné ale vlastně i pravděpodobné. Malá skupina lidí na nehostiném místě si může vytvořit náboženství i z docela obyčejných věcí.

Phoenix16.cz
02.01.2013

Tentokrát se příběh přesunul z Enterprise dolů na planetu, kde lidé nevycházejí na ulici bez masky na obličeji. Masky jsou součástí oblečení a také určují společenský status. Velkým plusem knihy je, že se výsadku účastní i kapitán Picard a hraje hlavní roli v příběhu, ve kterém pátrají po jedné konkrétní masce a seznamují se s méně či více příjemnými obyvateli planety.