Staliniana - Falošné zdroje anti-stalinizmu

Staliniana - Falošné zdroje anti-stalinizmu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443658/bmid_staliniana-falosne-zdroje-anti-stal-Rhr-443658.jpg 2 11 6

Tušil Stalin ako bude jeho meno po smrti očierňované? Áno, vedel. A tušil v mladosti aj to, ako zomrie. Mýty o Stalinovej ére sú obrovské. Najmä o nepreukázaných stalinistických represiách. Toto je všeobecne hlavná téma antistalinistických mýtov. Je to priam hlavný bod obvinení mnohých moderných politikov a historikov voči nemu. Prečo vlastne človek vymýšľa mýty? Táto potreba vzniká iba vtedy, keď človek čelí úlohe, ktorej riešenie ďaleko presahuje jeho prirodzené schopnosti. V kritických situáciách sa človek vždy obracia k zúfalým prostriedkom. Naše politické mýty dnes nie sú nič iné. Nové politické mýty nevznikajú spontánne, nie sú podivnými plodmi nespútanej fantázie. Naopak, mýty bývajú vytvorené podľa plánu. Sú umelo vytvorené zručnými a obratnými „pánmi“.... celý text

Josh
14.02.2023 odpad!

Další brak kniha, škoda stromů na ten papír!!!!!! A fakt provokuje někdo, kdo píše "hledáte Pravdu?" a myslí tím jeho.... a co recenze to Perla. Jenže to lidem co seděli, sedí a budou sedět na zadku v teple, vykřikují o Pravdě, tvrdí, že jsou členy SZBP, ale opěvují Stalina nedá nijak vysvětlit. A proč také...

Ivan53
02.12.2022 odpad!

Je svätá pravda, že treba čítať i knihy, ktoré nás nútia pokladať si nepohodlné a dotieravé otázky, a ktoré spochybňujú náš doterajší svetonáhľad – ak čítame iba knihy potvrdzujúce to, čo si už myslíme, žijeme v akejsi bubline. Preto som dal tejto knihe šancu, podobne ako aj do slovenčiny zatiaľ nepreloženým knihám (МУХИН: Почему народ за Сталина; КАРПОВ: Генералиссимус. Историко-документальное издание). No opäť sa mi potvrdilo, že stalinisti nemajú čo ponúknuť: vyvrátiť Stalinovu účasť v niekoľkých vybraných súdnych konaniach či popravách, to sa dá, ale poprieť priehrštia dôkazov (nie bájí/mýtov) sa Martirosianovi nepodarilo, takže sa dá povedať, že kniha splnila moje očakávania. Treba dodať, že prekladateľ vydavateľstva Torden je už na úrovni.

Po prečítaní tejto knihy vrelo odporúčam (na porovnanie) objemnú knihu Veľký teror, ktorá vyšla ešte počas jestvovania ZSSR, no ani zánik sovietskej ríše (odtajnenie archívov, zmenený výklad dejín, objavenie sa očitých svedectiev) závery tejto knihy nevyvrátil.

danniice
04.12.2021 5 z 5

Po rokoch pravda zacina vychadzat na povrch a hlada si cestu k ludom. Samozrejme fasisti a anglosaski poskoci ohlupnuti ich propagandou musia mat z takychto knih penu na ustach, pretoze im to podkopava ich "svatu pravdu" danu ich panmi!

Avar15
21.05.2021 odpad!

Další z řady propagandistických děl bolševického odpadu. Vydavatelé takového svinstva by měli jít do vězení. Oslavovat zrůdu Džugašviliho může jenom deprivant, ale o tom by vám řekl více doktor Koukolík.

DivnýJanko
15.07.2020 5 z 5

Výborné! Príjemne upravené, prehľadné a faktami vyvracajúce hlúpe mýty o človeku, ktorého keby nebolo, tak tu možno ani nie sme. Vďaka autorovi aj vydavateľovi za odvahu. Inak je tam veľa príjemných odkazov a citácii, ktoré sa dúfam dočkajú vydania aj v slovenskom alebo českom jazyku, Ešte raz odporúčam pre hľadačov Pravdy.

zahadum
14.06.2020 5 z 5

Vynikajúca publikácia ktorá názorne a na základe zdrojov, vyvracia viaceré mýty a lži ohľadne J.V.Stalina a jeho aktívneho obdobia vo vrcholnej funkcii v ZSSR ako hlavného štátnika.

2019  54%Ruská kultúra verzus anglosaská agresia
2020  44%Staliniana - Falošné zdroje anti-stalinizmu