Jatka u Salerna

Září 1943. Spojenecká vojska se vyloďují poprvé na evropské pevnině, na plážích u Salerna. Zdá se, že proti nim stojí pouze italská armáda, která nemá příliš chuti do boje. Jenže nedaleko se nachází také úderný pluk SS Wotan se svými obrněnci, který se právě přeskupuje po tříměsíčních bojích v Rusku, a jeho velitel Geier si v touze po generálských hvězdách umíní, že smíšené jednotky Britů a Američanů zatlačí z pláží zpět do moře. Ale nebude to tak jednoduché, situaci komplikují Italové, kteří se rozhodnou svým někdejším spojencům postavit...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48451/jatka-u-salerna-K72-48451.jpg 4.518

SS Wotan 20.

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Baronet

Slaughter at Salerno, 1985

Kniha Jatka u Salerna

čef
10.03.2019

Vždy jsem nadšen, jak autor dokáže popsat epizody 2. světové války bez příkras a vrcholně objektivně. Není to jistě jeho první kniha popisující zbabělé chování Britů a Američanů v kontrastu s disciplinovaným chováním Hitlerových bijců z elitního pluku Wotan. No, nakonec vítězí palebná síla, to už pronesl Wellington o nějaký ten pátek dříve, že. V době vylodění v Itálii byla již válka rozhodnutá a to věděli již i největší fanatici národního socialismu. Přesto bojovali a umírali, ale proč vlastně? Ani tato kniha na tuto otázku nedává odpověď, ale určitě stojí za přečtení.

dearkiki
17.07.2017

No, tentokrát jim to už málem vyšlo. Udržovali mě v napětí až do konce, co kdyby přece... Samozřejmě, jako obvykle vedlejší postavy jsou v příběhu na odstřel, ale na to už jsem si zvykla. Vůbec nevadí, že je to pořád dokola to samé. Stejně ty Kesslerovky miluju. ;-)