Ďáblův pancíř

Ďáblův pancíř https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13281/bmid_dabluv-pancir-xqC-13281.jpg 4 40 5

SS Wotan série

Válečné lítice série

2. díl

Cyklus Válečné lítice Román z rozsáhlého válečného cyklu tohoto anglického autora popisuje další epizodu bojové anabáze elitního pluku SS Wotan na podzim roku 1944. Riskantní akce elitního úderného pluku SS Wotan byly koncem roku 1944 posledním zoufalým pokusem nacistů, jak zvrátit kritickou situaci na frontě ve prospěch Říše. Příslušníci pluku, ostřílení na bojištích po celé Evropě, procházejí jednou bojovou akcí za druhou a kromě umění zabíjet je stmeluje především oddanost veliteli, svému pluku a sobě navzájem. Když se spojenecká vojska přiblížila k Cáchám a bylo jasné, že Německo válku prohrálo, dostal pluk rozkaz od samotného Hitlera město za každou cenu udržet. Všichni muži úderného pluku si byli v této chvíli vědomi, že jako váleční zločinci jsou tak jako tak zasvěceni smrti a proto i v této předem ztracené bitvě zůstávají věrni své hrozivé pověsti a nelítostně vraždí i na německé půdě.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Baronet

The Devil's Shield , 1975

Badger
02.04.2022 4 z 5

Tentokráte se hoši z wotanu přichomítnou k obraně města Cáchy. Kniha naplněna akcí, hláškami i spoustou zajímavých situacích, jakožto boj v hovnech či útok Tigrem přes řeku. Autor nešetří ani jednu stranu esesáci jsou pořádný ksindlové, ale občas si nezadají, třeba s duem amíků, veselých vylamovačů zubů.

marimari
01.10.2019 4 z 5

Dobývání Cách vešlo do dějin svou urputností a množstvím padlých a zraněných. Tyhle krutosti války autor dokonale představuje a svým lehkým nadhledem připraví čtenářům opravdový zážitek.

Jimmy_cz
03.05.2016 3 z 5

Příběh knihy je sice velice poutavý, ale v bojových situacích mi to spíš připomínalo východní frontu a značně jednotvárné - všude tisíce mrtvých a každý útok se mění v šílená jatka. Nepřítel stále dělá chyby a hlavní hrdinové přežívají prakticky bez ztráty květinky. Pokud se před útokem objeví nová postava, zcela jistě nepřežije.

Donatello
02.01.2013 4 z 5

Velmi čtivá a dobře napsaná knížka, stále si pamatuji některé pasáže z knihy

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku. Pluk SS Wotan útočí ;-)

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!