Srdcová královna

Srdcová královna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397122/bmid_srdcova-kralovna-v5E-397122.jpg 3 87 31

Zadie Ansonová a Emma Colleyová jsou lékařky. Už od studií na medicíně jsou nejlepší přítelkyně, přestože jsou velmi odlišné. Dětská kardioložka Zadie je v nemocnici za hvězdu, zatímco tišší Emma bojuje každý den s drastickými případy na traumatologii. Vědí o sobě všechno – anebo to tak na první pohled vypadá. Když se do města Charlotte, kde obě žijí, přistěhuje jejich dávný společný známý, pohledný lékař s přezdívkou „doktor X“, začnou krvácet i jiná srdce než ta z operačních sálů. Jak se vypořádat s přítomností muže, který téměř zničil nejen jejich přátelství, ale i jejich kariéry, jehož však jedna i druhá kdysi milovaly?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Queen of Hearts , 2018

Airelle
10.04.2024 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla v rámci štafety, jinak bych po ní nejspíš nesáhla. Velmi mě zaujala obálka, ta se opravdu povedla.

Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů a ještě k tomu se tu prolíná minulost a přítomnost, což se ukázalo jako největší kámen úrazu. Nejen že se mi obě postavy neustále pletly, ale musela jsem se neustále vracet, abych věděla v kterém časovém rozmezí se zrovna nacházím. V přítomnosti i v minulosti totiž dochází k časovým skokům.

Co se týče charakteru postav, tak mi přišlo, že se z minulosti nikam neposunul, ač měly obě postavy děti, tak nedospěly.

Celou dobu jsem čekala pořádnou zápletku, ale ve finále mi to přišlo jako pořádná blbost. Nedokážu pochopit, proč z Doktora X. dělaly obě takového bubáka, celou dobu jsem měla pocit, že někoho minimálně zabil.

Líbilo se mi lékařské prostředí, některé operace byly velmi zajímavé, bohužel převládali nudné popisy lékařské práce, která neměla s hlavní dějovou linkou pranic společného a jen knihu zbytečně protahovala.

IG: @freya_zlaskykpribehum

izinkaVENDULKA
25.06.2023 4 z 5

Za mě příjemná oddechové. Velmi mám ráda ráda příběhy z lékařského prostředí, ve kterém sama pracuji. A že ho tu není málo. Obě hlavní postavy Zadie a Emmy mi byly sympatické až do rozuzlení zápletky. Tam mě Emma zklamala, i když jsem to čekala. Co může způsobit lidská zavist. Zadie se nakonec zachovala lépe než by dokázal kdokoliv z nás. Nick ačkoliv to byl sebestredny blbec se na konci zachoval pěkně i když to bylo na žádost Zadie... Kniha se četla rychle i kapitoly byly kratší, což mi vyhovovalo. Jsem ráda že se ke mě formou štafety dostala.

uzivatel83509
31.05.2023 2 z 5

Kniha se dobře četla, ale já jsem se u ní hodně nudila.

Moniska2410
08.05.2023 2 z 5

Krásná obálka je velké plus a vlastně pro mě skoro jediné.

Nemůžu vyloženě říct, že by se mi kniha nelíbila. Námět měl potenciál, prostředí nemocnice s detektivní zápletkou znělo super, ale pro mě to bylo velmi vleklé. Až moc detailní popisování věci a situací z nemocnice, jako zákroky či lékařská terminologie, takže to bylo místy spíš nudné a já se těšila až knihu dočtu.

Při čtení se občas cítila bezmoc,kor když byly popisovány situace s dětmi.

Žádná postava mi nepřirostla k srdci.

Dela90
13.03.2023 2 z 5

(SPOILER) Zadie a Emma jsou dlouholeté nejlepší přítelkyně, matky, manželky a hlavně lékařky. Zadie je dětská kardioložka a má 4 děti. Emma pracuje na traumatologii a má jedno dítě. Když se do města přestěhuje jejich dávný známý jménem "doktor X" je najednou všechno vzhůru nohama a na povrch vyplouvá nejedno dávné tajemství. Je jejich přátelství natolik silné, aby to ustálo?

Uf. Tohle bylo z jedné strany nesmírně těžké čtení. Na můj vkus tam bylo možná až příliš autentických situací ze sálu. Čtení o dětech, které se zranily a jsou na sále a jde jim o život. Tohle není čtení pro mě, jako pro mámu. Některé scény jsem musela přeskakovat, protože mi šel mráz po zádech.

O doktoru X (jeho jméno je tedy šílené:D) jsem nějak nevěděla co si po většinu knihy myslet. Přišel mi jako takový ten samolibý chlap, který si vezme, použije a čau. Ke konci knihy si reputaci však napravil.

Ze začátku to bylo fajn, líbilo se mi nahlédnutí k Zadie a pak i k Emmě. Střídání přítomnosti a minulosti - super. Jen ten příběh mě úplně neoslovil. A prakticky jsem chtěla, aby už byl konec. Kdyby to nebyla štafeta, tak ji asi odložím.

Věřím, že pokud já píšu nelichotivou recenzi, tak někdo může napsat pozitivní. Každá knížka má svého čtenáře.

Co se musí nechat tak je ta nádherná obálka.

kris.docekalova
30.08.2022 5 z 5

Tohle byla naprosto fantastická kniha. Strašně se mi zalíbil styl psaní autorky (budu si od ní muset přečíst i další knížky), píše trefně, zbytečně neprotahuje, ale zároveň dokáže čtenáře krásně vtáhnout do děje a napínat. Příběh je z doktorského prostředí (autorka je sama lékařkou), které je pro člověka přirozeně přitažlivé a zajímavé. Napínavost a překvapení knížce rozhodně nechybělo.

bábuška
22.07.2022 3 z 5

Příběh poměrně složitý, poněvadž většina stránek je věnována podrobnostem týkajících se nemocničních problémů, něco málo rozporů týkající se různých náhledů mezi lékaři a nejméně vysilující práci lékařek - matek s dětmi. Pro běžného čtenáře nepříliš zajímavá kniha.

jadwiga
25.10.2021 1 z 5

Kniha svou nádhernou obálkou mnohonásobně předstihuje svůj obsah. Kniha mě zaujala možná na první straně, tím to skončilo. Jelikož sama autorka píše, že je lékařkou záchranné služby, velice mě překvapuje, jaké nepravdy v knize píše. Mě osobně tyto nepravdy hodně rušily, příběh pro mě nemá nápad a jazykovou krásu v ní taky nenacházím. Tentokrát bohužel.

NelaMaty
23.06.2021 2 z 5

Děj nezajímavý, žádné vyvrcholení příběhu. Čekala jsem, že alespoň konec se trochu rozjede a nic. Ale do čtenářské výzvy super! :-D

Martina157
21.06.2021 4 z 5

kniha z lékařského prostředí je pro mě zajímavá, autorka se zřejmě inspirovala i vlastními zkušenostmi z praxe

oblakaknih
11.04.2021 2 z 5

Srdcová královna je kniha, která mě zaujala především svoji obálkou. Přesto, po ujasnění, že se jedná o příběh z lékařského prostředí, jsem byla nadšená. Tento typ příběhů si v poslední době neskutečně užívám, proto jsem byla zvědavá, jak bude zpracovaný tento.

Na rovinu říkám, že jsem z knihy velmi zklamaná a byla pro mě spíše přešlapem.

Námět příběhu má rozhodně velký potenciál a spojuje mé dvě oblíbené věci – prostředí nemocnice a jakousi detektivní zápletku. Zpracování mě ale nějak nechytlo a já se do čtení této knihy musela spíše nutit.

Co se postav týče, během čtení jsem si k nim nebyla schopná vytvořit žádný vztah. Hlavní hrdinky příběhu mi nijak nepřirostly k srdci a jejich osudy mě upřímně moc nezajímaly.

Ani autorčin styl psaní mi moc nesedl, čtení mi bylo spíše na obtíž. To už se ale schází jeden problém s druhým, takže neříkám, že je kniha napsaná špatně. Užívala jsem si různé odborné názvy. Autorka ví, o čem píše, této oblasti dobře rozumí, takže v knize snad není ani žádná nesrovnalost. Moc se mi také líbilo střídání pohledů hrdinek.

Skoro celou knihu jsem se při čtení neskutečně nudila, děj mi připadal prázdný a o ničem, nic mě nepřekvapovalo, nevyvolávalo ve mně téměř žádné emoce a upřímně jsem se dost těšila na konec. Ten byl asi nejlepší částí celé knihy. Zápletka mohla být daleko lépe a promyšleněji popsaná, překvapivá, ale bohužel.

Nechci samozřejmě nijak zlehčovat to, co se v knize stalo, jen mi prostě nesedlo to, jakým stylem je to napsané.

Poznámka autorky na samém konci byla na celé knize nejlepší.

Za mě bohužel ne, ale myslím si, že pokud například studujete tento obor nebo k němu máte nějaký vztah, v knize si to své nejspíš najdete.

zaneta3009
04.02.2021 5 z 5

Nemám slov, je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Noisette73
13.11.2020 3 z 5

Pobavila jsem se s dětičkama jedné z hrdinek, a to opravdu tak jak už dlouho ne, ale jinak nuda. Obálka je božská.

LiLinka
26.10.2020 3 z 5

Říjnový los nepřečtených knih padl na Srdcovou královnu a mě nepřestává fascinovat, že si ve většině případů vyberu knihu, která byť jen nějakým náznakem odkazuje na moji aktuální náladu, problémy nebo okolnosti, které řeším(e).

To se mi teda zdálo hlavně na začátku knihy... Později jsem zjistila, že ve mně vyvolává pocit úzkosti. Přespříliš smrti. Tím, že to píše lékařka jebto opravdu surové. Plno emocí. Všeho druhu. Láska, nevěra, touha, odpuštění, tady najdete vážně všechno.

kamca4151
26.09.2020 1 z 5

Knihu jsem zakoupila jako doplňkovou v akci 1+2 zdarma. Bohužel knížka je opravdu velmi nudná. K hlavním hrdinkám nezískáte žádnou citovou vazbu-jak kladnou, tak zápornou. Neprožíváte tedy s nimi ani úskalí a náročnost, které přináší být doktorem/ doktorkou, ale ani jejich citová pouta k ostatním postavám z knihy. Pokud mám knihu přirovnat k seriálu chirurgové- vlastně jsem nepociťovala ani žádný smutek z umírajících postav, a to především proto, že celé ty příběhy jsou napsané jakoby vlastně na okraj. Celá kniha na mě působí jako obrázky poskládané za sebou, ale chybí jim spojitost a ucelenost, která by čtenáři dávala tu nutkavost příběh dočíst.

Nany_cz
21.04.2020 2 z 5

Ačkoli mám moc ráda seriál Chirurgové a v nějaké recenzi jsem se dočetla, že je tato kniha pro fanoušky seriálu jak dělaná, tak jsem bohužel velmi zklamaná. U knihy jsem se hodně trápila. Děj mi nepřišel příliš zajímavý, protože se ve třičtvrtě knihy nic důležitého nedělo.
Opravdu jsem se na knihu těšila a tak mě nakonec mrzí, že ji nemůžu hodnotit kladně.

xindl007
17.12.2019 4 z 5

Prostředí mně blízké. Odehrává se hodně času v nemocnici a při vážných případech. Prolíná se minulost s přítomností. Skutečně je znát, že autorka je lékařka. V těchto věcech ví, o čem mluví. Leckdy i slza mi ukápla, obzvlášť když ten dotyčný pacient bylo třeba tříleté dítě a nepodařilo se ho zachránit. Mám za sebou praxi na dětské onkologii, okamžitě se mi spousta věcí připomněla, především ta bezmoc. Z literárního hlediska je ten zbytek spíš slabší. Nicméně i tak vede k zamyšlení. I krásná a úspěšná žena může závidět své méně krásné, méně úspěšné, přesto tisíckrát šťastnější kamarádce...

MadamC
16.12.2019 5 z 5

Tato kniha je krásná. Ukazuje čtenáři opravdu hrozně moc ze života. Ukazuje pohled do srdcí lidí. I doktoři jsou jenom lidi, i když my v nich občas vidíme mnohem víc a myslíme si, že musí být neomylní. Ale pořád jsou to lidé a ne stroje. Pořád se dějí okolností, které hrají proti a občas okolností + lidský faktor může znamenat i smrt. Ale kniha není jen o nemocničním prostředí. Také nám ukazuje krásu rodiny, manželství, přátelství, lásky, odpuštění,...
I když to není vždy lehké, stojí to za to. Já jsem moc ráda, že jsem se do knihy pustila. Byla pro mě trochu vhledem do minulosti, ale bylo to příjemné. Setkat se opět v myšlenkách s pacienty, kteří už nejsou mezi námi, ale vryli se mi do paměti pro své kouzelné duše.
Občas jsem si říkala, že ti manželé jsou až moc empatičtí, ale co. Zadie byla moc fajn, vyprávění Emmy mě bavilo méně, ale zajímavá sonda do úplně pro mě odlišného světa.
Jsem s knihou spokojená, zažívala jsem při jejím čtení všechny emoce.

Kamilajznik
17.11.2019 3 z 5

Nemohu vyloženě říct, že se mi kniha nelíbila, ale pro mě to bylo velmi vleklé, táhlé, detailní popisování zbytečností a místy tedy hodně nudné.
Ale občas jsem se velmi zasmála a obálka je nádherná.

MOu598
07.11.2019 3 z 5

Rychle se přečte. Atraktivní lékařské prostředí.
Ale: Na konci knihy je poznámka autorky, která v podstatě říká, že je to slepenina. Jednotlivé části nejsou špatné, ale celkově slepenina.

lékařské prostředí pro ženy romantika

Autorovy knížky

2019  62%Srdcová královna