Srdcerváči. Kniha 4

Srdcerváči. Kniha 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466588/bmid_srdcervaci-kniha-ctvrta-8WA-466588.jpg 4 605 78

Srdcerváči / Motýliky série

Čtvrtý díl úspěšné série komiksových románů o lásce, životě a o všem, co se stane mezi tím. Charlie si nikdy nemyslel, že by se Nickovi vůbec mohl líbit, ale teď spolu oficiálně chodí a Charlie pomalu začíná být připravený na to, aby vyslovil ta dvě slůvka: Miluju tě. Nick se cítí podobně, ale má toho v hlavě spoustu dalšího – třeba vyoutovat se před svým tátou a pak je tu taky ještě podezření, že Charlie možná trpí poruchou příjmu potravy. Z léta je podzim a začíná nový školní rok a Charlie s Nickem poznávají, co všechno může láska znamenat. Srdcerváči jsou příběhem o lásce, přátelství, věrnosti, ale také o duševní chorobě. Ve střípcích příběhu Nicka a Charlieho se najde každý z nás... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume 4 , 2021

roman9276
22.02.2022 5 z 5

Tohle bylo zase ňuňu. Krásný, hodně mě to zase bavilo, rychlá jednohubka, ale trošku mě štve, že autorka na konci zmiňuje, že příští díl bude poslední. Je to škoda, protože tyhle komiksy jsou tak ááách.

Berulidemknihy
29.01.2022 4 z 5

Tahle série prostě vždycky tak krásně pohladí po duši, že pak člověk nemá sílu ani hledat, co by vytknul. Děkuji autorce za další krásný příběh:)

Karolin77
04.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Od tohoto dílu jsem čekala trochu více a upřímně jsem mírně zklamaná.
Autorka tu pokračuje v tom co naťukla v minulém díle. Což je porucha příjmu potravy.
Doufala jsem, že to v knize bude o něco víc rozvedené a více popsané. Což bohužel nebylo. Byl to tu ukázané, ale na mě toho bylo málo. Je tam,ale hezky ukázané,jak se chovat pokud někoho s touto poruchou znáte.
Postavy tu jsou úžasné pořád jako v předešlých dílech. Mám moc ráda jejich přátelskou partu.
Už to není tak sladké a jednoduché jako na začátku.
I Nick tu řeší své problémy s bratrem a otcem. A do toho se snaží pomoci Charliemu. Oba dva si chtějí říct,že se milují,ale neví pořádně jak. Jejich se vztah se stále vyvíjí a já to miluju.
První díl se mi nelíbil a jsem moc ráda, že jsem na konec dala šanci těm dalším, které se mi opravdu líbily.
Bylo to hezké čtení a upřímně mě mrzí,že už se se blíží konec Srdcervačů.
Za mě to byl jeden ze slabších dílů. Pořád mám nejradši třetí díl. Ale určitě mohu doporučit. :)

Lenka2533
01.01.2022 5 z 5

Čtvrtý díl opět nezklamal. Klukům jsem fandila celou dobu. Bylo to úžasný, miluju to! Těším se na další díl :)

SknihouVrukách
29.12.2021 5 z 5

Táto knižka v lete obletela slovenský bookstagram, ale to by som nebola ja, keby som sa k nej nedostala o pol roka neskôr. Inak influencla ma na ňu Mara z @kniznenebo.

Pokiaľ ste nevedeli tak toto je enemies to lovers príbeh. Tento trope milujem a aj tu som si ho veľmi užila. Veľmi sa mi páčilo, že obidve hlavne postavy boli zloduchovia. Hlavná hrdinka Alessandra bola fakt, že badass. A Kallias ? To je jeden úžasný chlap. Proste autorka zobrala všetky najlepšie tropes a dala ich do jednej knihy. Čo sa týka fantasy sveta, tak nečakajte nič prelomové a originálne. Fantasy stránka tejto knihy je veľmi jednoduchá a myslím si, že toto je ten typ fantasy, ktoré chcete čítať, keď potrebujete vypnúť. Začiatok knihy bol veľmi dobrý a asi to bola aj moja najviac obľúbená časť kniha. V strede to mierne škrípalo, možno ma to niekedy mierne nudilo, ale koniec bol zase super. Podľa mňa sa na konci stali aj dobre zvraty a konečne tam bola romantika, na ktorú som čakala celú knihu. Niektoré strany som čítala s otvorenými ústami. Akurát škoda, že kniha nebola dlhšia, keďže mi niektoré veci prišli nedotiahnute a občas sa niečo až príliš rýchlo stalo.

Autorka píše veľmi dobre a oddychovo. Keď som už mala čas na čítanie tak mi stránky mizli pod rukami. Nemôžem zabudnúť spomenúť tú krásnu obálku. Atmosféra tejto knihy bola taktiež úžasná. Kniha vo mne zanechávala taký temný pocit aj vďaka všetkým intrigám.

Určite knižku odporúčam pokiaľ chcete čítať nejaké nenáročnej fantasy v týchto zimných dňoch 4/5

Adelína_čte
22.12.2021 5 z 5

Před nějakou dobou jsem na jeden zátah přelouskala už čtvrtý díl Srdcerváčů. Pokud mě sledujedete déle, tak jste si asi všimli, že jsem všechny předchozí díly hodnotila víceméně kladně, některé díly byly slabší, některé mi utkvěly v paměti více... stejně jako tento čtvrtý.
Už to není ta přeslazená nejrůžovější cukrová vata obalená v jednorožcím třpytivěm prášku..i když ta mi předtím osobně taky nevadila :D mnohem víc se tu řeší citlivá témata, mentální zdraví, je tu opět velká diverzita...
Jsem trochu smutná z toho, že pátý díl bude tím posledním, na druhou stranu se nesmírně těším na ten netflixový seriál! Herecké obsazení vypadá parádně, nemůžu se dočkat, jak se rolí zhostí.
Srdcerváči zkrátka stojí za přečtení a doufám, že budou později stát i za zhlédnutí

Niki378
13.12.2021 5 z 5

Boží. Těším se na 5 díl.

blackoutzuzi
26.11.2021 5 z 5

Čtvrtý díl komiksové série.

Za mě si celá série zatím drží laťku naprosto perfektně :)
I tento díl je plný lásky a přátelství, ovšem je zde cítit, že se autorka posouvá dál a chce nám předat něco víc, než jen sluncem zalitý vztah dvou bezvadných kluků. Otevírá zde důležité téma - poruchu příjmu potravy, která v našem příběhu hraje důležitou roli.

Romča11
22.11.2021 5 z 5

Tak tenhle díl tohohle komiksu byl dokonalej! Snad nejroztomilejší a nejdojemnější ze všech!
Zatímco v předchozím díle autorka téma poruchy příjmu potravy jen nakousla a do toho dílu mi nesedělo, tady ho krásně rozpracovala a vykreslila a do příběhu zapadlo krásně. Hrozně moc se mi líbilo, jak bylo to téma pojaté, jak Nick postupoval ukázkově a snažil se být pro Charlieho tím správným přítelem a snažil se mu pomoci. Jak poté společně se snažili hlefat pomoc a nakonec se autorka snažila na Charliem ukázat, jak se porucha příjmu potravy léčí a co všechno obnáší. Bylo to takovou krásnou a lehkou formou. Prostě dokonalý. Přesně takhle bych si přála, aby to v reálném životě probíhalo a aby si z toho nějací teenegeři vzali příklad.
Dál se mi líbilo i druhé téma a to vyznání lásky jeden k druhému. Čekání na tu správnou chvíli a pak trochu trapna a pak už jen štěstí, prostě dokonalý.
Postavy byly jako vždy roztomilé a krásně vykreslené. Hrozně se mi líbilo, jak se Nick snaží Charliemu pomoci a Charlie se snaží se z toho dostat. Jak krásný mají mezi sebou vztah.
Prostě pokud máte rádi romantické příběhy a zároveň se chcete dozvědět, jak postupovat, pokud někdo ve vašem okolí trpí PPP, doporučuju.

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 1 z 5

Srdcerváči byla původně série zaměřená čistě na romantiku. První dva díly tomu odpovídají perfektně, třetí má dostatek romantiky, zajímavý vývoj postav a začala se i rozebírat vážná témata. Čtvrté pokračování vám dá jen vážné téma. 0 % romantiky, 0 % vývoje charakterů, 0 % vývoje vztahů, 100 % porucha přijmu potravy.
Nechápejte mě špatně, nemám nic proti tomu, aby se v takových knihách objevovala i vážná témata. Naopak si myslím, že je to super a uvítal bych toho víc. Problém je, že autorka zasvětila celý díl problému, o kterém nám nic neřekla. Nezvládla ani jednou zajít do hloubky. Pořád se jenom mluví o tom, že Charlie nejí, ale proč je to takový problém, se čtenář nedozví. Charlie má být vychrtlí, ale autorka to nijak neukázala. Má si ubližovat, ale opět to je tady pouze řečeno, žádný příklad, jak to na člověku poznat, jak to vypadá, nic. Autorka umí jen říct, že je to celkem blbí, nic hlubšího se nedozvíte.
Komiks je o grafice. Je to perfektní příležitost alespoň lehce nastínit, jak dané problémy opravdu vypadají, ne je pouze popisovat. Bohužel se vám tady nedostane ani jedno.
Příběh nemá děj. Od první stránky do poslední se pořád dokola dozvídáte, že Charlie má poruchu a je to celkem blbí. Nic víc. Stačí vám tahle věta a vůbec to nemusíte číst.
Na překlad jsme čekali dost dlouho. Chápu, že u komiksu se krom samotného překládání musí řešit i grafika, ale tohle fakt nejde. Už první díly neobsahovali zrovna moc textu a tady se to zkrátilo ještě na polovinu. Většina stran obsahuje tak 2 krátké věty a mnohdy ani to ne. Či-li nechápu, co mohlo trvat tak dlouho. Ještě horší ale je, že tam jsou gramatické chyby. Chybí čárky, háčky, občas i přebývalo slovo.
U tak málo textu to je problém.
Grafika za mě taky není žádná sláva. Oproti minulým dílům mě přišla poměrně odfláklá a to se mi autorčin styl líbil.
Z počátku příjemná jednoduchá série teď míří špatným směrem a bohužel nemůžu toto pokračování nikomu doporučit.

Medasek
05.11.2021 4 z 5

No tenhle díl už nebyl tak cukrkandlový jako předchozí, řeší se tu dost závažný problémy. Pořád to je ale strašně hezký a nemůžu se dočkat na další díl.

Fortuna7
04.11.2021 4 z 5

Je to zatím asi nejlepší díl co se týká vztahu, ale já se u toho už neculila tolik jako třeba u 2. dílu. Jsem už ale neskutečně moc zvědavá na poslední díl a seriál na Netflixu!

Hilda_
04.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě asi taky nejlepší díl. O to víc, když se mě téma okolo psychiatrie osobně dotýká. Děkuju za takovou knihu!

Fani
03.11.2021 5 z 5

Za mě nejlepší ze všech dílů, těším se na další

verka5083
17.10.2021 5 z 5

Tento dil mi přišel snad nejlepší. Řeší se tu závazně téma, které se hodně přibližuje realitě a tím i tato kniha ukazuje, že život není úplně tak lehký.

dawson321
09.10.2021 5 z 5

Opět super díl, i když tentokrát se v něm řeší docela závažné téma. Už se těším na finální díl, jak to všechno dopadne.

spencer
07.10.2021 5 z 5

Myslím, že tento díl byl po emoční stránce nejtěžší. Obdivuji, jak si autorka poradila s nelehkými tématy, které jsou v knize probírány. Tentokrát už to není vše jen růžové a setkáváme se již do větší míry s tématikou duševního zdraví, homofobie apod.
Kniha 4. ukazuje, že láska bohužel nemá na vše odpověď, a tak bychom si neměli určité věci vyčítat. Doporučuji.

voody99
02.10.2021 5 z 5

Srdcerváči jsou vždy skvělou volbou.

anet8843
30.09.2021 4 z 5

Konečně se děj někam posouvá a není tak přeslazený jako předchozí kniha. Jsem upřímně zvědavá, kam to autorka až zavede.

s1ombrehimawari
26.09.2021 3 z 5

Zatím nejlepší díl. Nejkrásnější obrázky, které začínají být trochu více propracované. Nejsilnější příběh. Akorát mi moc nevyhovoval způsob vyprávění některých pasážích, na druhou stranu to bylo super ozvláštnění. Postavy se stávají staršími a vyspělejšími a já si to užívám.