Motýliky 1: Prvá láska

Motýliky 1: Prvá láska https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416738/bmid_motyliky-prva-laska-NCs-416738.jpg 4 1179 1179

Srdcerváči / Motýliky série

Charlie a Nick chodia na tú istú školu, ale doteraz sa ich cesty nikdy neskrížili. Až do dňa, keď ich posadia vedľa seba na triednických hodinách. Chalani sú totálne rozdielni, ale čoskoro sa z nich stanú dobrí kamoši. Charlie pomaly zisťuje, že k Nickovi cíti niečo viac... aj keď vie, že nemá šancu. Láska však chodí po nečakaných chodníčkoch a Nick zisťuje, že Charlie ho zaujíma oveľa viac, ako by si kedy myslel.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Adele02
13.12.2019 4 z 5

To myslí vážně? Takhle to ukončit? :'D
Bylo to supersladký a kresby strašně roztomilé. Ocenila bych, kdyby svůj prostor dostala i Charlieho anorexie, ale celkově jsem spokojená. Srdcerváči jsou přesně tím druhem knihy, kterou zavřete s připitomělým úsměvem na rtech a budete mít chuť přečíst to znovu.

JitulHa
10.12.2019 3 z 5

Srdcerváči byli taková moje premiéra, co se čtení grafických románů týče. Musím říct, že dílko to bylo celkem vydařené, nicméně jsem se přesvědčila, že čtení graficky zpracovaných příběhů asi není úplně pro mě. Jelikož jsem zvyklá soustředit se hlavně na text, tím pádem mi tady utíkalo to podstatné, tedy obrázky. Kniha byla zanedlouho přečtená, já vlastně ani nevím, že jsem něco četla. Celé to příliš rychle uteklo, na emoce či začtení se nebyl moc prostor, ale to jsou holt prostě grafické romány. Avšak oceňuji nápad autorky, především pak kreslící um - pěkně zvládnuté.

Knižní střípky
01.12.2019 3 z 5

Nick a Charlie navštěvují chlapeckou školu. Charlie je spíše studijní typ, Nick zase úspěšný sportovec, hráč ragby. Když se Charlie loni přiznal, že je gay, prošel si peklem, čelil posměškům a šikaně z řad svých spolužáků a uzavřel se do sebe. Nyní již naštěstí prvotní vlna negativního zájmu po jeho odhalení pominula.

V tomto grafickém románu sledujeme, jak se tito dva naprosto rozdílní chlapci sbližují, ze začátku se jedná, aspoň ze strany Nicka, pouze o kamarádství. Charlieho ovšem tento sympatický mladík přitahuje hned zkraje a postupně jeho city přerůstají v lásku. Trápí se tím, že jeho láska nebude opětovaná, neboť se zamiloval do heteráka. Ale opravdu se zamiloval do heteráka?

Všude možně jsem o srdcerváčích slyšela, byla jsem na knihu hodně zvědavá. A i přes počáteční skepsi - myslela jsem si, že mě to nebude bavit, jsem nakonec velmi mile překvapená. Líbilo se mi to a to dokonce moc. Určitě si moc ráda přečtu i další díl, abych věděla, jak se bude dále vyvíjet jejich rodící se vztah.

nofreeusernames
29.11.2019 5 z 5

Tohle bylo strašně miloučký!

Veronica.Faye
25.11.2019 4 z 5

Skvelý príbeh a milé kresby. Vzhľadom na to, že ide o komiks, tak som ho prečítala asi za polhodinu. Obálka knihy je pekná a farebná. Názov "Motýliky" je skvelo premyslený, hneď som pochopila o aké motýliky v príbehu pôjde. Dej bol však dosť predvídateľný. Už dopredu človek vedel, ako asi príbeh skončí. Avšak bolo tam niečo, čo ma nútilo listovať do konca. Páčil sa mi vývoj ich vzťahu. Koniec bol otvorený, keďže má kniha pokračovanie, len škoda, že skončila v tom najlepšom okamihu. Určite siahnem aj po dvojke.

JajaCZ
17.11.2019 5 z 5

Keď som si v anotácii prečítala, že to bude s tématikou LGBT, s ktorou sa v poslednej dobe roztrhlo vrece, dosť ma to znechutilo. Nechápte ma zle, LGBT mi nevadí, nemám nič proti, ale hnusí sa mi ryžovanie autorov na tom, čo je práve IN. (Ako sa kedysi nepísalo o ničom inom ako o upíroch). Keď som v buse cestou do práce dočítala knihu, na mobile som si z nudy otvorila tento komiks.
Je kreslený čiernobielo, ale to nevadí. I čistým lineartom sa dá nakresliť pôsobivý príbeh.
Kým som docestovala do práce, tak som bola stiahnutá do deja a usmievala som sa.☺️ Príbeh je naozaj roztomilý, zamilovaný (žiadna komiksová spodobenina Dej mi své jméno). Hlavným hrdinom je Charlie, o ktorom všetci vedia, že je gay a Nick - hráč ragby. Náhodné stretnutie v škole pri spoločnej hodine započne ich priateľstvo, ktoré možno prerastie i v niečo viac...Za mňa super a teším sa na ďalší diel :)

Korsika
29.10.2019 1 z 5

V první řadě nejsem fanouškem komiksů, ale to nic nemění na faktu, že kniha postrádá jakoukoliv zápletku nebo rozuzlení ... natož vyvrcholení. Pokud chtěla autorka příběh pojmout tak, že být homosexuální je už v naší společnosti standartní a nechtěla pracovat s coming outem, nemám s tím problém, ale pak by měla vytvořit alespoň klasickou linku - seznámí se - pohádají - usmíří se ... ale tady se nestalo vůbec nic, mimo to jsou jednotlivé postavy od sebe graficky poměrně těžko odlišitelné.

bookworm_plants
26.10.2019 5 z 5

Mám ráda komiksy a autorku Alice Oseman, četla jsem od ní Solitaire, který na tuhle komiksovou knížku navazuje.
Jinak to bylo milé, sladké a roztomilé. Vlastně i dost realné k dnešní době, což se mi líbilo. Nemám co dalšího dodat. :))

Moltri
20.10.2019 5 z 5

Tohle je tak roztomilý a hloupý. Nemuseli byste strávit stovky hodin nad wt yaoi příběhy, aby Vám bylo jasné, jaký bude děj a jak to skončí. Ale je to milé.
Obvykle se mi sice anglická kresba nelíbí, ale tohle má svůj styl. Zprvu mi tam trochu chyběl smysl pro detail, ale teď myslím, že takováhle kresba příběhu zcela stačí.
V mé knihovně Srdcerváči rozhodně budou mít své místo.

martinakraus
10.10.2019 3 z 5

Průměrný LGBT+ komiks. Myslím si, že by nebyl ani z poloviny tak populární, kdyby šlo o hetero pár. Dialogy pro mě byly banální a místy až primitivní, kolikrát mi přišlo, že autorka než aby výraz přidala přímo postavě pouze líně napsala smajlíka.. Ani kresba mě nijak nedostala a dějem jsme se na tolika stránkách v podstatě nikam nedostali.. Postavy nebyly špatné a kvůli nim doufám, že další díl bude o něco lepší.

Verunka926
10.10.2019 2 z 5

Je to milé a příjemné čtení, ale na mě to bylo příliš jednoduché...

Kiwicatko
10.10.2019 2 z 5

Tohle bylo i na me az prilis jednoduche. Kdyz nad tim popremyslim, tak me to asi ani nezaujalo.

ADE138
08.10.2019 5 z 5

Hezký komiks

Ales04
26.09.2019 5 z 5

Krásný romantický komiks. Rozhodně zpříjemní chvíle.

dawson321
24.09.2019 5 z 5

Příběh sice jednodušší, ale o to milejší a roztomilejší. Už se těším na další díly.

sd1992
02.09.2019 5 z 5

Tuhle krásku jsem si objednala celkem spontánně... Jako spoustu jiných knih ;-D ale když jsem ji doma otevřela a zjistila jsem, že je to komiks, tak jsem byla v šoku :-D byla jsem na sebe naštvaná, že jsem se lépe nepodívala.. Ale ach nebeee, to bylo dokonalý.. jo, sice je to čtení asi na hodinku, ale je to strašně roztomilý.. :)) obálka i ilustrace jsou totálně boží a navíc komiks má otevřený konec..takže se strašně těším na pokračování a tuhle sérii si koupím celou.. :)

Evickar
29.08.2019 3 z 5

Příběh je roztomilý, postavy docela sympatické, ale postrádá to dynamiku, na kterou jsem zvyklá z mangy. Je to moc ploché, moc přímočaré, nic moc se o rodinách obou aktérů nedozvíte... chápu snad správně, že se jedná o komiksovou prvotinu autorky a je to poznat. Snad se v dalších dílech trochu vykreslí a příběh trochu rozvine.

Akléda_
23.08.2019 5 z 5

Pokud jste romantik tak tuhle knihu potřebujete. Nic jsem od ní nečekala a bylo to strašně moc roztomilé a ňuňu. Máte to přečtené za pár minut, budete se u toho rozplývat a budete chtít další díly. Kresby jsou roztomilé a líbí se mi "dodatek" na konci. Moc super!

anet8843
21.08.2019 5 z 5

Tohle je hodně milá, něžná záležitost, při které jsem pořád jenom vydávala zvuky "roztomilosti". Není to žádný velký, silný příběh - to by asi ani nešlo v takovém rozsahu. Kresby jsou jednoduché, ale moc hezké. Děj je také hodně jednoduchý, bez větších myšlenek a přesahů, ale plní svůj účel, nic mi v něm nechybí. S jazykem jsem měla drobný problém, chápu, že angličtina a čeština jsou rozdílné jazyky, ale místy působí některé překlady až komicky.
Celkově je to povedený kousek, těším se na další díl.

Aivinka
21.08.2019 5 z 5

Moc hezká odpočinková četba :)