Srdcerváči. Kniha 4

Srdcerváči. Kniha 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488919/bmid_srdcervaci-kniha-4-w1V-488919.jpg 5 607 78

Srdcerváči / Motýliky série

Čtvrtý díl úspěšné série komiksových románů o lásce, životě a o všem, co se stane mezi tím. Charlie a Nick spolu oficiálně chodí a Charlie začíná být připravený na to, aby vyslovil ta dvě slůvka: Miluju tě. Nick se cítí podobně, ale má toho v hlavě spoustu dalšího – třeba vyoutovat se před svým tátou a pak je tu ještě podezření, že Charlie trpí poruchou příjmu potravy. Začíná nový školní rok a Charlie s Nickem poznávají, co všechno může láska znamenat. Srdcerváči jsou příběhem o lásce a přátelství, ale také o duševní chorobě. Ve střípcích příběhu Nicka a Charlieho se najde každý z nás.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume 4 , 2021

KatChiss
23.09.2021 5 z 5

Nejde jinak, dávám 5 hvězd. Po dlouhé době mě nějaká kniha (i když je to komiks) rozbrečela. První dva díly jsou ultra cute a bude vás z toho věčného culení bolet pusa, ale další dva díly řeší vážné téma: poruchu příjmu potravy. Je zde krásně vylíčeno jak se dá poznat a co pro daného člověka můžeme my, obyčejní smrtelníci, udělat. Můžeme vidět i rozdíly mezi rodinami - jedna je sice neúplná, ale syn se může mamce svěřit, kdežto druhá je úplná, ale syn se svým rodičům boji něco říct. Jeden sourozenec toho druhého šikanuje, v další rodině se jeden zastane druhého. Všude je něco, důležité je komunikovat. Tenhle díl byl zatím nejvážnější a nejsmutnější, ale zato má krásné poselství

P.S.: Miluju Nickovu mámu a Charlieho ségru
P.P.S.: Pátý díl bude poslední

Sabča92
14.09.2021 4 z 5

Po tři čtvrtě roce je tu předposlední setkání s chlapci Nickem a Charliem. Ačkoliv mě minulý díl lehce zklamal, nakonec jsem se pustila do dalšího dílu a musím říct, že se mi tento čtvrtý díl líbil nejvíc ze všech.Srdcerváči 4 vyprávějí zatím nejdelší časový úsek než v předchozích dílech. K některým pasážím se tu dostávám deníkovou formou v podstatě retrospektivně, což rozhodně příběh oživuje. Tento díl je zaměřený na Charlieho poruchou příjmu potravy. V zimním díle se autorka zaměřila na velmi silné téma a od toho se odvíjí i celá atmosféra příběhu. Ovšem autorka se stále všechno snaží řešit pozitivně. Ukazuje, jak je důležité o problému mluvit a nechat si pomoct i od cizího člověka.

ElikaS
13.09.2021 4 z 5

Musím říct, že tohle byl pro mě zatím nejlepší díl. Obecně má tato série stoupající tendenci :-) Autorka se trošku posunula a konečně jsme kromě problematiky sexuální orientace řešili i něco dalšího - tentokrát problém duševních nemocí. Musím říct, že to bylo příjemné osvěžení příběhu.

Akléda_
13.09.2021 5 z 5

Na čtvrtý díl Srdcerváčů jsem se po tom třetím neskutečně těšila a bylo na co! Srdcerváči jsou díl od dílu lepší a mě hrozně mrzí, že už to příště bude končit. Kresba, Charlie a Nick, jejich rodiny, zážitky, to všechno mě moc bavilo! V tomhle díle už jde autorka hodně do hloubky s duševními nemocemi, což jsem nečekala, ale rozhodně to bylo něco, co jsem jen uvítala. Díky tomu jsem měla několikrát slzy v očích, což se mi ještě u komiksu nikdy nestalo. Tohle je jedna z mých srdcových sérií.

Bettybook
09.09.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Sice se to celé otáčelo okolo Charlieho a jeho problému, ale to mi vůbec nevadilo, naopak mě to hodně zaujalo a Srdcerváči dostali díky tomu nový rozměr.

kimberli11
07.09.2021 5 z 5

Moc krásný. V nějakých věcech jsou Nick a Charlie trošku podobní mně a mojí přítelkyni, u tohohle dílu jsem se trochu rozbrečela. Budu se snažit jako se snaží Charlie...:,)

Alethea_k
01.09.2021 3 z 5

Celá série má sestupnou tendenci. První díl byl nejlepší, s díly přibývá vážných témat, což je samozřejmě zajímavé a důležité, je to ovšem zakomponováno na příliš na sílu, chybí tomu lehkost a přirozenost prvního dílu.

FejKýý
29.08.2021 4 z 5

Jsem zvědavá na příští poslední díl. Tento díl byl zase milý a paráda že se tam řešilo jedno vážné téma. Zajímá mě jaký bude film.

TeriLin1111
28.08.2021 5 z 5

Tak jsem se nakonec rozhodla že čtvrtému dílu dám plný počet.... Na tomhle dílu rozhodně něco je... působí možná víc temně a "dospěle"? Rozhodně mně to tak přišlo, nebylo tam už tolik muckacích scén, a autorka se tady zabývá několika vážnými tématy. Opravdu mě překvapilo jak moc jsem si tuhle sérii oblíbila, všechny postavy ke mně nějak přilnuly.... Moc se těším na poslední díl (po kterém mi dost možná bude smutno z toho že už je konec) a taky na knížku Solitaire! Škoda že ostatní spin-offy na tuto sérii nevyšly v češtině :( Já bych se s těmito postavami určitě ještě někdy ráda potkala, myslím si že Darcy a Tara nebo Tao a Elle by si zasloužili vlastní knihy. No uvidíme co autorka vytvoří příště :D (jinak tohle bylo poprvé co jsem to četla na tumblru, tak doufám že jsem nepřeskočila žádnou stránku haha)

lenkaabooks
24.08.2021 4 z 5

Čtvrtý díl grafického románu o lásce, která se teprva rozvíjí, mezi dvěma kluky. A taky o anorexii. Tento díl byl nejen sladký, zabývá se i vážným tématem.

JitulHa
16.08.2021 4 z 5

Srdcerváči počtvrté aneb pořád stejní a přesto tak jiní. Ač kniha nabízí opět půvabné, jednoduché a nezaměnitelné kresby spolu s kupou citoslovce, které tomu všemu dodavají jakési prazvláštní kouzlo, celá je taková temnější. Oba hlavní protagonisté tu řeší své vlastní démony a životní dilemata, přičemž se snaží být tomu druhému nablízku. Nejedná se tedy jenom o ten motýlkový sluncem zalitý děj, jako tomu bylo zpočátku. Naopak se do popředí dostává nalomená psychika, rodinné vztahy, kamarádská pouta atd. Uvidíme, kam se příběh posune v závěrečné části.

sgjoli
14.08.2021 5 z 5

Další díl z této série jsem si rozhodně nemohla nechat ujít, protože Srdcerváči mne prostě neuvěřitelně baví.
Tenhle díl se od předešlých možná trochu liší v tom, že je ze všech zatím nejzávažnější, co se týká obsahu. Témata, která jsou naznačena již ve třetím díle, se tady rozvádějí do větších detailů - autorka na tom zde ve čtvrtém díle do určité míry postavila dějovou linku. Trigger warnings: řeší se zde poruchy příjmu potravy (anorexie), OCD, sebepoškozování.
Zároveň se mi líbí, že umí vyvážit těžká témata i situacemi, které jsou milé, hezké a člověka pohladí na duši, takže to není zas taková úplná depka, jak se může na první pohled zdát. Přitom ale rozhodně nic z těch závažných témat nezlehčuje, ani je nepodkopává nevhodnými poznámkami, což je podle mne důležité. Autorka zde odvedla podle mne dobrou a citlivou práci.
Skvělé mi přijde, že Nick s Charliem nezůstávají jako postavy na místě - vyvíjí se nejen jako osobnosti, ale také jako pár postupně rostou.
Myslím, že tohle je prostě dost povedená série, kterou určitě doporučuju.

jirka9453
11.08.2021 5 z 5

Klasicky jsem se nemohl dočkat, klasicky jsem se nezklamal. Tento díl patří k těm se závažnými tématy, ale krásně ukazuje důležitost komunikace, naslouchání i podpory. Místy mi obou kluků bylo líto, ale jde o velmi důležitou etapu série - a nemůžu jinak než plnou! :-)

Lea_41
10.08.2021 5 z 5

Tento díl už je trochu vážnější. Charlieho duševní problémi.. Je zajímavé jak autorka dokázala vytvořit slaďoučký komiks tak aby se v něm řešily vážné věci a přesto byl tak nuny.

rarášek
08.08.2021 5 z 5

Tentokrát byl díl převážně o velmi závažném tématu, ale i tak jsem si jeho čtení dovedla užít a moc se těším na pátý a zároveň poslední díl. :)

Ivka14
03.08.2021 5 z 5

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho bylo stejně milé a sladké, jako díly předešlé. Velice se těším na další díl.

michaella03
03.08.2021 4 z 5

Pořád roztomilé, přibyl tu ovšem závažný a těžký problém, který byl naznačený v minulém díle - porucha příjmu potravy.
Moc se těším na závěrečný díl.

Tessia
26.07.2021 5 z 5

„Love can't cure a mental illness.“

Neskutečně důležitá kniha. Alice Oseman píše o vážných tématech doopravdy citlivým a krásným způsobem. V návaznosti na předchozí díl se zde otevírá např. téma poruchy příjmu potravy, jak mluvit o psychickém zdraví se svou rodinou, nebo co (ne)dělat, pokud má někdo z vašich blízkých psychické onemocnění. Zatím můj nejoblíbenější díl.