Srdce v temnotách

Srdce v temnotách https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381197/bmid_srdce-v-temnotach-ql2-381197.jpg 4 149 149

Nastal čas, kdy Klára musí dát svou čtyřletou dcerku do mateřské školky a vrátit se do práce. I když si to představovala jinak a chtěla zůstat s dětmi doma co nejdéle, nejde to. Manžel Milan přišel o lukrativní místo a v novém zaměstnání nevydělává tolik, aby to stačilo pokrýt výdaje pro čtyřčlennou rodinu. Po úspěšném konkurzu nastoupí do soukromé firmy jako asistentka, ale od začátku má jen samé problémy. Nejprve s ředitelem, který zapomíná vyplácet mzdy a tváří se, že je to samozřejmé, pak s novou nadřízenou, stárnoucí a zatrpklou ženou, jež šikanuje své zaměstnance a často opilá vytváří na pracovišti nesnesitelnou atmosféru. Klára pracuje od rána do večera, domů se vrací unavená a nestíhá všechno v domácnosti jako dřív. Milan jít nejen nepomáhá, ale navíc jí to i vyčítá. Mezi manželi panuje čím dál větší napětí, hádky a nepochopení jsou na denním pořádku. Klára je zničená, v poslední době pod neustálým psychickým tlakem doma i v práci, nic ji netěší, snad jen dvě krásné děti, jejichž objetí hřeje. Netuší však, že všechny události jsou jen předehrou skutečné bolesti a smutku. Osud jí přichystal mnohem větší trápení, s nímž se bude muset vyrovnat, a její srdce nadlouho zahalí tma...... celý text

ZdenkaJ2
18.02.2017 5 z 5

Skvělý příběh, psaný životem.

ZdenkaJ2
18.02.2017 5 z 5

Super příběh, psaný životem, bohužel ne vždy může být v reálném životě takový šťastný konec.

Pajina68
06.01.2017 5 z 5

Mě se tahle kniha plná zvratů moc líbila. Je to fakt kniha ze života, doporučuji těm, kdo mají rádi obyčejné lidské příběhy.

čohynka
06.12.2016 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila. Až na manžela hlavní hrdinky - ten byl nesympatický, arogantní, pořád myslel jen na sebe, na svoje potěšení.. A ta jeho lenost!! Čekala jsem, že si nakonec najde i milenku - ale i na to byl až moc lenivý....

mariva
12.09.2016 4 z 5

Čtivý, ale tentokrát docela smutný román pro ženy. Hlavní hrdinka opravdu není moc sympatická, ale taky toho na ni autorka naložila docela dost. Těžko odhadnout, jak by se v člověk v její situaci choval. Mám v rodině příbuznou, která se musela a vlastně dodnes musí vyrovnávat s podobnou situací, a často jsem na ni při čtení knihy musela myslet. Asi bych knihu doporučila těm mladých ženám, které jsou nespokojené se svým partnerem, s nedostatkem financí, aby si uvědomily, že stačí chvíle a život se může změnit...

helča5
04.09.2016 3 z 5

Kniha se dobře četla,opravdu má v rodině,kde jsou děti hodně práce žena,hlavně pokud jsou děti malé,ale měla by si najít chvilku pro sebe a muž by to měl respektovat.

ivulka15
29.07.2016 2 z 5

Tak nějak nevím,kniha sice byla ze života. Ale hlavní hrdinka mi byla téměř celý děj knihy nesympatická. Věčně nespokojená,uknouraná .....

majík1
04.07.2016 5 z 5

Kniha ze života a proto moc líbila

orinka3
12.02.2016 1 z 5

Velice jsem váhala, jestli to mám přihodit k hromádce půjčovaných knih. Titul mi totiž silně připomínal Srdce v deliriu:) Ale co, mávla jsem rukou, občas je třeba i něco jednoduchého před spaním. Takže jsem čím dál udivenější došla do poloviny knížky.... a DOST, končím. Jestli něco nesnáším, tak hromádky neštěstí. Ta ženská celou knížku (teda aspoň tu půlku a nevěřím v nějaký obrat) profňukala, spokojená byla jen tehdy, když měli dost peněz. Trpělka trpělivá ubohá. Ke všemu chytne neštovice, ovdoví...bohužel mi nenapadá nic přiléhavějšího, než české jadrné NA POSR*NÉHO I HAJZL SPADNE a ona ta neštěstí svým životním postojem prostě přitahovala. Nechápu firmu, která si ve vedení drží hochštaplera, pro kterého přijede policie, nechápu už vůbec, proč ho nahradili nevyrovnanou alkoholičkou. A do třetice nechápu hrdinku, která si nechá s odpuštěním kálet na hlavu, nepráskne dveřmi a nehledá si jinou práci. Všecko, co se jí stalo, si zasluhuje, slepice. Velice pomatený, od života odtržený románek pro ženy, jednu hvězdičku dávám za čtivost.

drew95
13.09.2015 1 z 5

Nejsem tradiční čtenářka románů pro ženy a tato kniha mě utvrdila. Neříkám, že je spisovatelka nezručná, kniha ve mě vzbudila mnoho emocí, především ovšem záporných. Tak nepříjemnou hlavní postavu už jsem dlouho nepotkala - plačtivá ženuška, která chápe jako obrovský problém přispívat do rodinného rozpočtu.Nedokáže se částečně odloučit od dětí, neustále doráží na manžela, přičemž nedokáže vyslovit, co po něm vlastně chce. Kolegyně v práci, ačkoli jsou nespokojené nejsou schopné dát výpověď. Po smrti manžela hlavní postava (příčí se mi použít slovo hrdinka) na jedné straně pláče a po otočení listu už spí s jiným. Na začátku knihy má hlavní manželský pár problém s financemi, ale přesto si drží zděděnou chatu po prarodičích. Buďto autorka ignorovala logiku nebo záměrně posunula emancipaci o 100 let dozadu
Uznávám že kniha čtenářovi ubíhá dobře, i když s jazykem je to také na vážkách: každé druhé vyjádření pro pláč zní ,,Slzy se jí kutálely po tvářích. Přečteno jen z důvodu obsesivní poruchy dokončovat načaté.

Jajina555
06.07.2015

Vše od této autorky je čtivé, ze života a mnohá z nás se v knihách najde. Velmi se mi líbila.

polly43
05.05.2015 4 z 5

Zatím jsem četla několik knih této autorky a žádná mě nezklamala.

evago
01.04.2015 5 z 5

pohodové čtení

Petule5
01.03.2015 5 z 5

Perfektní čtení od začátku do konce! Skvělý příběh ,od kterého jsem se nemohla odtrhnout:-) Paní spisovatelka je skvělá :-)

27len
25.01.2015 5 z 5

Klára je z důvodu nedostatku peněz nucena pracovat, najde práci která ji baví, ale má problém s vedením, které není nakloněno zkrácené pracovní době, neustále mají rozepře s manželem Milanem kvůli penězům, chybí komunikace, mnohdy intimita, přicházejí všední starosti - děti, práce, vaření, úklid.. Vše se změní poté co manžel při výletu autem zahyne a Klára zůstává sama s dětmi. V té době najde novou práci při které je schopna skloubit práci i rodinu a poté i přítele, s kterým si uvědomí jak se v předchozím vztahu honila za zbytečnostmi a nechávala si "život proklouznout pod rukama". Oba jsou poznamenaní tragickou smrti svých partnerů a uvědomují si že čas který jim "tady" zbývá se dá využít k radosti všech.Zkrátka další realný příběh ze života i k zamyšlení.

mischapida
20.11.2014 3 z 5

Jedna z knih, která má uvěřitelný příběh. Sžila jsem se s ní. I když mě v celku nebavila tolik, jako jiné z autorčiných knih.

Alča I.
06.08.2014

Super, jedna z nejlepších knih spisovatelky !!!!

lenkavildomcova
22.07.2014 2 z 5

nedočetla jsem....

dubakm
23.06.2014 4 z 5

„Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života.“ Erich Maria Remarque
Ano, tahle kniha byla poučná. Honíme se za zbytočnostmi světa a podstatné věci nám protíkají rukama.A Klára na to přišla tou nejneštěstnější cestou, ale o to silněji si pak bude vážit to, co jí život nabízí.

ina77
21.05.2014 4 z 5

Supr příběh ze života!
Kniha od začátku do konce pouze a jen pravdivá!

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky