Správná věc

Správná věc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419092/bmid_spravna-vec-5ae-419092.jpg 4 96 24

Strach z následků našich činů nás drží zpátky, až nejsme schopni poznat, co je správné, dokud nám to někdo nepřipomene. Jedno z hlavních témat knihy zachycuje přátelství a důvěru v člověka v dobách, kdy se může zdát, že je něco takového zcela nemožné… Úspěšnému nakladateli Johnu Bennerovi se jednoho dne dostane do rukou kniha, jejíž děj odkazuje na nespravedlivé a protizákonné jednání hlavních představitelů města. Na Johna má kniha velký vliv a pomalu si začíná uvědomovat všechny souvislosti mezi knihou a skutečností. Ví, že zda by se rozhodl knihu vydat ve svém nakladatelství, mohl by dát v sázku svoji kariéru, svobodu i bezpečí své rodiny, avšak představa, že by neučinil nic, ho netěší už vůbec.... celý text

Bohém
09.11.2019 5 z 5

Perfektní příběh! Nápad sudých a lichých kapitol je velice originální a v tomto případě i bravurně zpracovaný. Téma je velice aktuální, zároveň však autor nechává prostor pro rozlet čtenářovy fantazie.

Magdalena_j
01.11.2019 4 z 5

Knížka se mi dostala do ruky v podstatě náhodou a jsem moc ráda. Jedná se o zajímavě pojatý příběh - čtete zároveň myšlenky vězně ve vězeňském ghettu a zároveň činy nakladatele, který žije na druhé straně bariéry, kde by měla být svoboda, ale je to spíše totalita... Příběh je ve své podstatě o vzepření se režimu spojením síly obou stran.
Některé části jsou velmi aktuální a rozhodně vás donutí přemýšlet.

Text přečtete za chviličku, některé části se trošku hůře čtou, jsou psané takovým zvlášním jazykem. Jako celek knížka určitě stojí za přečtení.

jarka997
07.09.2019 5 z 5

Spousta polapitelných myšlenek. Odvážné. Například tento výňatek z knihy: "... já říkám, dokud nebudu starý a nemoc mi nezaslepí mozek, nepřestanu stát nohama pevně na zemi a říkat, co vidím, neboť mé svědomí mi nedovolí obracet se zády a neposlouchat to, co slyšet nechci. - Tak poznám, že člověk jsem." Podle mě, úžasné.

Civil3324
07.09.2019 5 z 5

Cože, český autor píšící beletrie? Česká beletrie se už dlouho potácí, ale teď to vypadá, že by se to mohlo konečně změnit. Tato kniha je totiž výborná. Ke knize Správná věc jsem se dostal náhodou a nic jsem nečekal. Však už po praefatiu jsem začal být zvědavý. Kniha se velice dobře četla a námět byl tak, skoro se to bojím napsat, ale byl velice aktuální a výstižný. Kniha však obsahuje tolik odkazů a myšlenek, že si ji brzy budu muset přečíst znovu.