Správná pětka na útěku

Správná pětka na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4516/bmid_spravna-petka-na-uteku-qXn-4516.jpg 5 247 15

Julián, Dick, George, Anna a pes Tim tráví prázdniny na ostrově. Jedné noci zachytí záhadné světelné signály přicházející z neznámé lodě. Zdá se,že narazili na nebezpečnou pašeráckou bandu!

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Five Run Away Together , 1944

kristijan
25.10.2021 5 z 5

V hlavní roli tentokrát Julián, jehož vyřídilka, se kterou nemilosrdně stírá otravné záporáky Stickovy, trumfuje všechno ostatní, co se v knize odehraje. Samotné jeho hlášky by vystačily na 5* a napínavý příběh, který se často vracel k prvnímu dílu a občas nabízel i podobné momenty, by se dal klidně brát jen jako příjemný bonus navíc.

ElikaS
01.09.2021 4 z 5

Nevím, jestli si na celou správnou pětku už zvykám, nebo byl tento díl lepší než ty předchozí, každopádně se mi tento díl líbil o trochu víc. Syn byl nadšený stejně jako u předchozích dílů

Elulilinka1
28.08.2021 5 z 5

Poslední díl, který mi z téhle série chyběl mi opravdu vyčaroval úsměv na tváři. A u těch jejich pikniků se mi úplně sbíhaly sliny :D.

pepa4081
05.08.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky je stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

snowpinkee
20.01.2021 4 z 5

Opět návrat do minulosti. Rozhodla jsem se přečíst si tuhle sérii celou. Baví mě to, se ponořit do vzpomínek. Užívat si tu bezstarostnou chvilku s dětmi. Bavit se tou naivitou a zase tomu věřit.
Tento Díl se mi zdál na pár detailů dobře promyšlen a ač jsem to už četla tak jsem si na konec vůbec nevzpomněla, takže mě to i překvapilo. I když jsem věděla že nás čeká happy end.
Jen ta George by se sebou měla něco dělat. :D ⭐️⭐️⭐️⭐️/5

Páájinka
24.09.2020 5 z 5

Přečteno jako zamlada jedním dechem

Ran
07.09.2020 5 z 5

Tato kniha je skvěle napsaná a vypointovaná. Hodně se mi také líbil styl vyprávění.

Jessybelle
23.05.2019 5 z 5

Návrat do dětství, jako dítě jsem to hltala a poctivě stála frontu v knihovně. Dnes jsem se jen pozastavila nad tím, co tetě bylo, že ji odvezli do nemocnice... Ale i tak jsem si to užila.

PavelCallta
01.05.2019 5 z 5

Velmi napínavá kniha. Apsolutní spokojenost.

Daniel2009
18.11.2018 5 z 5

U mě je tohle nejlepší dobrodružná kniha, co jsem kdy četl. Ale na fantasy nemá.

Teresita
01.11.2017 5 z 5

V dětství jsem knížky o Anně, Dickovi, Juliánovi, George a jejím psu Timovi hltala a některé četla pořád dokola. Předtavovala jsem si, že jednou také prožiju podobné dobrodružství. Při jejich piknicích se mi sbíhaly sliny, během napínavých částí se mi tajil dech. Díky výzvě jsem se k této partě opět vrátila. Bála jsem se, že si jejich čtením v dospělosti zkazím ten úžasný dojem, který jsem z nich měla, ale kdepak! Naopak jsem si čtení velice užívala, příběh mi přišel čtivý i po letech a nostalgicky jsem si při čtení zavzpomínala. Mám chuť přečíst si nějaký další díl.

Iqaaro
03.02.2017 5 z 5

Tyhle detektivky jsem miloval. Někdy se k nim ještě vracím. Tohle byl asi nejlepší díl z celé série, kdo by nechtěl bydlet s kamarády na opuštěném ostrově?

EllieK.
27.01.2016 5 z 5

Zrovna tato kniha je asi nejzábavnější z edice Správné pětky...

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)

Dep8
15.12.2012 5 z 5

Četla jsem v dětství všechny díly, co jen se daly vyšťourat v naší městské knihovně, prokládané Stopami hrůzy, Tajnou sedmou a Dívkami v sedlech. Dneska už s jistotou nevím, které díly to byly, ale každý z nich byl skvělou dětskou detektivkou.