Správná pětka a únosci

Správná pětka a únosci https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/4521/bmid_spravna-petka-spravna-petka-a-unosc-PoO-4521.jpg 5 180 8

Správná pětka / Slávna 5 série

Do Kirrinské chalupy přibyl nový obyvatel. Strýček Quentin spolu s dalšími vědci pracuje na novém vynálezu. Jednomu z nich kdosi pohrozí, že když neprozradí podstatu převratného vynálezu, unese jeho dceru. A tak se Berta musí skrýt. Aby nebyla tak nápadná, převleče se za kluka, jenže to se samozřejmě nelíbí George. Únoscům se nakonec přece jen podaří jednu dívku, která vypadá jako chlapec, unést. Jenže Berta to není…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Five Have Plenty of Fun , 1955

marketa3815
25.01.2023 5 z 5

Všechny díly Správné pětky jsou na jedno brdo, navíc bez ilustrací, přesto naši osmiletou dceru baví, takže v sobě zřejmě mají nějakou ingredienci, které nedokáže odolat, a musí číst.

Knihomolka506
31.12.2021 5 z 5

Hlídat někoho není snadné hlavně když jste členem detektivního klubu a když  jde o malou holku známého ,který se strýcem jednoho z členů party řeší důležitý případ. Brzy ale začne jít o opravdový případ, protože malé dívce hrozí nebezpečí! Jaké a proč? S tenkou knihu do anglického venkova vkroč!

Jessybelle
11.10.2021 5 z 5

Krásné dobrodružství, po třiceti letech se vracím do dětství, kdy jsem tyto knihy hltala, stala frontu v knihovně. Ale i nyní jsou pořád báječné. A co víc, přivedla jsem k nim svého syna, a i toho to baví. Doufám, že to zaujme i ostatní mé děti, až přijde čas..

pepa4081
15.06.2021 5 z 5

Můj komentář ke všem dílům Správné pětky bude stejný. Za mého mládí tyto knihy nebyly přeloženy, takže si teď „doplňuji vzdělání“. I když je scénář vždy velice podobný a mění se jen prostředí, každý díl mne hodně baví. Je to skvělá relaxace. Dětem i dospělým s dobrodružnou dušičkou mohu vřele doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

velociraptor
28.03.2019

Správnou pětku mám moc rád. Chystám se přečíst všechny díly.

JaneTrafy
26.11.2015 5 z 5

Správnou pětku mám opravdu ráda. A ráda si to vždy znovu přečtu :) Zajímavý případ, kdy se musela dívka přestrojit v kluka, i když nechtěla. :D

brčko-A
24.06.2015 3 z 5

Zajímavá kniha, taky bych ráda prožila dobrodružství!

Pakuna
11.09.2013 5 z 5

Dětská detektivka, která splnila svůj účel - každé nové dobrodružství správné pětky jsem prožívala tak, jako bych k nim patřila!

Každý týden jsem v knihovně hledala další díly! :)