Spodní proudy

Spodní proudy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427004/mid_spodni-proudy-cof-427004.jpg 4 134 134

Zane a jeho sestra Britt vyrůstají v luxusním domě u horského jezera. Jejich otec je vážený občan a celá rodina budí dojem dokonalosti. Jen obě děti znají pravdu – otec je s tichým souhlasem matky léta týrá. Zane se mu jednoho dne vzepře a uteče z domu. Po letech se ale rozhodne vrátit, aby ochránil svoji sestru a začal nový život. Dokáže se osvobodit od strašlivých vzpomínek z dětství, nebo ho znovu zcela pohltí?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Under currents , 2019

lucie3944
23.06.2020 5 z 5

Za mně klasická Nora Roberts, jak jsem zvyklá. Ale přiznám se, že popis týrání a následných lží "rodičů" mě dostalo tak, že jsem v téhle časti občas něco přeskočila. Další části knihy už byla klasika. Takže jsem vlastně nadmíru spokojená.

Ivana11
15.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem chytla po knize N. Roberts. Bylo to pěkné, místy napínavé, čtení, ale zase ty chyby v textu, to mi fakt vadí. Derby byla na můj vkus do všeho hrozně hrr, až mě někdy dost štvala. Ale kniha se četla pěkně.

Pípasek
20.05.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala až na chyby v překladu. Jinak pohoda.

mysterygirl
18.05.2020 3 z 5

První část se mi líbila hodně, vzteky jsem svirala pěsti, čím víc jsem se blížila ke konci, tím se mi to prestavalo líbit..samy pěsti, násilí.. Myslím, že toho bylo až až. A ta Derby mi taky moc sympatická nebyla

katst
05.04.2020 5 z 5

Nora Roberts opět nezklamala. Když potřebuji vytrhnout z čtecí krize, jsou její knihy sázkou na jistotu. Příběh z počátku šokující, poté dost předvídatelný, což ale nemění nic na tom, že jsem si knihu užila a velmi dobře se četla.

Litocha
15.03.2020 3 z 5

První část se mi líbila nejvíce, měla spád, mrazilo z ní a nutila ze všech sil fandit dětem. Druhá, sbližovací, výrazně ztratila dech. Je to typická Roberts, žádné překvapení - pospolitá rodina, maloměsto s přátelskými vazbami, děti a psi, důraz na líčení atmosféry a přírody. Darby mi bohužel chvílemi nebyla moc sympatická. Spousta věcí byla tak nějak moc hrr a přišlo mi, že se dost klouže po povrchu. Jistě je to i tím, že autorka knihu zalidnila dost velkým množstvím postav, které pak nedostávají moc prostoru. (Tentokrát jsem se navíc nějak ztrácela ve jménech.)
Poslední část zase nabrala na tempu, ale byla zoufale překombinovaná (a taky dost předvídatelná). Možná by stálo za to zaměřit se na jednoho zloducha a střet s ním pořádně propracovat. Takhle knížka ztrácí body za věrohodnost i za odfláknutí konečných střetů.

veveronka
24.02.2020 5 z 5

Jako vzdy precteno na jeden zatah.

ritz
14.02.2020 5 z 5

Velmi čtivý příběh, napětí, výborné rozuzlení.

Bobina74
03.02.2020 4 z 5

Kniha je spíše primárně určena pro něžné pohlaví, ale díky detektivním a thrillerovým prvkům by se mohla líbit i empatickým mužům, kteří se rádi nechají ukolébat romantikou. Více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

Ráčkajda
21.01.2020 5 z 5

Nádhera zhltnutá během chvíle, paráda :-)

georginaa
15.01.2020 5 z 5

V první části mi to vzalo dech. Jak výše postavení lidé schovávají svou pravou tvář je až děsivé. Plný strachu a násilí, přetvářky a bolesti. V další části se rozvíjel vztah mezi Darby a Zanem. Bylo to vzrušující a jako vždy skvělý příběh.

kolacky
14.01.2020 5 z 5

Strašně se mi líbí, jak Nora dovede popsat toho kolektivního rodinného ducha, tu atmosféru přátel kolem hlavních hrdinů a schopnost společně se radovat. A společně nakopat padouchům to... řiť. Moc dobré čtení!

Kiki22
09.01.2020 4 z 5

Čtivé, ale taky plné překlepů a chybek, to mě dost rušilo. Začátek s tématem domácího násilí spojeného se sexem mi přišel trošičku vykradený ze Sedmilhářek, ale na druhou stranu byl dovedený mnohem dál. Ta ledová krutost Grahama a Elizy vůči vlastním dětem byla děsivá. Obrovské plus vidím ve vylíčení krásného prostředí, vztahu tety Emily k synovci Zanovi a neteři Britt, vztahu mezi Zanem a Darby i popisu zahradničení, úplně jsem cítila rašelinu, mulč, květiny...

raty
02.01.2020 4 z 5

Nora Roberts tak, jak ji mám nejradši.

Ivetaa
02.01.2020 5 z 5

Hezký a zároveň smutný příběh

lifeoptimist
31.12.2019 5 z 5

Další klasika od Nory zhltnutá skoro na posezení :-)
Vždycky mě udivuje, kam na ty zápletky pořád chodí, doporučuji.

Jen nečtěte anotaci, protože to, co Alpress vyplodil je totální kravina (jak už tu bylo v komentářích psáno), jediné, co se shoduje je jméno hlavního hrdiny, jinak nic, ale kniha rozhodně stojí za to!

Zdenas5
21.12.2019 2 z 5

Souhlasím s tím, že anotace neodpovídá. Kniha má dobrý rozjezd, pak následuje zpomalující a předvídatelná romantika a opět trochu napětí. Zdálo se mi, že těch padouchů zde bylo až moc a klaďasů taky. Kniha se ale četla celkem dobře, klasická Nora.

cherubinka
20.12.2019 5 z 5

Díky anotaci jsem stále v první části čekala, kdy Zane odejde a Britt to odskáče za něj, Místo toho čtu úplně něco jiného a mozek se tomu stále brání. Takže jsem první část tak nějak úplně nevstřebala a budu si to muset přečíst znovu :D
Takže NEVĚŘTE anotaci!!! :))

Kniha super, žádná nuda, kostra klasická Robertovská :) Opět detailně zpracované hlavní téma. A zase mi Nora dluží 4 hodiny spánku :D

mariva
09.12.2019 5 z 5

Knížka se opět výborně četla, měla spád a i když děj byl od poloviny snadno předvídatelný, nechybělo napětí až do konce. Obvykle mě u autorky trochu mrzí, že ta nejnapínavější část je až na posledních stránkách a celá akce je většinou vyřešena strašně rychle. Tentokrát v knize bylo těch akčních částí víc, takže napětí trochu rozložila, ale vždycky je moc brzy po všem. Přesto mě kniha ani chvíli nenudila a čtení jsem si opravdu užila.

biki
05.12.2019 4 z 5

Při hodnocení této knihy budu trochu přísnější: úvodní část byla výborná a (aspoň pro mě) nervy drásající. Pak ovšem nastoupila klasická robertsovská selanka, která se velmi dobře čte, v níž se rozvíjí vztah obou hrdinů, opět se objevuje pes (to mám ale ráda), a v podstatě jen připravuje čtenáře na dramatické vyvrcholení příběhu. Poslední třetina knihy je pak opět akčnější, hlavní hrdinové se musí vypořádat dokonce s několika dramatickými událostmi a zvraty, samozřejmě úspěšně.
Jako vždy je kniha této autorky velmi čtivá, ale k úplné spokojenosti mi přece jen něco chybělo.

Ještě dodatek: proboha, kdo psal anotaci ke knize? Četla to vůbec ta osoba? Kontroloval ji někdo? Začátek anotace je sice správně, ale větší část knihy je o něčem úplně jiném.

napětí

Nora Roberts