Špity, špity, bábo

Špity, špity, bábo https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117429/spity-spity-babo-mka-117429.png 5 24 7

Veselá říkadla z lidové poezie, ze sbírek K. J. Erbena a F. Bartoše vybral a upravil Karel Černý.

jiri77
31.10.2021 4 z 5

Krásné říkadla ,které určitě budou bavit každé dítě. Já jsem se ke knize dostal až v dospělosti ,ale přesto mě také pobavila.

Pekař peče housky,
uštipuje kousky,
pekařka mu pomáhá,
uštipují oba dva

jankor
14.03.2021 5 z 5

Moje dětství u babičky, nebylo na výběr, uměla jsem ji odpředu dozadu i obráceně. Vyrostli jsme, knížka se ztratila a teď, když se tu objevilo vydání z roku 1965 jsem udělala jéééééééé :)

hrdlickova_61
15.04.2019 5 z 5

Říkanku "Špity, špity, bábo" jsem znala od svého dědy, který jimi škádlíval babičku i nás děti. A najednou mi přišla do ruky knížka s takovým názvem a s tolika dalšími hezkým verši! A ještě s obrázky M. Jágra, podobnými těm z Pohádek z pekelce - tak to by bylo, aby se mi nelíbila : o)

los
17.10.2018 5 z 5

jééé, jak vidím obálku, to je shledání, jak já tuhle knížku v dětství miloval, nu, hned jdu na půdu, snad tam někde bude

Nočnípták

Špity, špity, dědku,
já jdu pro tu štětku,
aby bába nevěděla,
ona by to pověděla.

Nostalgie,že? Myslela jsem, že si jich z dětství pamatuju tak dvě, tři. Stačilo však knihu otevřít a už mě slova sama naskakovala až z toho byl vnouček celý vedle.
Knížku si odnesl, básničky se mu líbí. Horší je to s ilustracemi, ty teda zavrhl. A já byla nadšená, že je knížka pořád s ilustracemi Jágra jako dřív. Moc se mě líbily.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Krásné básničky. Hlavně si pamatuju Naše stará Blažková. Tak jsem se jmenovala za svobodna a proto se mi tak líbila :D

Oberon85
02.11.2014

Znal jsem je všechny zpaměti. Vždyť mi je maminka četla nejméně stokrát a pak znovu. Mé první setkání s poezií. Dětská duše nasávala rytmus a krásu verše. Možná, že právě díky jim, kouzelným říkadlům, jsem zůstal poezii věrný celý čas, až do dnešních dnů.