Špinavý kšefty na North Ganson Street

Špinavý kšefty na North Ganson Street https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330949/bmid_spinavy-ksefty-na-north-ganson-stre-v4h-330949.jpg 4 231 75

VÍTEJTE VE MĚSTĚ VICTORY! MÍSTNÍ ATRAKCE: SVINSKÁ KOSA, CHCÍPLÍ FÓGLOVÉ, ZAMORDOVANÍ POLICAJTI A DVA (NE)OHROŽENÍ DRSŇÁCI S ODZNAKEM… Po krátké, nepříliš zdvořilé konverzaci s detektivem Julesem Bettingerem spáchá jeden rozrušený obchodník sebevraždu. Kvůli tomuto incidentu je nelaskavý (i když mnohokrát vyznamenaný) policista přeložen a musí se i s rodinou přestěhovat z Arizony na mrazivý sever, do Missouri. Zchátralé město Victory připomíná bestii v posledním tažení, která postupně pohlcuje své obyvatele i sama sebe. Jeho zaneřáděné ulice pokrývají mrtví holubi a na každého policistu zde připadá sedm set zločinců. Bettinger dostane za parťáka nerudného, degradovaného desátníka Dominika Williamse. Společně začnou vyšetřovat vraždu, při níž byli zmrzačeni a zabiti dva policisté. Bettinger hledá odpovědi na předměstích Victory, stejně jako v záhadné minulosti svých nových kolegů – mužů, kteří při zatýkání dostali místního drogového dealera na invalidní vozík. Bettinger a Williams brzy pojmou podezření, že dvojitá vražda policistů není osamocený incident, ale pouhá předehra k řadě dalších… Jako břitva ostrý krimi román od režiséra kultovního hororového westernu Bone Tomahawk.... celý text

Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Mean Business on North Ganson Street , 2014

Artep25
01.03.2024 4 z 5

No původně jsem si myslela,že to číst nebudu. Ale nakonec to bylo lepší než jsem si myslela a dost drsný. Otázkou je zda to nebylo přehnaný, protože mrtvolama se to jen hemžilo. V každém případě lze doporučit, kniha má spád a je vhodná pro milovníky drsných detektivek

Sofós
12.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdina je "odklizen" do pekla jménem Victory. Strašidelné město, ve kterém vládne zlo a zmar, je skvělým místem pro výbornou detektivku. Chvíli sice trvá, než se děj dostane do těch správných obrátek, ale pak už to stojí za to :-)

jarynek
14.04.2023 5 z 5

Rozjezd byl možná pomalejší, ale i tak zajímavý a nenudil. Místo akce je to spíše o vykreslení bezútěšného studeného místa někde na severu, kde málokdo může očekávat světlou budoucnost, a o hledání morálně správné cesty, přičemž jako obvykle to, co vypadá na první pohled jednoznačně, není po bližším seznámení tak jednoduché natřit na bílo či na černo. No a pak vyprávění nabere neskutečné grády, kdy mrtvola střídá mrtvolu, snad už si i přejete, aby to skončilo, ale autor dále šlape na plyn a přidává. Prostřední pasáž knihy byla rozhodně nejlepší. Takto namlsán jsem čekal nějaký velký závěrečný ohňostroj, který se ale nekonal a konec byl poměrně rychlý a vůči předchozímu kvapíku až komorní. To jsem byl trochu zklamán. Ale ne zas tolik, abych ubral na hodnocení. Kniha je plná výborných dialogů s nespočtem povedených noirových hlášek. Celkové vyznění knihy asi není pro útlocitnější čtenáře, ale za mne spokojenost.

zbuy
22.07.2022 5 z 5

Mistrně napsaný brutální nářez. O mrtvoly, nebo aspoň části těl zakopáváte pomalu na každé stránce, bezva hlášky, dost dobrý čtení.

Las_T
04.07.2022 4 z 5

Velmi jednoduché na čtení. Má to všechny poznávací znaky pana Zahlera - výkaly, uříznuté penisy, střílení a přejíždění zvířat, mučení...prostě všechny tyhle srandičky, které dokáže pořádně docenit jen potencionální sériový vrah. Ta poslední skoro až post-apo část je dobrá, ale mně se nejvíc líbila část, kde na cca 40 stranách dojde k pozabíjení tak 80% hlavních postav. To se jen tak nevidí. Navíc kniha stála jen pár kaček a moc jsem od ní nečekal, takže jsem ve výsledku spokojený.

aralka
02.06.2022 5 z 5

Takovéhle knihy za 41,- Kč bych si dala říct častěji :-) Byl to tak osvěžující čtenářský "nářez", že mi vůbec nevadilo to balancování na hraně parodie,komiksu či fantasy... všechno je tak přehnané a neuvěřitelné, ale zároveň drsně přitažlivé, dialogy skvěle vybroušené, děj má neuvěřitelný spád, přímo se na vás valí a atmosféra je magicky hutná...jedna velká jízda to byla! Moc bavilo!

dr.horrible
31.03.2022 4 z 5

No tak veľa šťastia so sfilmovaním, Craig. :)

hroubek
27.03.2022 4 z 5

Hodně povedená knížka. Spisovatele S. Craig Zahlera znám více jako režiséra drsných chlapských filmů, které jsou velmi povedené. Po přečtení této knihy mohu potvrdit, že Zahler není jen parádní režisér, on je i parádní spisovatel - chci další knihy od něho. Kniha mi hodně sedla a užil jsem si styl, jakým je to napsané. Zahler svému textu dává "filmový pohled", tím pádem mají dialogy spád, jsou přesné a úderné, nechybí jim černý humor, ironie, sarkasmus nebo "béčková přepálenost". Spisovatel moc dobře ví, jaký příběh tvoří, zná pravidla žánru a nebojí se je poručovat a být brutální a nekompromisní. Některé části příběhu nejsou pro slabší povahy, nicméně po příběhové stránce to dává smysl a pomáhá to ve vykreslení celkové atmosféry. Prakticky skoro všechno, co se v příběhu stane má své opodstatnění. Není to oslava násilí. Je to jen ukázka toho, co lidé dokáží udělat druhým. Díky tomu hlavním hrdinům mnohem více fandíte, jelikož víte, že na hrubý pytel musí přijít ještě hrubější záplata. Zahler by si určitě rozuměl s Frankem Millerem, který vytvořil komiksovou sérii Sin City, jenž je podobně drsná a nepříjemná. Samotná kniha se mi četla parádně. Má to výborné tempo (až na jednu část ke konci, která mě nebavila), suprovou atmosféru a osobně jsem v prostřední části místy ani nedýchal z toho, co se na stránkách dělo. Kniha má perfektně napsané postavy, kterým fandíte, i přestože moc dobře víte, že rozdíl mezi nimi a některými zločinci je jen odznak. Z mé strany velká spokojenost a doporučuji všem, kdo si chtějí přečíst drsnou detektivku.

Izzy46
09.12.2021 5 z 5

Musím říct, že anotace Špinavejch kšeftů na North Ganson Street vážně nelhala a tahle knížka zapůsobila mezi tím, co jsem v poslední době četl, jako naprostý zjevení. Proč? Ani tak ne kvůli příběhu; v podstatě jde o klasickou detektivku s nepříliš velkým překvapením v podobě odhalení vraha. Hlavní postava taky není nikterak velký terno: detektiv Jules Bettinger má dokonalý rodinný život, než je kvůli přešlapu v práci přeřazen do jinýho města…
Ale „zbytek“ je naprosto špičkovej!
Zahler má jakožto filmovej režisér naprosto unikátní popisy scén (fakt musíte vidět na vlastní oči), který člověka rychle a přitom nenásilně vtáhnou do děje. Což nevím, jestli je u příběhu, kde si lidi navzájem dělají skutečně ohavný věci a kde lítají vnitřnosti, jako by se nechumelilo, žádoucí… Ale tak to prostě je. Tuhle knížku si neužijete v pravým slova smyslu, spíš ji protrpíte a možná vám bude i fyzicky zle, ale i tak budete dychtivě otáčet stránku za stránkou.

ErčaV.
13.08.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla od samého začátku do děje. Pro mě skvělý a napínavý příběh, občas teda nějaké pasáže byly prostě "nechutné". Ale knihu jsem dočetla s nadšením a vůbec jsem se u děje nenudila.

hanak_v_exilu
15.07.2021 5 z 5

Filmy S. Craiga Zahlera mám rád, ale nebudu zastírat, že si u drsnějších pasáží zakrývám oči. To u knihy dost dobře nejde, takže jsem se před čtením v duchu pokřižoval a připravil se na tradiční nával hnusáren. Překvapivě jich zase tolik nebylo, respektive dost jich je jen naznačených. Přirovnal bych to k Dragged Across Concrete - většina nejnechutnějších situací se odehrává "mimo záběr". Atmosféře to pochopitelně neublížilo. Je temná a hutná, tak jak je u autora dobrým zvykem. A teď to prosím zfilmujte.

Aghatte
14.05.2021 3 z 5

Tak jako město Victory není vhodné pro ženy a děti už vůbec ne, tak tato kniha není určena ženám.
Jak jde o násilí na ženách a dětech..., nemůžu. Chlapi, budiž, chtěj se mydlit, tak prosím, ale nevinné děti a ženy, to nedokážu pobrat. A ještě ty popisy, hnus, hnus, hnus. Kdyby je prostě "jen zabili", ale ty výstřednosti, čeho je člověk schopen... Můj mozek to odmítá přijímat.
Chápu, že v podsvětí a v kanálu to tak asi chodí, ale nechci to číst.
Vadilo mi i, že nájemný vrah a brutální maniak je Čech. Americký spisovatel vzal prostě někoho z východní Evropy.
Jinak postava detektiva sympatická a detektivka by to byla také dobrá. Jen můj žaludek už není z nerezplechu.

tulip131
11.04.2021 4 z 5

Detektiv Jules a jeho svět. Jeho ráznost jej dostala z doslova teplého pracovního místa k převelení na jiné místo, stěhuje se s celou rodinou. A tady nastává zlom, nejen zimní podnebí, ale především praktiky nových kolegů, to co považoval za standardy tady vůbec neplatí. Svět se mu otočí na ruby, neoblíbenost, podvody, násilí, korupce a nový parťák. Celou knihu provází mrtví holubi, teorie proč tak masivně hýbou byla nastíněna, ale skutečný důvod nebyl dořešen. Skvělé byly krátké kapitoly, nekomplikovanost.

Kizuizi
05.03.2021 4 z 5

Hodně drsné krimi, plné zločinu, krve, drsných chlapů s typickým chlapským humorem, kopou zbraní, zlatých zubů, bezdomovců a hlavně hromadou mrtvých holubů. Ano, to vše Vás při téhle šílené jízdě po North Ganson Street čeká a je toho mnohem víc. Ale nemusíte se bát, vše se to stihne jen během pár dní! A pozor, jedna perlička navíc – mihne se tam i česká stopa!
Jo tohle bylo velmi, velmi dobré! Nejlépe to vystihnu, když napíšu, že to byla gansterka ve stylu Q. Tanrantina. Určitě to není kniha pro citlivější povahy – romantika je tu podávána formou boxu, místo lahodného předkrmu si dáte mrtvého holuba. Ale čtení je to parádní!

Ramiel
20.02.2021 4 z 5

Bavilo mě to. Zhltl jsem to jedním dechem. Co víc si od knihy přát?

RomanDušek
30.11.2020 5 z 5

SUPER, SUPER a ještě jednou SUPER!!
Pokud by to šlo, dal bych více hvězdiček :-)
Během čtení jsem si tohoto autora přidal mezi své oblíbené a budu se těšit na každou jeho další knihu stejně, jako malé děti na Vánoce... :-)
Vynikající styl vyprávění povznesl tuto krimi na zcela novou úroveň!
Je to chvilkami docela drsné čtení. Doporučuji všemi deseti! :-)

Diggitty
12.11.2020 4 z 5

Tož nečetlo se to úplně špatně, místy člověk skoro hltal, nicméně, něco málo tomu chybělo. Nic moc zajímavou, poměrně běžnou zápletku s natáhlým koncem, nahrazuje snaha o co největší brutalitu. Jako, funguje to :) Je to napínavé, těšíte se na konec, ale po zavření knížky by to ještě něco ... chtělo....

Vota
20.10.2020 5 z 5

Zábavné dialogy podobné Tarantinovkám, napínavý příběh, částmi kniha byla moc gore a špatně se mi četla, finální akt byl pro mě zbytečně moc natahovaný, to ale nemění mé konečné hodnocení 5/5
Doporučuji lidem, co hledají hodně (opravdu hodně) drsnou kriminálku!

Ondra519
19.10.2020 5 z 5

Opravdu drsná kriminálka. Koncept, kdy se autor rozhodne vystřílet celý policejní sbor, je originální, nemohu říci, že ne. Pokud byste si na začátku udělali seznam všech postav, na konci knihy by na papíře byl jen dlouhý, přeškrtaný žebřík. Moc jich opravdu nezbylo. Zápletka knihy je dost jednoduchá. V podstatě žádná není. Kniha je zároveň vtipná. Jen bych přivítal, aby za každým vtipem zazněl umělý sitcomový smích. Potřeboval bych vědět, kdy to autor myslí vážně a kdy jde o nadsázku. Trochu ho podezírám z toho, že to vážně myslí jen v několika pasážích. Některé vtipy nejsou moc povedené, třeba výzva: Zmizte odtud! a reakce: Mám se teleportovat? Ale kdo nic nedělá, nic nezkazí. Co jsem v knize zaznamenal, je určitý americký patos. Něco, co brnká na americkou hrdost. To u nás moc neznáme. Žena se v nemocnici dozví, že přišla nejenom o oko, ale i o syna. Ale stejně procedí mezi zuby, nandej jim to i za mě! Krev z papíru jen stříká, vzhledem k tomu, že je autor i režisér, musí mít velkou představivost. Pokud jsem zaznamenal správně, film dle knihy ještě nevznikl. Údajně měl hrát hlavního hrdinu Leonardo DiCaprio. A to je trochu zvláštní, protože policajt je Afroameričan...Nicméně Zahlerův film z roku 2018 - Na špatné straně, může, alespoň minimálně, z tohoto příběhu vycházet.

SilvieSisinka
13.08.2020 3 z 5

Bavilo mě to půl na půl. Občas se nic dlouho nedělo a pak bum a bylo tam mrtvol až moc.

policie masové vraždy krimi

Autorovy knížky