Špinavá hra

Špinavá hra https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12029/bmid_spinava-hra-X0H-12029.jpg 4 56 9

Maura Ryanová série

< 2. díl

Volné pokračování detektivního románu Královna zločinu. Maura Ryanová, známá Královna zločinu, přenechala otěže „rodinné firmy“ bratrovi a vedla poklidný život po boku svého muže. Její představy o budoucnosti se však jednoho dne ukážou jako velmi naivní. V minulosti si udělala řadu nepřátel, jejichž úklady ji donutí znovu se vrátit na scénu a tak se po tragické smrti manžela znovu ujme vedení, aby společně s bratry dala rivalům najevo, že s Ryanovými není radno si zahrávat. Rozpoutává se tím série krvavých vražd, které páchají rozzuření členové mafiánských klanů. Po šesti letech se náhle opět objeví největší nepřítel Ryanových - Joliff, který vše původně rozpoutal a vražedný kolotoč pokračuje.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Maura’s game , 2002

m2056
09.09.2023 4 z 5

Druhá kniha pokračuje v příběhu Královna zločinu když to budu srovnávat první díl je lepší aspoň mě se četl rychlejším tempem tady se už příběh trochu více natahoval.

čef
03.10.2022 3 z 5

V této knize je děj méně přetížen rozumováním různých tetiček, maminek apod., ale děj je pořád stejný. Rodina zločinců se dostává pod tlak jiných hajzlů a snaží se z toho vybabrat a tak je mrtvých habaděj. Moudrá velitelka klanu dělá vše, co může, ale šílence nezastavíš jen tak lehce. No, nic moc, ale číst se to dá.

malýčtenář
26.05.2022 4 z 5

Nevím, jak vyjádřit svůj názor na tuto knihu. Po přečtení prvního dílu, jsem se odhodlala I tuto knihu nakonec přečíst. Ale i přes napínavý děj, mě děsí pohled na takové podsvětí, kde si člověk není jistý životem. Organizovaný zločin, násilí, vraždy, boj o přežití. To všechno ve mně zanechalo nechuť číst takové příběhy po určitou dobu.

jprst
01.04.2022 3 z 5

Žádný trhák to není, prostě dobře odvedené spisovatelské "řemeslo" na přibližně stejné úrovni jako první díl. Pokud bych si četbu této knihy odpustil, o nic bych nepřišel.

Vendulik
05.07.2020 4 z 5

Kniha byla dobrá. V příběhu bylo moc postav. Měla jsem v tom guláš.

DickBach
03.09.2019 3 z 5

Martina nijak nevybočuje ze svého dobře placeného schématu. Dříve mně její knihy oslovovaly daleko víc, hltala jsem každé slovo, dnes už mi přijdou být moc předvídatelné ale hlavně jaksi mimo mísu. Pokud by organizovaný zločin a podsvětí fungoval takhle... skoro až naivně, pak by vtipy o policajtech nebyly vtipy, ale realita.

hankapimi
25.03.2017 3 z 5

Knihy Martiny Cole Maniak, Hanebná kráska i Královna zločinu se mi zdály daleko propracovanější a napínavější. Připouštím, že to mohlo být tím, že jsem tehdy poprvé četla podrobně o těchto nechvalných "oborech" a měla oči "navrch hlavy"...Přečíst si pokračování Královny zločinu se mi zdálo být téměř povinností, když už si M. Cole s tím dala takovou práci !

vikaa
06.01.2017 3 z 5

První díl se mi líbil o něco víc, ale ani pokračování života Maury Ryanové mě nezklamalo a dobře jsme si početla. Příběh je plný nečekaných zvratů a nenechá Vás, abyste ji na delší dobu odložili. Slibuji, že ji přečtete za velmi krátkou dobu:-)

fidza
26.10.2011 5 z 5

Asi zatím nejlepší kniha od Martiny co jsem četl! Jak první díl, tak i tento druhý je bezva!

Martina Cole
anglická, 1958