Spiklenci proti Jeho Veličenstvu: Historie tzv. spiknutí Omladiny v Čechách

Spiklenci proti Jeho Veličenstvu: Historie tzv. spiknutí Omladiny v Čechách https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73106/bmid_spiklenci-proti-jeho-velicenstvu-hi-7Vv-73106.jpg 5 11 11

Kniha zpracovává na základě studia archivních materiálů a dobového tisku historii hnutí tzv. Omladiny v Čechách v 80. a 90. letech 19. století.

Hobo
06.05.2022 5 z 5

Z popisované doby obvykle víme tři pojmy: omladina, Mrva a Sňatky z rozumu. Zde jsou události pojaty v co nejširších souvislostech, takže pochopíte dobu. Výborné čtení.

barbarera
17.07.2017 3 z 5

knihu jsem nedočetla do konce...

OldřichHanton
11.07.2017 5 z 5

Je to možná ostuda, ale české dějiny 19. století mě nikdy příliš nebavily. Proto jsem i tuto knihu začínal číst bez velkých očekávání. Určitě jsem byl mile překvapen. Události kolem Omladiny jsou popsány podrobně, ale zároveň i velmi čtivě. Nechybí zasazení do předchozího historického vývoje, ani další osudy všech účastníků. Spiklenci jsou výborná literatura faktu, která se čte jedním dechem. Asi se podívám, co pan Pernes ještě napsal.

JeKa
19.07.2013 5 z 5

Velmi poutavě napsané...četla jsem jí půjčenou z knihovny a hned po dočtení jsem neodolala a musela si ji koupit...to rozhodně hovoří ve prospěch této knihy

maryzka
04.05.2012 2 z 5

tato kniha je nová četla jsem ještě vydání před rokem 89 a tato novější kniha je lí p napsaná než předchozí vydání.