Spermie v kelímku

Spermie v kelímku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442972/bmid_spermie-v-kelimku-NzX-442972.jpeg 4 75 30

Každej zná nějakej pár, kterej se snaží o dítě a moc mu to nejde, no ne? To jako fakt nemůžu mít děti? Tak jsem se ptala sama sebe někdy kolem roku 2016. Mám si počítat plodný dny? Máme jít na reprodukční kliniku? Mám poslat svýho muže na vyšetření spermatu? Tohle všechno se mi honilo hlavou. A teď se to po těch letech honí knihou.... celý text

LadyCotton
16.05.2023 4 z 5

Knihu doporučuji číst ženám které IVF podstupují nebo už podstoupily popř. o něm uvažují... Ostatní sem budou psát akorát přiblblé komentáře.
Během četby jsem se smála i plakala. Mám toho co se týče CAR&IVF za sebou už dost (bohužel zatím stále bezúspěšně) a autorka mi mluvila z duše (ano, i s těmi trochu ostřejšími výrazy, kterých tam zas až tak moc nebylo. Kdo nezažil tu beznaděj a vyčerpání - fyzické i psychické, co IVF provází, tak to nemůže pochopit).
Za mě velice příjemné počtení. Blog autorky neznám, ale kniha se mi líbila.

zuzu8480
06.05.2023 5 z 5

Hezky a vtipně napsaná cesta k vysněnému miminku.

_Michelle_
19.01.2023 4 z 5

S lehkostí a nadhledem o nelehkém tématu, kterým je umělé oplodnění. Oceňuji, že autorka šla s vlastní kůží na trh a měla odvahu sepsat a zveřejnit svůj příběh.

Zelený.úval
30.11.2022 5 z 5

Za mě super kniha, která podává vážné téma s humorem. Souhlasím, že v dnešní době je to důležitá téma a že na některé věci by se člověk ptát neměl.

Aranel15
26.10.2022 5 z 5

Vtipná kniha o situaci, která vlastně k smíchu vůbec není. Myslím, že dokáže být přínosem pro plodný i neplodný tábor

smejkalova.m
05.05.2022 5 z 5

Za mě paráda. Knihu jsem měla zhltlou asi za dvě hodiny. Příběh z pohledu ženy, napsaný hodně čtivou formou, jak se jim nedařilo počít miminko přirozenou cestou a podstoupili s manželem IVF,.. Rozhodně velké povzbuzení pro ženy, které z nějakého důvodu nemohou otěhotnět. Mohu jen doporučit.

LiLinka
28.11.2021 5 z 5

Je uklidňující přečíst si příběh někoho dalšího bez příkras a přílišných odborností. Toho najdete celkem dost, ale reálný (ještě navíc) humorně podaný příběh, to je v této oblasti vzácnost.

Jakmile ji otevřete, zavřete ji až po dočtení poslední stránky. Určitě doporučuji.

cipperka
29.10.2021 5 z 5

Skvěle napsaná knížka, taková příjemná oddechovka

heliiinka
08.06.2021 5 z 5

Taková jednohubka se šťastným koncem. Oceňuji volbu tématu i lehkost psaní.

Kantynka
08.03.2021 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Autorka zpracovala skvěle tak těžké téma a kniha toho hodně předá, nejen autorky životní příběh a pocity. Líbilo se mi, jak je kniha psaná upřímně, někdy možná až moc. Určitě bych doporučila přečíst každému, ne jen tomu, kdo má stejný problém jako autorka.

HermioneCZ
24.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, vtipně a chytlavě psaná, i přes to, že jsou v ní popisovány velmi těžké a traumatické chvíle. Mohu vřele doporučit, přečetla jsem ji jedním dechem.

Jirinamac
02.02.2021 4 z 5

Možná knížka pomůže k uklidnění některým ženám, které také chtějí mimino a ono se jim nedaří. A pak to přijde, když to nečekají.Asi rady, aby se uklidnily moc nepomáhají, i když to poslouchají ze všech stran. Knížka ze života autorky a happy end se konal.

domihruzkova
26.01.2021 3 z 5

Takový průměr, ale zajímavý. Jen moc nechápu, proč autorka tak odsuzuje rady typu, že je třeba na to nemyslet a zaměstnat hlavu něčím jiným, když se jí přesně tímhle stylem podařilo otěhotnět :D

Kamčučák
22.10.2020 4 z 5

Kniha je velmi hezky zpracována a četla se rychle. Autorka vtipně, ale zároveň velmi vážně, popisuje její zkušenost s početím miminka, což v dnešní době je velmi diskutovaným tématem. Doporučuji k zamyšlení a k oddychu.

Lily101
14.10.2020 4 z 5

Kniha se četla svižně, ale text samotný byl občas chaotický a závěr moc urychlený a trochu jako z červené knihovny(á la hlavně, ať je to happy end), přičemž pro mě hůře uvěřitelný, leč věřím mu(“Člověk míní, osud mění.”).

SPOILER: Kniha vyšla v roce 2020, přičemž z instagramového účtu autorky mi vyplývá, že má děti dvě. Tak proč tak klamavý závěr? Že by “otevřená dvířka” pro další knihu?KONEC SPOILERU.

P.S.-Nehodnotím v rámci recenze, ale půjčit si knihu s takovým názvem ve veřejné knihovně je vcelku odvaha. Kdybych ji primárně nepůjčovala kamarádce(hádejte asi proč), tak ji nejspíš nepřečtu.

S.H.
01.09.2020 5 z 5

Přečteno rychle, jinak to nešlo. Je skvělá, vtipná, děj utíká a to napětí by se dalo krájet. Líbil se mi začátek a to pomyslné rozebírání otázky "tak co vy, kdy si pořídíte děti?" u toho jsem se nasmála, ale vlastně si uvědomila jak je ta otázka opravdu obtěžující a nikdo si neuvědomuje jak je nezdvořilá. Moc se mi líbilo jak celou tu touhu po dítěti popisuje lidsky, normálně a i navzdory svým nedostatkům a to mám ráda!

luckomar
21.08.2020 3 z 5

Každý jsme nějaký... Pokud mám soudit knihu jako celek, tak jednohubka,která měla i napětí :) Jinak tady nejsem od toho abych soudila autorku a její počínání... Vážím si toho,že dokázala napsat knihu o svém trápení a jít ven s popisem svého snažení se o dítě.

Ouninka
17.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla to taková jednohubka, která mě obohatila o cenné informace. Doporučuji!

muchomurka
26.06.2020 3 z 5

Některé texty, které jsou psány pro blog a dobře tam fungují, by měly na blogu zůstat a ne být vydávány knižně. Přišlo mi to nekonzistentní vyprávění, z přeskakování jsem byla zmatená.
Velmi mě rozčilovalo vyzdvihování pana S., jako by byl jediný takovýto muž. Není. Ano, existují bezohlední tupci, ale i muži jako pan S. A házet ostatní do jednoho pytle mě vždycky nadzvedlo ze židle.
Je ovšem dobře, že se o tomto tématu mluví, osvěta, že toto není chyba žen a že není za co se stydět, je skvělá. Oceňuji i sem tam vtipnou hlášku. Ale celkově mi knížka nebyla sympatická. Průměr.

Janča88
19.06.2020 3 z 5

Takové lehčí čtení k vážnějšímu tématu :-)