Drake

Drake https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330264/bmid_drake-ltM-330264.jpg 4 82 26

Spálený muž série

Zábavná a vtipná urban fantasy z Londýna. Nájemný vrah a téměř padlý anděl hledají vykoupení a bojují s řeckými Fúriemi i samotným ďáblem. Seznamte se s Donem Drakem. Je to opravdu hodně zadlužený nájemný vrah, který umí vyvolávat démony. Svou práci nemá rád. Radši by popíjel a od vražd a nadpřirozena dal ruce pryč. Jenže dluží peníze nesprávnému člověku — tedy nesprávnému démonu, samotnému šéfovi londýnského démonického podsvětí. Rozhodne se přijmout poslední zakázku, ale všechno se pokazí a Drake omylem zabije nevinné dítě. Teď se skutečně ocitá na černé listině. Jeho jedinými přáteli jsou nyní arcidémon uvězněný ve starobylém artefaktu a téměř padlý anděl Trixie. Naneštěstí pro Drakea se poblíž nachází i Lucifer a zuří jako samo peklo. Má-li Drake najít odpuštění a klid, bude muset bojovat.... celý text

Fantasysvet
21.08.2017 4 z 5

Kniha se sice nese v noirovém pomalejším tempu a dokáže stavět na atmosféře, přesto je poměrně přímočará a ani o akci zde není nouze. Autorův zprvu těžkopádnější styl se záhy lepší a nutno mu přiznat, že je čitelný s minimem rozptylování. Popisy jsou zde účelně pro navození atmosféry a zároveň velmi umírněné. McLean se nevyhýbá drsnějším naturalistickým scénám, nemaluje si krásný fantasy svět, ale řádně přitvrzuje a zároveň kombinuje osvědčené prvky. Svižně umí podat i klišé v podobě andělských bytostí, souboje dobra a zla a mnoho dalších. Humoru je zde poměrně málo, a především se jedná o ten černý a sarkastický, spočívající především v Donově komentování situací.

Drake je zajímavá oddechovka, která sice není žádným vybroušeným knižním skvostem, ale svou funkci splňuje – baví, příjemně se čte a čtenáři přinese dostatečně zajímavý mix akce a fantastiky. Bonusem je, že první kniha z této série má uzavřený příběh a druhý díl vyjde v příštím roce.

dagmar.rub
18.08.2017 4 z 5

Fantasy literaturu moc nečtu, ale tuhle knížku jsem zkusila a dobrý. V ději jsem se orientovala a každý boj démonů jsem prožívala, jako by to bylo doopravdy.
Don Drake je sice nájemný vrah, ovládající magii, alkoholik a životní zoufalec, se až člověk diví, že se dožil čtyřicítky, ale stejně mu fandíte a hrozně mu toho anděla strážného přejete.

N10Tikky
16.08.2017 4 z 5

Zajímavé. Slušných 70 %. To asi nejlépe knihu vystihuje. :)

Urban fantasy u nás ovládly knihy určené pro ženy. Zřejmě se to táhne od Twilight ságy. Drtivá většina fanoušků jsou ženy, recenze píšou ženy a vydavatelům navrhují další knihy ženy. Od toho se odvíjí to, co u nás na pultech naleznete. Anita Blake, Kate Daniels, Mercedes Thompson, Noční lovci, Riley Jenson... Urban fantasy pro muže se u nás skoro nevydává.

Samozřejmě existují světlé výjimky. Třeba Harry Dresden. Zřejmě proto tolik přirovnání Drakea k Dresdenovi, i když jde o úplně jiné typy hrdinů, jiný způsob vyprávění a jinak vytvořené světy. :)

Kniha Drake má jednoduchý nekomplikovaný příběh. Napsaná je lehce a svižně. Ovšem svět je načrtnut jen zběžně. Obávám se, že u dalšího pokračování bude třeba spousta věcí vysvětlit, aby se vše nezhroutilo jak domeček z karet. Ale snad se autorovi zadaří a bude se jednat o úspěšnou sérii. A ano, na další díl se těším. :)

jarynek
14.08.2017 4 z 5

Kniha zaujme již svou obálkou a navnadí na příjemné rychlé čtení, v němž nechybí magie, padlí andělé, démoni a návštěvy z pekla, přičemž každá postava může jednat za jiným účelem, než který je z prvního pohledu zřejmý.

encyklopedie
15.07.2017 5 z 5

....tak a mám to za sebou
S touhle knihou jsem se zamýšlel polaskat a potěšit. Ale ouha. Po otevření jsem zjistil, že kniha smrdí tiskařskou černí a navíc při obrácení kterékoliv stránky papír šustí!
No toto.....
Nejprve jsem dva dny přemýšlel jestli budu knihu vůbec číst. Na doporučení některých čtenářů totiž nečtu knihy, které mají více jak 500 stran. Pak jsem ke vší slávě zjistil, že kniha má pouze 297 stránek ....ale vyskytla se otázka, kolik času mohu této knize věnovat.
Musím přece plánovat!
Je potřeba spočítat písmena. Záleží přece na tom, jestli má kniha 200 tisíc, nebo 400 tisíc či více ..... Dva dny a dvě noci jsem počítal....a pro jistotu jsem další dny počítal mezery .....výborně - středně tonážní kniha.
A to jde!
A pak jsem měl velké dilema. Nemám číst knihu od konce, abych se dověděl, jak to začalo? A co když se mi to nebude líbit .....dočíst?
Co když se v knize pořád pije káva, co když se tam na každé stránce hulí a chlastá. A nedej bože aby se tam tak ještě ke všemu souložilo....a nebo měli nábytek z Ikea. Nestačil by jim třeba starý, osvědčený Universal?

Nakonec jsem se do toho dal...to jsem si dal. Kniha začala úplně jinak, než jsem si představoval. Myslel jsem, že to bude životopis kanadského rappera, jménem Drake. Koukám jakejsi "dedektyf". Dobře mi tak...Po 39 stránce jsem chtěl knihu vhodit do odpadu /nevhodil, určitě by ho ucpal.
......nakonec jsem tomu dal šanci...s vyplazeným jazykem...a k tomu zatnuté pěsti, až zbělí klouby, s lomením rukou a kousáním do rtu jsem si zastrčil pramen vlasů za ucho a knihu dočetl.......
A ke všemu se mi nevleze už nikde do mé knihovničky.
Nevadí, bude se hodit jako podložka k vyrovnání staré skříně....
A tak přes veškeré neduhy, které jsem vypsal.... se asi nedočkám pokračování /jsem příliš starej/! Ale tenhle Drake to u mě vyhrál na celé čáře a kniha má mých oblíbených 321% ....tohle je prostě zase jednou "duchařská" parádička....a starej známej Harry Dresden má tedy pořádného konkurenta.....

Jacinda
09.07.2017 5 z 5

Smichejte Harryho Hola a Harryho Dresdena a mate Dona Draka. Vysledny vzorec pak bude vypadat HH + HD = DD Je to samo o sobe nespravedlive, proc ma byt kniha vubec srovnavana. Nejsem nejak extra zkuseny ctenar urban fantasy ale tohle si me ziskalo. Svizny dej, minimum vykecavani, skvele postavy. A hlavne Spaleny muz. To je proste genialni srandista, jehoz nadavky me pokazde rozesmaly. Nutne potrebuji dalsi dil!

fantasy

Peter McLean