Spáč ve zvěrokruhu

Spáč ve zvěrokruhu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370719/bmid_spac-ve-zverokruhu-771-370719.JPG 4 30 6

Lejčís
17.12.2021 4 z 5

Nečekala jsem to, ale fakt mě to bavilo, přestože prvky surrealismu nejsou zrovna to pravé ořechové pro mě. Ale kdybych měla něco z tohoho žánru snové a imaginativní prózy doporučit, bude to Weiss.. Něco takového, ani vzdáleně podobného, jsem nikdy nepoznala.. a myslím, že už nejspíš nikdy nepoznám. Vytkla bych snad jen autorovu levicovou orientaci, která je v knize silně cítit, ale vzhledem k době, kdy byla kniha napsaná, je to pochopitelné. Docela by mě zajímal autorův postoj k Rusku v dnešní době :D

brunettlibrary
29.09.2021 3 z 5

Knížka mě moc nechytla stylem psaní, i když má opravdu zajímavý děj a zápletku.

Garpona
29.09.2020 4 z 5

Čtivá kniha, jako většina titulů od Jana Weisse. Pět hvězdiček nedávám jen proto, že od JW existuje ještě čtivější titul "Dům o tisíci patrech" a ten je bez debat pětihvězdičkový, ve svém žánru nadčasový.

Maty44
02.08.2020 5 z 5

Líbila se mi. Zvláště popis továrny na koberce

ZaS
28.05.2020 2 z 5

Bohužel tohle byla chybná volba. Čekal jsem něco na pomezí mystiky a fantastiky, ale bohužel jde hlavně o sociologické téma, navíc podané dost nudně a rozvláčně.

los
09.01.2020 3 z 5

nedokázal jsem rozlousknout, zda se jedná o odkaz k obecně mytické zkušenosti, nebo jde o nějakou konkrétní (politickou, společenskou?) alegorii, ale rozhodně stojí za přečtení

Kniha Spáč ve zvěrokruhu je v