Soumrak Hadlasuc rodu - II. díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl vyvrcholuje osudy tří z hlavních postav, otce a jeho dvou zbylých synů. Otec, který znovu ovdověl, se za pohoršení celé dědiny v kmetském věku opět ožení a má kromě toho nemanželské dítě: jeho síly se upínají ke zvelebení statku. Tato situace dovršuje rozvrat mezi ním a nejstarším synem, jenž svého otce nenávidí za svůj neradostný úděl a jenž tím více touží po svém dítěti. Tragický osud stíhá nejmladšího syna, který se na práci v cizině nakazí a umírá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27401/soumrak-hadlasuc-rodu-soumrak-hadla-aV2-27401.jpg 3.811
Série

Soumrak Hadlasuc rodu 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Soumrak Hadlasuc rodu - II. díl

Přidat komentář
valentýna
13.03.2013

Odstavce psané nářečím jsem si užívala, knihu doporučuji ke čtení jako součást naší historie, pro mě místy zajímavá zjištění o tehdejším životě.

p.stranska
06.10.2012

Já z těch knížeček byla úplně nadšená a hned jsem je doporučila (a půjčila) dál jako skvělé čtení. A ty pasáže psané nářečím jsem si fakt vychutnávala. Napínavé, poučné, skvělé! Už se těším na dalšího Jana Vrbu ...někdy... :-)


maryzka
30.04.2012

četla se mi obtížně a trvalo dlouho než jsem pochopila no je tam otázka církve hospodyn a farářu a to by nebyl Vrba aby na konci knihy neudělal z jednoho potomku Američana, který se odrodí českému národu.