Soumrak bohů

Román o Kleopatře. Když krásná Kleopatra VII. Egyptská zdědila jednu z nejbohatších zemí světa, stála teprve na prahu dospělosti. Od počátku vlády ji pronásledovaly intriky jejích dvořanů, a brzy musela před nebezpečím prchnout z paláce a žít v exilu. Alexandrii mezitím ovládla cizí armáda a její vlastní sourozenci plánovali, jak ji připravit o trůn. Kleopatra, která již neměla co ztratit, se spojila s jediným mužem, který mohl Egyptu zajistit mír: s Iuliem Caesarem. Výsledkem byla vášnivá láska k Caesarovi, která Kleopatru uvrhla do světa nebezpečných intrik a bojů – světa, který ji nepřestával fascinovat ani po Caesarově smrti. Na vrcholu sil a slávy se Kleopatra zamilovala do Caesarova chráněnce a nástupce, Marka Antonia – neomaleného, neodolatelného a osudově nespolehlivého muže, jemuž se postupně vzdalovala naděje na vytoužené ovládnutí Říma a s ní mizely i Kleopatřiny vyhlídky na mír pro její milovaný Egypt. Když se nakonec vše obrátilo proti ní, hrdá královna zosnovala poslední velkolepý tah, který měl zachránit její děti a impérium a zajistit jí místo v pantheonu, chrámu bohů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1999/big_soumrak-bohu-xdn-1999.jpg 470
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , BB art

When we were gods, 2000

Kniha Soumrak bohů

Dandy1

Dlouho jsem čekala, že kniha začne mít spád a poutavý děj, jak je u Falconera zvykem. Dialogy skoro žádné... Nic mi to nedává. Odkládám nedočtené.

Babo

Před mnoha lety jsem viděla film a byla jsem zvědavá,jak na mne zapůsobí kniha od mého oblíbeného spisovatele. Z filmu jsem si toho moc nepamatovala a z dějepisu už taky ne,takže přiznávám,že pro mě to byl příbeh skoro nový :-).
No a na základě této knihy jsem si včera znovu pustila film a tak nevím jestli Falconer opisoval nebo studoval historické prameny.
Film jsem nedokoukala ,ale knihu dočetla a líbila se mi .

včelařka
27.09.2020

Stokrát převyprávěný příběh Kleopatry, Caesara a Marka Antonia. Nic nového ani obsahem, ani stylem.

soukroma
23.04.2020

Trochu s knihou bojuji, přestože mě zajímá tahle historie i autora mám ráda, snad za to může taky paperback plný chyb, nebo doba virová, nevlídná. (připadá mi, že knihu čtu celou věčnost, což vůbec neladí s dramatickým obsahem)
Trochu mi nevyhovuje styl, autor se poněkud eroticky rozmachuje, taky jeho vyprávění především (ale ne výhradně) z pozice Kleopatry mi nepřipadá moc věrohodné.
Hutný příběh její a jejích milenců v dějinném kontextu je znám, přesto se i tady najdou detaily nové (hodné dalšího zkoumání či ověření - např. chlazení nápojů v Římě sněhem! z Thrákie!). Hádám, že se autor na "obehrané" téma vrhl právě z toho zajímavého "božského pohledu", ale taky se tomu zas tak nevěnuje, není to úplně nosné téma.
Těžko hodnotit, víc než 60% to tentokrát nebude.

Malinali
24.05.2019

Mám ráda styl C. Falconera a jeho knihy. Věděla jsem, že i tato mě bude bavit - on je prostě PAN spisovatel a umí.

Kniha mě bavila, líbí se mi i jak popisuje erotické scény ;) a jak umí vidět svět i očima ženy.

vlkcz
17.01.2018

Nesdílím převažující nadšení z této knihy. Možná je to tím, že mé první setkání s autorem nad knihou Triáda bylo naprosté fiasko. Z tohoto pohledu to Soumrak bohů mírně vylepšuje, ale ani tak to žádná bomba není.
Ponechám stranou, že téma Kleopatra-Ceasar-Markus Antonius už bylo zpracované tolikrát, že by se touto látkou musel zabývat skutečný mistr historických románů.
Kniha mi přišla zbytečně dlouhá, poslední zhruba čtvrtinu jsem protrpěl a modlil se, aby ten provařený konec přišel dřív. Přeskakování mezi římským a egyptským kalendářem taky na přehlednosti nepřidá.
A všudypřítomný papír a opakování toho, kolik knih je v Alexandrijské knihovně je už dokonalý úlet.

Atanone
07.08.2017

Romány o Kleopatře mě asi nikdy nepřestanou bavit.Moc jsem si to užila. Vedle "Pamětí Kleopatry" toto je asi moje nejoblíbenější.

Kerberos
27.06.2017

O Kleopatře jsem četla knihy různých autorů,ale zase to byl trochu jiný pohled a určitě jsem se dověděla i něco nového.