Soudce Ding

od:


KoupitKoupit eknihu

Dva nerozlučné kamarády z pražské filosofické fakulty rozvane osud daleko od sebe. Filip Hahn nastoupí v Evropské úřadovně ve Strasbourgu, kdežto Hajia Ding získává prestižní místo soudce v historickém městečku Lijiang. Zde jej Filip navštíví a spolu se ponoří vábivé historie čínského soudnictví, kterou Filip dosud znal jen z moudrých a laskavých legend a bajek. Zjišťují však, že nespravedlnost, korupce a zneužívání politické moci jsou historickými konstantami. A jejich setkání poznamenává i trpká zkušenost, která je staví do jedné řady s bezmocnými pěšáky na šachovnici...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31484/soudce-ding-PbG-31484.jpg 311
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Merlinit
01.04.2017

Kniha je autorovým holdem Číně, její historii, pověstem, kultuře i současným reáliím. Trochu to připomíná nadšení bezprostředně po návštěvě této lokality. Nemám s tím problém, to, s čím se potýkám je slohová kostrbatost, místy překombinovanost starých příběhů, podivně odtažité filozofování hlavních postav... Tahle knížka má nectností až až.

ViolettaCh.
25.07.2016

Knihy pana Cimického čtu ráda, tohle je však zatím jeho nejslabší kus. Většinu knihy tvoří čínské starobylé příběhy, a to na úkor vlastního příběhu té knihy, který byl opravdu takový nijaký. Korunu tomu nasadil ten podivný únos obou hlavních hrdinů, který nejen nebyl vysvětlen, ale zcela chyběl závěr! Snad se příští kniha autorovi povede lépe.