Soud padlých andělů

Soud padlých andělů
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192088/soud-padlych-andelu-192088.jpg 3 166 166

Brek Cuttlerová má všechno – milovaného manžela, roztomilou dcerku a úspěšnou právní praxi. Jednoho dne o všechno jako mávnutím proutku přijde. Ocitne se na osamělém železničním nástupišti, má zakrvácené šaty a nemůže si ani za nic vzpomenout, jak se tam dostala. Nabízí se jediné vysvětlení. Je mrtvá. Uvázla mezi světy na záhadném místě, kde žijí lidé z její minulosti. Jen co se však dozví, že ji sem poslali proto, aby vstoupila mezi ty, kteří obžalovávají a obhajují duše u Posledního soudu, její naděje na útěk pohasne a nahradí ji strach z budoucnosti. Uvědomí si, že nejdřív se musí postavit tváří v tvář hrozné pravdě o své smrti. Když nečekaně zjistí, že před soudem stojí ona sama, dozví se překvapující odpověď na snad nejdůležitější otázku ze všech:... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fortuna Libri (ČR)

The Trial of Fallen Angels , 2012

elinka0101
08.03.2019 3 z 5

Knížka se četla hezky, byla čtivá. Ale vadilo mi, že se pořád měnila místa a osoby. A kdybych nepřečetla autorův dodatek, tak jsem nepochopila konec.

Adel153
02.03.2019 3 z 5

Zajímavá kniha se zvláštním příběhem. Je v ní spousta témat nad kterými se dá dlouhé hodiny diskutovat a mnoho zajímavých myšlenek.

Termina
25.01.2019 3 z 5

Při přečtení zadní strany knihy u náhledu co asi můžu v knize očekávat jsem po přečtení byla dost zmatená.. vše se odvíjelo jinak než jsem si představovala .. kniha nepatří mezi nejlepší co jsem četla ale zaručeně na ní nezapomenu...

zuzka894
14.06.2018 5 z 5

Soud padlých andělů je takový spirituální román o spravedlnosti, lásce a odpuštění. Za mě teda úžasná kniha. Scifi, fantasy nebo esoterika není moje lajna, ale tahle kniha mě uchvátila. Kniha se krásně četla, stránky ubíhaly, několikrát jsem četla i do půlnoci jak to bylo napínavé. Člověk se mnohému z této knihy naučí (takové to moudro obsažené v knize).

Peyka
15.05.2018 1 z 5

Tato kniha si hraje na něco, co není. Podle popisku na zadní straně čeká čtenář úplně něco jiného než nakonec přijde. Naoko duchaplné a hluboké myšlenky, které ale nevyústí v nic zajímavého. Čtenář tápe stejně jako hlavní hrdinka.

LKS
03.01.2018 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek, osobně bych si ji v knihkupectví nevybrala. Takovéhle "světy" nejsou zrovna můj šálek kávy, přesto mě knížka zaujala. Dle mého je to docela těžká kniha, žádná oddechovka to pro mě nebyla. Prolíná se v ní dost postav a každá je důležitá, tudíž jsem občas chvilku přemýšlela kdo to vlastně je. Knížka obsahuje dost podnětů k zamysleni, hlavní postava prochází životy lidí, kteří jí nebo její rodině nějakým způsobem uškodili a ublížili. A přesto by jim měla odpustit, aby mohla být vykonana spravedlnost.

Adriana.82
13.12.2017 2 z 5

tohle nebyl můj šálek čaje :( nejdřív se to slibně rozjelo,ale pak jsem se ocitla úplně ... "ve prdeli" a bylo z toho jen velké trápení .... a to jsem tuto knihu dostala jako dárek ... ach ouvej,mrzí mě to :(

vojteska70
06.11.2017

Správě jsem knihu zavřela. Me pocity jsou hodně rozporuplné. V podstatě je tu vše už napsáno. Co opravdu zatím nevim, jestli bych dovedla odpustit všem. Fakt nevim, ale myslím že asi ne.

stafbul
04.10.2017 3 z 5

Zajímavé téma, které mohlo být snad trošku lépe zpracováno. Nicméně podnětů k zamyšlení se nad životem je tam dost.

Simončelí07
16.02.2017 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Někdy jsem se zamotávala, moc postav najednou a nevěděla jsem kdo patří ke komu. Zvláštní pohled na spravedlnost a odpuštění. Konec jsem čekala trochu jiný, ale doporučuji. Rozhodně tam je plno věcí na zamyšlení, které se mohou jednou hodit.

Knihomol3301
02.08.2016 3 z 5

Stručně řečeno: nejzvláštnější kniha co jsem kdy četla

Prue001
15.05.2016 5 z 5

Úžasně zpracovaná kniha, která vás donutí přemýšlet. Autorův pohled na spravedlnost a smrt je velice zajímavý.

martunka
08.06.2015 4 z 5

Pěkná kniha a zajímavý příběh, určitě k zamyšlení. Líbí se mi zpracování hlavní myšlenky příběhu, ale konec mi přijde trochu zmatený. Hlavně, že to dobře dopadlo.

Girasole69
07.06.2015 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Pokud se pustíte do četby, zapomeňte na román s pasivním příběhem. Není dobré přeskakovat pasáže, protože se Vám zdají zdlouhavé či nudné. Pustili jste se do knihy, u které musíte přemýšlet. Před volbou spravedlnosti nebo odpuštění stojíme často i v životě. Nemusíme čekat na ten posmrtný. Za sebe dávám plný počet bodů.

Acquenta
02.06.2015 3 z 5

No, nepatřila mezi jedny z nejlepších knih, ale byla zajímavá..někdy až zvláštní...příběh byl hodně propracovaný, autor musí mít velkou představivost :-) Akorát jsem se občas ztrácela v hrdinech, na můj vkus jich v knize bylo až moc. No, na závěr napíšu asi tohle. Myslím, že se už nikdo z nás nemusí bát smrti :-)

moonula
03.04.2015 3 z 5

Co na tu knihu říct? Nebyla špatná.. Byla zajímavě napsaná,někdy jsem se musela vracet o několik stran nazpět protože tam figurovalo tolik lidí kteří v jádru měli spolu hodně společného a já si ty jména přestávala pamatovat..Moc lidí,rodin a spoustu lidských příběhů... Je tam taky hodně psáno z bible a ty příběhy rozebírané v tom smyslu,jak asi Bůh myslel tu či onu situaci a proč tak učinil..Co to lidem dalo nebo vzalo...Knihu jsem četla dlouho,stále jsem ji odkládala a zase se k ní vracela...Byla jsem zvědavá jak Brek Cuttlerová dopadne..Co se s ní stalo a dále stane... Nevím....Jaksi jsem byla ráda,že jsem ji už dočetla a vložila do knihovničky.V každém případě tato kniha byla napsaná tak,že i když člověka za srdce nechytla jako jiné knihy,které se čtou jedním dechem,tak v každém případě stále nutila číst dál a dál a dál...To ta lidská zvědavost nedovolila knihu nechat stranou na jindy...

barbara512
16.03.2015 3 z 5

Některé části byly zajímavé,ale jiné naopak nudné. Nebylo to zas tak špatné,určitě se díky té knize zamyslí nejeden čtenář. Občas jsem se vcítila do Brek a přemýšlela,co bych asi dělala já a celkově. Nápad autora byl dobrý.

Peti
07.11.2014

Tato kniha pojednává po době posmrtné očima Brek, hrdinky, která se octne na nádraží s třemi dírami v hrudníku a neví kde je a co se stalo. V průběhu čtení knihy se postupně seznamujeme s dalšími postavami, který ovlivnili její život ať už přímo či nepřímo - s jejich životy, osudy, činy... Kniha je tak trochu filosofická, historická a románová, mě osobně se velice líbila, některé pasáže mě donutili přemýšlet nad otázkou dobra, zla, spravedlnosti, odpuštění... Rozhodně doporučuji

Valentine
25.03.2014 3 z 5

Kniha mě bavila, ale nenadchla. Zaujala, ale nenutila číst dál a dál bez odkládání. Byla zajímavá, příběh byl originální a propracovaný, ale nějak mě to nechytlo za srdce. Vadila mi tam "nadvláda" náboženství, ale to se asi u knihy s takovouto tématikou dá čekat. Až pasáže z války mě přiměly knihu dočíst.

iška
17.02.2014 4 z 5

V každém případě zde bylo hodně podnětů k zamyšlení.