Solitaire

Solitaire https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223937/bmid_solitaire-QYC-223937.jpg 3 531 531

Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Solitaire , 2014

SmileJane
27.06.2015 4 z 5

Super nezávazné knížka. prostě od dechovka!

Misa25
10.06.2015 3 z 5

Kniha se mi líbila, je to nové a neotřelé pojetí dnešního světa...ale kdyby takto uvažovali všichni tak by lidstvo asi hodně rychle vymřelo. Jinak zábavné čtení, které je naprosto skvělé jako oddych, od náročnějších žánrů :)

Scharks
06.06.2015 3 z 5

Velice zvláštní kniha plná depresivních myšlenek a slabších světlejších záblesků... Vlastně ani nevím co si o knize po jejím přečtení pořádně myslet :D Každopádně je to jedna z nejoriginálnějších knih které jsem v poslední době četla :)

suezie
30.05.2015 1 z 5

Nezaujala mě. Přišlo mi, že by se děj dal shrnout do sta stránek. No nevím, možná kdyby mi bylo o pět let míň...

Schullerka
19.05.2015 3 z 5

Tahle kniha má svá pro i proti. Spousta věcí se mi líbila, ale naproti tomu dost věcí se mi nelíbilo.

Takže k těm pro. Bylo to hodně čtivé. Některé poznámky vypravěčky mi přišly dost vtipné a hlavně výstižné, třeba rozdělení holek na střední do tří kategorií. A hodně jsem si oblíbila Michaela, mám obecně ráda takové zvláštní povahy, co se vymykají normálu.

Toho, co se mi nelíbilo bude asi víc. Většina postav nestála charakterově za nic, obzvlášť Tori. V podstatě měla na všechno tisíce keců, ale sama neudělala nic kromě toho, že se ke všem chovala pitomě. Kromě ní mě v knize ještě dost štvala její matka, která mi svým chováním přišla taky dost nereálná. Z celé knihy jsem usoudila, že oba rodiče totálně ignorovali fakt, že mají dvě děti, které jsou jaksi psychicky mimo normu...

No nakonec možná ještě zmíním to, že strůjce Solitairu mi byl jasný hodně velký kus před rozuzlením a žádné velké překvapení se tudíž na konci nekonalo. Pro mě kniha docela zklamáním.

julca8171
17.05.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha se skvělým závěrem. Rozhodně doporučuji přečíst. :)

Perry
03.05.2015 4 z 5

Právě teď je pro mě těžké se vyjádřit, vyjádřit emoce ...
Tahle kniha opravdu nebylo to, co jsem čekala. Avšak mě příjemně překvapila.
V knize se pořád něco dělo a zároveň se vlastně nic moc nestalo, až na pár výjímek ;)
Příběh vás rozhodně začaruje, protože i když vás nebude bavit (což rozhodně NENÍ můj případ) tak vás donutí přečíst ho a zoufale v hlavě pátrat CO to vlastně má znamenat?! :D
"Je to vtipný, protože je to pravda" :)

M.B.
29.04.2015 4 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Kniha je opravdu zvláštní. Pochopit Tori je někdy obtížné i děj je občas moc vykonstruovaný až krkolomný. Do půlky knihy jsem si myslela, že určitá postava je jen výplodem Toriiny představivosti :) Přes tuto zvláštnost jsem si knihu určitým způsobem zamilovala. Toriiny pocity i uvažování jsou mi blízké nebo povědomé. Ke konci kniha trochu ztrácí tempo, ale za tu atmosféru dávám čtyři...

luciefeix
15.04.2015 1 z 5

cekala jsem moderni vtipnou knihu plnou odkazu na dnesni dobu , pribeh pubertalni divky , ale byla to slatanina uplne o nicem , hrdinka nezajimava dalsi postavy take , chvilemi mi to pripominala Lhářky a Gossip girl ...

vikimi
28.03.2015 1 z 5

Tak teď vážně nevím, co napsat. Můj komentář a můj názor - jen těžko je ze sebe dokážu vydolovat.
Knížka to byla opravdu zvláštní, taková zmatená a depresivní. Minimálně 2 lidi tam chtěli spáchat sebevraždu, všechno bylo smutný, černý a depresivní. Lidi byli jen černí nebo bílí, ale většinou jen černí.
Hlavní hrdinka se chovala jako odjištěnej granát, vždycky mě překvapila.
Po dočtení knížky, což bylo tak před 3 minutami, se sama sebe ptám, jak tohle mohl někdo napsat a nezbláznit se? Jak tohle mohli někde vydat? A jak jsem tohle mohla přečíst a dočíst?
Už nikdy více.

Sušenka1556
21.03.2015 3 z 5

Popravdě byla velmi zvláštní a opravdu každý si v ní musel najít něco ,co ho zaujalo... Znám i lepší knihy a proto dávám 3 hvězdičky. Samozřejmě ale knihu čtenářům doporučuji ,ale řadím ji do knih ,které nebyly až zase tak zajímavé. Určitě o ní ale opět budu dlouho přemýšlet a budu se snažit najít tu hlavní myšlenku :)

m.sosinka.m
16.03.2015 5 z 5

Co o téhle knize napsat? Sama nevím, ještě ji tak nějak vstřebávám. Opravdu to nebyla žádná love story. A musím říct že se jsem chvilku nevěděla co si mám myslet. Byl to krásný příběh a řekla bych že se v něm hodně lidí najde. Každý ve škole někam patřil, měl a nebo neměl svojí partu. Oblíbenec nebo podivín. A každý měl občas depku a chtěl zůstat v posteli a už nikdy nikam nejít. Ale pak se to zlomí a vše nabere ten správný směr. Stejně tak je to i v knize, stejně tak je to i s touhle knihou.
Musím říct že mě velmi překvapilo kolik je autorce let. Možná proto je i tahle kniha tak blízko skutečnosti a pocitům puberťáka.
Určitě si tuto knihu přečtu zas, když budu mít pocit že všechno je na prd. :)

Martina

Fortuna
15.03.2015 4 z 5

Život Tori Springové je nudný, žije v něm prakticky sama , jen se svým blogem. Do doby, než ji začne "otravovat" Michael Holden.
S Tori jsem se nikdy neztotožnila, její chování mi někdy opravdu vadilo, ale chápala jsem jí (též nemám lidi ráda, ale její nepěkné reakce vůči Michaelovi, který se na ní snažil být milý, mi vadily). Konec mě překvapil, jelikož jsem čekala to, co už je ohraným klišé v každé knize pro teen. Ale spleta jsem se a jsem za to ráda.. :)

tynkaiscrazy
14.03.2015 5 z 5

Tori je jako tiramisu. Někomu příšerně vadí, někdo ji miluje. Já se řadím do té druhé skupiny.
To, že je cynická, pesimistická a uzavřená, to, že je Tori, z ní dělá pro mnohé lidi neskutečně špatnou hrdinku. Spousta lidí se přes to nedokáže přenést, protože Tori nenávidí knihy, Disneyovky a lidi okolo sebe. Když to tak přepočteme, nenávidí skoro všechno. Ale to je právě ten důvod, proč jsem si Tori zamilovala. Ve spostě věcech se s ní ztotožňuji, směju se jejím cynickým vtipům a mezi vámi všemi, kteří Tori nedokážou zkousnout, se cítím trochu nepatřičně. Ale je to zkrátka tak, že Tori je tiramisu.

"Projdou kolem nás dvě holky v obrovitánských podpatcích a v šatičkách tak těsných, že jim z nich vytéká kůže, a jedna z nich právě říká té druhé:,Tak počkat, kdo je sakra Lewis Caroll?' A já v duchu vytáhnu z kapsy pistoli, obě je zastřelím a pak zastřelím i sebe."

Co se týče zápletky, četla jsem spoustu recenzí, kdy lidé psali, že je to totálně předvídatelný a tak jsem se spokojila s tím, že je to Michael Holden. No, nechte se překvapit, já se trošku unáhlila.

Příběh jako takový mi přišel celkem jednoduchý, ale rozhodně to není žádná výtka. Je to spíš oddychové čtení okořeněné pěknými výrazy mladé Tori Springové. Ke konci mi už sice nepřišla tolik cynická jako na záčátku, což mě trošku mrzelo. Na druhou stranu pro mě bylo překvapením celkové rozuzlení a vlastně i závěr.
Samozřejmě jsem si Torin blog našla a jsem z něj úplně nadšená, takže se ze mě stává také tak trochu Tmblr závislák.

Lumine
19.02.2015 3 z 5

Trošku slabší odvar a typickým rozjezdem až za polovinou knížky.

Hlavní hrdinka Tori je trochu zvláštní (a místy hodně). Já osobně jsem se s ní někdy dokázala ztotožnit, ale jindy jsem jen nevěřícně pozvedávala obočí ve stylu "come down, it's just life" :D
Kniha mi hodně námětem připomínala Posla od M. Zusaka. Tori sice žádné úkoly neplnila, ale i tak mi to přišlo takové poslovské.
Ale závěrem. Knížka se mi nakonec i líbila. Dala bych jí 3,5 hvězdy, ale hodnocení dávám nižší kvůli charakteru hrdinky.

Maragad
31.01.2015 4 z 5

Solitaire je psychologickým románem, jež za přečtení rozhodně stojí. Ovšem ale není pro každého a čtenář si musí umět najít tu pravou chvíli, pro jeho přečtení. Určitě se vám bude líbit v době, kdy už jste přesyceni princi na bílém koni a láskou až za hrob. Protože občas je potřeba vyzkoušet zase něco z jiného soudku a třeba právě vás Solitaire také velmi mile překvapí.

MisuleB
21.01.2015 3 z 5

Tahle kniha je zvláštní. Ze začátku mě kniha docela bavila, pak mé to přešlo a začala mě bavit až druhá část, nebo spíš druhá polovina druhé části. Tori mi jako hl. postava k srdci zrovna nepřirostla. Víc jsem si oblíbila jejího brášku Charlieho a Nicka, později se mi začala zamlouvat postava Michaela, kterou jsem ze začátku považovala za trochu trhlou. Jedna věc/hláška mi teda vadila tak, že to slovy ani nejde vyjádřit--"je to vtipné, protože to je pravda" /a nic vtipného, co by s tou hláškou nějak souviselo, tam nikdy nebylo/. Za jednu věc naopak chválím. Poslední dvě věty. Ty celý ten dojem z knihy dost vylepšily.

kokolka
21.01.2015 3 z 5

Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Ze začátku se mi kniha strašně líbila. Opravdu hodně, ale postupem času jsem se začala nudit. Chtěla jsem číst dál - je velmi napínavá, ale zkrátka příběh "Solitaire gangu" mě nezaujal ... každopádně jsem moc fandila Tori a Michellovi :).

paja0903
05.01.2015 odpad!

Vůbec nevím, co napsat. Knihu jsem si přála k Vánocům, protože se mi líbila stránka, kde se holky baví o HP. Bylo to vtipné - bavilo mne to. To je ale všechno. skončila jsem u 11 kapitoly a nějak nemůžu dál. Nebaví mne to. Je sice pravda, že jsem v řádcích našla občas své já, ale to je všechno. Na knize se mi líbí ta oranžová barva, které tančí v rytmu vánočních světílek. Zatím dávám jen dvě hvězdíčky, protože nemá cenu číst něco co vás nebaví....něco, kde jste vyšlenkami někde jinde - znáte to, čtete knihu a už po třetí kapitole vás kniha nebaví.....ale třeba časem změním hodnocení, třeba mně Michael Holden, Luka Ryan, Victorie springová a solitaire přinutí a já se s nimi budu proplouvat jejich životem

Danielka_1999
02.01.2015 3 z 5

no nevím... děj mě moc nenadchl, zdá se mi, že je to totální kopie Johna Greena. Knihu jsem si koupila, protože mě zaujal obal, ale nevím, zda se k ní ještě někdy vrátím.