Solární baroni I - Organizovaný zločin

ZAPOMEŇTE NA ČERNÉ BARONY! TEĎ JE TU SVĚTLO! Alena Vitásková ve své knize Solární baroni – Organizovaný zločin přichází s humorným příběhem s reálným základem ve světě byznysu a politiky. Dozvíte se, jak nenápadně vytunelovat státní pokladnu a vytřískat z toho „prospěšný projekt“, jak se dělá dnes populární lobbing, jak se z jedněch mohou stát „Solární boháči“, zatímco z druhých „Solární chudáci“. A konečně dozvíte se, jakou cenu má slunce pro vás i pro ty druhé. Nehledejte zde jména z obrazovek televizorů, podobnost je čistě náhodná, i když fantazii se meze nekladou. Především se zasmějte a pobavte, ale i zamyslete nad tím, jak moc je román podobný dění kolem nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344204/solarni-baroni-organizovany-zlocin-uiB-344204.jpg 2.614

Solární baroni 1.

Romány, Literatura česká
Vydáno, Olympia

Kniha Solární baroni I - Organizovaný zločin

Hoper14
29.01.2020

Nejde o slovutnou beletrii. Chápu to jako memento, varování pro naši spolecnost. Kdo nezná svou minulost je nucen opakovat své chyby.

Peleus
06.09.2019

Nádherný příklad zabitého potenciálu! Nádherný! Až se mi chce plakat.

Je vidět, že autorka má množství informací ze zákulisí díky vlastní praxi v oboru, a tudíž může poskytnout hodnotné údaje a zasvěcený pohled. Naneštěstí si k tomu zvolila výrazně nevhodnou formu. Doufám, že paní Vitáskovou již někdo, jehož názoru si váží, upozornil, že není, prostě N E N Í vtipná. Styl, kterým píše bulvár, na důvěryhodnosti knihy nepřidává!

Já samozřejmě chápu, že po pokusu o fyzickou likvidaci se v člověku leccos změní. Chápu, že se autorka tudíž příliš nezabývá, jak co vyzní, neboť si může dovolit skoro cokoli, je to její umělecká licence. Nechápu však jedno - chce nám knihou otevírat oči a rozvinout společenskou diskusi, nebo se jen mstí?

Alena Vitásková si zaslouží uznání za svoji práci pro ČR. Faktem však zůstává, že zde nehodnotíme její pracovní život, ale literární tvorbu. A tu nemohu hodnotit vysoko.

lucie2619
25.12.2018

Nejsem si úplně jistá co mám o této knížce napsat, ale určitě je to určitý druh psaní (i když trochu nemotorny), který zvládne kdokoliv přečíst a snad i trochu otevřít oči v tom smyslu, že pitika je vždy byznys jen pár vyvolených.
No přiznám se, že půjdu i do dalších dílů, e trochu doufám, že se to už nebude tak táhnout

Hobo
04.09.2018

Způsob, jaký autorka zvolila k vyrovnání se s vlastními zkušenostmi, se mi nezdá příliš šťastný. Přivítal bych spíše reportážní formu, byť třeba s pozměněnými jmény. Tato fikce mi nesedla.

Blanchidlo
20.06.2018

Jsem na rozpacích, jak tuhle knihu ohodnotit. Byla jsem na ni zvědavá, ale po jejím dočtení jsem zjistila, že jsem se vlastně nedočetla vůbec nic nového. A nebo neumím číst mezi řádky, připouštím :) Jsem zvědavá na další díly, do těch se ale pustím spíš ze zvědavosti, než že by mě zaujalo zpracování.

Epikurejec
02.01.2018

Nemotorná snaha o vyrovnání účtů, asi. Z literárního hlediska absolutní brak. Jednu hvězdičku dávám za pokus o vhled do zákulisí solárního byznysu. Osobně bych autorce doporučil věnovat se něčemu, co jí jde lépe. Psaní knih to (zatím?) není.

Artep25
19.11.2017

Jímá mně hrůza pokud by si pomyslím,že by ta kniha měla mít reálný základ .

rozvera
08.11.2017

Pokud to má být humorný román s nadsázkou, tak je to spíše horor, v případě reálného podkladu- hrůza. Všechna čest autorce.