Solární baroni III. - Vrazi v taláru

Třetí díl trilogie vypráví o poslední části procesu, který je nutný pro zakrytí zločinu. Sleduj tok peněz a k těm pak jednoduše přiřadíš osoby. Pro dokonalý zločin musí být vhodné zákony, které nejsou pro lidi, ale pro tuneláře a šmejdy. Systémové řízení zločinu prochází všemi strukturami a končí tzv. spravedlností, která u nás mnohdy není slepá, ona na jedno oko vidí! Děj knihy se odráží od reálných základů, kdy trestní stíhání, soudy a vězení mnohdy nevinných lidí se snaží zakrýt skutečné zločiny. Tunelování veřejných financí, zlodějny, vraždy, jsou hlavní životní náplní gaunerů, kteří se snaží ovládat stát. Všichni ti, kteří se jim postavili do cesty, museli být odklizeni. Jedna z moderních metod likvidace nevinných lidí stojících v cestě mafií jsou vrazi v taláru. Pokud některá z postav příběhu vám bude někoho připomínat, nápadně se podobat lidem, kteří nám ztrpčují život, tak se určitě nepletete, přestože se jedná o román. Podoba osob je náhodná, ale možná. Vaši fantazii se meze nekladou, a pokud máte stejnou, či obdobnou zkušenost, tak vězte, že to není náhoda. Vrah v taláru je ten, kdo nevinnému může vědomě zcela zničit život a přesto zůstane navždy nepotrestán?? To si prokurátor padesátých let Josef Urválek myslel…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379442/solarni-baroni-iii-vrazi-v-talaru-m1H-379442.jpg 4.43

Solární baroni 3.

Romány, Literatura česká
Vydáno, Olympia

Kniha Solární baroni III. - Vrazi v taláru

Blanchidlo
31.07.2018

Nakonec jsem vytrvala a přečetla všechny díly trilogie. První dva mě příliš nenadchly, hlavně těžkopádnými větami, kdy jsem často nevěděla, co tím chtěl vlastně básník říct. Poslední díl byl milým překvapením. Z něj jediného jsem cítila autorčino osobní zainteresování a sedl mi nejlíp. Pokud Vás téma zajímá, vřele doporučuji nenechat se odradit prvními dvěma díly, které jsou sice zajímavé, leč podání je na nižší úrovni. Tento by Vám mohl být odměnou :)

Jaruš7
22.07.2018

Je to jako Literatura faktu v románovém zpracování.
Napiš knihu, neboť nic není tak staré jak včerejší zprávy, které zapadnou v zapomnění.
Celkem šoking co se toho nashromaždilo a ta dlouhá doba trvání než došlo k utržení ucha toho dotyčného hrnce, té děvy co možná schválně na jedno oko nevidí a druhým do té doby šilhala bokem, a tak na misky vah nemohla vidět.
Obsahem příběhu jsou i kauzy, ve kterých tok peněz neměl obdoby. (Stranické příspěvky, OKD -domy, Exekuce, Solární případ, aj.)
Vzpomínky jak v historickém almanachu zločinů talárníků.
Elita z moci zákonodárné, úřední a právní, svým způsobem jistila samu sebe.
Čtivé, čtěte, leckdy šokující. (tatér v arestu je nástrojem msty, zvlášť když se jedná o tvář)
Citáty jsou exc.