Šokující pravda o vodě

od:

Šokující pravda o vodě

Šokující pravda o vodě....proč umíráme předčasně? Kornatění tepen, smrtelný jed fluor, mozek se mění na kámen, sůl zabíjí pomalu, ledvinové kameny, praskání cévek. Tato jedinečná kniha významného lékaře je určena všem, kdo si přejí uchovat zdraví do velmi vysokého věku. Kniha odhaluje tajemství, proč umíráme zbytečně předčasně. Čtenáře šokuje. Lidé již vydrželi až 90 dní bez jídla, ale bez kyslíku mohou být jen několik minut. Bez vody lze přežít jen několik dní. Je to ironie přírody: bez vody může člověk přečkat sotva 72 hodin, aniž by upadl do bezvědomí. Ale je to také voda, která mnohdy vyvolává předčasné stárnutí lidí i zvířat. Způsobuje nejen předčasné stařecké změny, ale člověk může onemocnět mnoha chorobami, které jsou během jeho života vyvolány pitím vody, obsahující minerální látky. Tato kniha odhaluje tajemství, proč lidé a zvířata umírají předčasně. Kniha je podložena více než 50 lety intenzivního výzkumu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29962/sokujici-pravda-o-vode-29962.jpg 1.45
Originální název:

Water: The Shocking Truth That Can Save Your Life (1993)

Žánr:
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Fontána
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Richie1
27.12.2015

Názvem sice kniha tak trochu nabízí senzaci, ale při čtení jsem k žádným senzačním či šokujícím informacím nedospěl. Možná i díky tomu, že se již problematice prevence dobrého zdraví pár let věnuji a většina toho, co jsem se v knize dočetl, pro mě nebylo novinkou.
Kniha je jakýsi slepenec mnoha informací z oblasti zdravého způsobu života, někdy až chaoticky podávaných a často i opakovaných. Většinou jsem se s názory autorů ztotožňoval, ačkoli občas jsem zapochyboval nebo zauvažoval, nakolik jsou jejich tvrzení podložena pravdou a seriózním výzkumem. Obecně ale rady, které se v knize často opakují, patří dnes už k známým informacím pro každého, kdo se zajímá o své zdraví a o jeho udržení v dobré kondici.
Např.:
- omezte maso a jezte více zeleniny a ovoce
- pijte čistou vodu a čerstvé zeleninové a ovocné šťávy
- nejezte sůl
- omezte cukr
- provádějte tělesná cvičení ... atd.

V čem tedy spočívá výjimečnost této knihy? Paul Bragg došel především k jednomu důležitému poznatku: anorganické minerály jsou lidským organismem velmi špatně vstřebávány a pokud je tělo nevyloučí, usazují se v cévách, kloubech a dalších orgánech, přičemž postupně způsobují různé nemoci a trápení až nakonec vedou k předčasné smrti.
Nejvíce se do těla dostávají anorganické minerály vodou. Paul Bragg tedy nabádá omezit pití minerálních vod, vody ze studní nebo i obyčejné vody z kohoutku. Naopak velmi doporučuje pití destilované vody nebo pití čerstvých zeleninových a ovocných šťáv (v kterých je pro tělo mnoho prospěšných a dobře vstřebatelných organických minerálů).
Vzhledem k tomu, že vstřebatelnost anorganických minerálů je pouze cca 5%, lze s tvrzeními autora knihy opatrně souhlasit. Ale jak jsem si již často ověřil: "všeho s mírou". :-)
Návod Paula Bragga k pití destilované vody beru jako velmi zajímavou informaci a zcela jistě zkusím některé jeho rady využít v mé snaze o zdravý způsob života.
Knihu považuji za vemi dobrý vklad do oblasti správné životosprávy a správného stravování.

Jack Bauer
03.02.2013odpad!

Mám rád šokující knihy ať už jsou pravdivé nebo ne. Každopádně jsou dobrým počteníčkem. Ale u této jsem měl pocit, jakoby to napsali magoři. Neustále opakující se Pijte destilovanou vodu o které si myslím že spíše uškodí než prospěje, nejezte ovesné vločky které jsou velice zdraví prospěšné a spousta dalších zavádějícíh rad. Určitě se v knize dají najít pozitiva a pár dobrých rad, ale celek mě připadá jako blábol psaný pro hloupé nevzdělané američany. Např. víte, že uhličitán vápenatý nebo vápno jsou nejdůležitějšími součástmi při výrobě cementu nebo betonu? A konec mě dostal, napsal to náboženský fanatik: Naše modlitby za zdraví a štěstí se týkají i vás a vašich blízkých. Zdraví a štěstí jsou vrozeným právem, které nám všem dal Bůh...ale musíme dodržovat přírodní zákony. Bůh je stanovil.... to mluví za vše. V knize nikde není datum vzniku originálu, vše jsem si musel vyhledat na internetu. Byla snad psaná v poválečné době, kdy měl autor obavy ze zamořené vody radioaktivním spadem z atomových bomb. Demagogie první třídy, šokující blábol.


Štítky

voda zdravý životní styl

Autor a jeho další knihy

Paul Bragg

Paul Bragg
americká, 1895 - 1976

Uživatelé mají knihu

v Přečtených6x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst3x