Sociologie

Kniha významného britského sociologa a ideového otce tzv. třetí cesty - mezi klasickou levicí a neoliberalismem, Anthonyho Giddense je již řadu let nejuznávanější učebnici ve svém oboru. Jedná se o elementární učební text, ve kterém autor definuje klíčová témata a termíny oboru sociologie, jež zpracovává s vysokou odbornou erudicí, přitom však a nanejvýš čtivě a srozumitelně. Vydání vychází z posledního, podstatně přepracovaného a rozšířeného anglického vydání z roku 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158390/big_sociologie-dnn-158390.jpg 4.5120
Literatura naučná, Sociologie, společnost

Vydáno: , Argo

Sociology

Kniha Sociologie

Renatka11

Jeden z nejlepších studijních materiálů, který je naprosto srozumitelný i pro laika a stejně čtivý jako beletrie. Ráda se k němu někdy vrátím.

marvarid
12.11.2019

Opravdu výborně napsaná učebnice obsahující základy velmi zajímavého oboru. I pro mě jako pro laika dobře srozumitelná. Z rozsahu jsem měla zpočátku trochu strach, ale zbytečně. Za mě maximální spokojenost.

wosch
16.02.2018

Spousta zajímavých analýz - nejednou však již v okamžiku publikování mrtvých.

MoLend
13.02.2018

Povinná kniha pro studium FHS UK. Před četbou jsem ani pořádně netušila o čem je obor sociologie. Knihu jsem ale přečetla i pozpátku, zkoušku jsem udělala s přehledem a hlavně jsem si obor Sociologie velmi oblíbila. Kniha je velmi dobře psaná, zajímavá, srozumitelná. Dáva fakta do příjemných celků a člověk si i bez "učení" velmi mnoho zapamatuje. V knihovně mi určitě zůstane a o obor se budu zajímat i dále. Doporučuji.

Jass
25.01.2018

Nikdy by mě nenapadlo, že mě učebnice může rozbrečet, ale stalo se, a ne jednou a nebylo to frustrací z toho, že nestíhám... Učebnice je čtivá a i když bych občas ocenila trochu rozsáhlejší informaci je pravda, že už tak je kniha nechutně macatá a obsahuje odkazy na další literaturu pro zájemce. Jediné, co bych vytkla je, že v některých místech byl překlad prapodivně kostrbatý a musela jsem si větu přečíst několikrát, abych pochopila, co měla znamenat a domnívám se, že v několika místech to bylo přeložené nesprávně, protože to potom nedávalo smysl...

StihOMam
20.04.2017

Nádhera! Zařadím svým dětem jako povinnou literaturu, protože knihu považuji za neuvěřitelně příjemné překvapení při studiu a také jako skvělý zdroj informací.

hellena1523
30.01.2017

Jedna z mála čtivých odborných knih. A naprostý základ sociologie a příbuzných oborů.

Erik77
11.01.2017