Sociologie

Kniha významného britského sociologa a ideového otce tzv. třetí cesty - mezi klasickou levicí a neoliberalismem, Anthonyho Giddense je již řadu let nejuznávanější učebnici ve svém oboru. Jedná se o elementární učební text, ve kterém autor definuje klíčová témata a termíny oboru sociologie, jež zpracovává s vysokou odbornou erudicí, přitom však a nanejvýš čtivě a srozumitelně. Vydání vychází z posledního, podstatně přepracovaného a rozšířeného anglického vydání z roku 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/158390/sociologie-dnn-158390.jpg 4.5103

Sociology

Literatura naučná, Sociologie
Vydáno:, Argo

wosch

Spousta zajímavých analýz - nejednou však již v okamžiku publikování mrtvých.

MoLend

Povinná kniha pro studium FHS UK. Před četbou jsem ani pořádně netušila o čem je obor sociologie. Knihu jsem ale přečetla i pozpátku, zkoušku jsem udělala s přehledem a hlavně jsem si obor Sociologie velmi oblíbila. Kniha je velmi dobře psaná, zajímavá, srozumitelná. Dáva fakta do příjemných celků a člověk si i bez "učení" velmi mnoho zapamatuje. V knihovně mi určitě zůstane a o obor se budu zajímat i dále. Doporučuji.

Jass

Nikdy by mě nenapadlo, že mě učebnice může rozbrečet, ale stalo se, a ne jednou a nebylo to frustrací z toho, že nestíhám... Učebnice je čtivá a i když bych občas ocenila trochu rozsáhlejší informaci je pravda, že už tak je kniha nechutně macatá a obsahuje odkazy na další literaturu pro zájemce. Jediné, co bych vytkla je, že v některých místech byl překlad prapodivně kostrbatý a musela jsem si větu přečíst několikrát, abych pochopila, co měla znamenat a domnívám se, že v několika místech to bylo přeložené nesprávně, protože to potom nedávalo smysl...

StihOMam
20.04.2017

Nádhera! Zařadím svým dětem jako povinnou literaturu, protože knihu považuji za neuvěřitelně příjemné překvapení při studiu a také jako skvělý zdroj informací.

hellena1523
30.01.2017

Jedna z mála čtivých odborných knih. A naprostý základ sociologie a příbuzných oborů.

Erik77
11.01.2017

Excelentná kniha !

gwineth
17.03.2016

Na dovolenou jsem si vzala tuto knihu a román. Přečetla jsem celou Sociologii, román zůstal neotevřen. Myslím, že kniha je dobrým dokladem toho, že i odbornou literaturu lze psát poutavě. Nicméně je třeba si při četbě uvědomit, že celá řada faktů, které autor uvádí, jsou již zastaralé, některé hypotézy byly vyvráceny, některé výzkumy, které cituje, a o něž se opírá, nebyly provedeny správně a později se jejich závěry ukázaly jako nedoložitelné nebo mylné. Přesto většina zůstává v platnosti a pro všechny zájemce o studium sociologie doporučuji jako vhodný úvod.

pestas
21.01.2016

Moc dobŗ se mi z toho ucilo a vracela jsem se k ni i kdyz uz jsem to nepotrebovala ale bavilo me to cist

Mr. Sova
21.08.2014

Čtivé jako román

Kvothe
29.03.2011

Velmi čtivá učebnice sociologie, která se čte tak lehce, až je téměř problémem vnímat sociologický obsah :-)

Jíťa

I odborná literatura se dá psát poutavě a bez nutnosti pročítat každou stránku třikrát.