Snové tělo

Snové tělo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121423/mid_snove-telo-rne-121423.jpg 4 5 1

V průkopnické práci z roku 1982 nazvané Snové tělo autor ukazuje, že nevědomí promlouvá k člověku nejen obrazy a symbolikou snů, nýbrž i fyzickými symptomy, jako bolestmi, tenzemi, nemocí. Mindell zkoumá skrytý význam těchto jevů a z nového hlediska popisuje vztah mysli a těla.

Shindo
19.02.2023 3 z 5

Kniha, ktorá pre mňa osobne balansovala na hranici ezoteriky až WTF, to ale v podstate celá autorova tvorba (čo sa mi akurát potvrdilo, keď som inú jeho knihu našiel v čarodejníckom obchode medzi knihami zaoberajúcimi sa diagnostikou karmy alebo tarotom)-

To, že telo a psychika sú prepojené, je už dlho známa vec. Rozumiem tomu, že pred vyše 40 rokmi bola situácia niekde inde a autorova práca mohla pôsobiť prelomovo. Čerpanie z mýtov a operovanie s ezopojmami však podľa mňa knihu so zaujímavou témou úplne zbytočne degradovali.
Nie je mi jasné, či sa autor snažil tieto nevedecké predstavy zahrnutím do svojej teórie obhájiť alebo dokázať, že majú reálnu vedeckú hodnotu, ale pre mňa to pôsobilo zbytočne zmätočne.

Kniha Snové tělo je v