Sněží, sněží...

Sněží, sněží...
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1986 1986

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Ivanka83
07.11.2018 3 z 5

Nenáročnáná oddechovka. Líbilo se mi propojení povídek.
A brala bych i povídku o alobalákovi :-)

Michaela91
06.11.2018 3 z 5

milá kniha, ale kdybych byla mladší asi mě baví víc.

anna2328
05.11.2018 4 z 5

I když to právě není můj šálek kávy, do čtenářské výzvy se hodila. Je napsaná svižně a poutavě. V rámci žánru je to určitě jedno z lepších děl.

vonMalik
23.10.2018 4 z 5

Krásná, příjemná, pohodová. Jinou atmosféru by měla v zimě s čajem v ruce, ale i tak se četla dobře. Příběhy mě bavily a trošku mě mrzelo, že se jedná jen o povídky, zajímaly by mě osudy postav :)

Ticiana
17.10.2018 5 z 5

To byla parada, dobrodruzstvi jedno za druhym. Sladke, vtipne, sem-tam jsem se i bavila jak premysleli. Takove lehke cteni na pohlazeni duse.

Alexxxka
12.10.2018 5 z 5

To bylo tak milé, sladké, vánoční.... a moc se mi líbilo jak byli všechny 3 příběhy propletené a navazovali na sebe. Ta poslední s Gabrielem pro mě byla asi nej. Krásná oddychovka. Už ať jsou Vánoce :-)

adlenka
02.10.2018 2 z 5

Tak. Téma z výzvy odškrtnuto. To je asi vše. Nejsem pro tuto knihu cílová skupina (ani náctiletá ani extrémně romantická duše). Nenadchlo. Jediný, kdo mě zajímal, byl alobalák. O něm bych četla radši.

Hakem
28.09.2018 3 z 5

Číst ji v zalezlá v dece když je za okny bílý klid a mír, tak dám i 4.. je to taková sladká vzpomínka na první lásky, ten pocit kdy bez toho druhého nevydržíte ani minutu.. příběhy jsou jednoduché, ale vtáhnou a těžký happy end je očekávanou třešničkou na dortu. Jen ke konci se mi už pletli jména kdo s kým a co a jak bylo :)

kykiryki28
25.09.2018 5 z 5

Nádherné tři romantické povídky s vánoční tématikou! Všechny tři se mi moc líbily a především osvěží v horkých dnech :-) Doporučuji!

ibrahimgilbert
20.09.2018 1 z 5

Zřejmě už jsem na takové příběhy stará, protože tohle mi ale vůbec nesedlo. První příběh byl s prominutím tak neuvěřitelně pitomý a hlavně nereálný, až mě to naštvalo. A Greenova povídka byl snad jeho nejhorší spisovatelský počin. Normálně mám knihy pro mládež ráda, jsou velmi čtivé a čtenář může společně s postavami všechno prožívat, ale tohle byl jeden velký kýč, už jen to téma Vánoc.

JustDreamer
29.08.2018 4 z 5

Přijde mi, že čtenáři po přečtení Hvězd očekávali od dalších knížek od Greena veliké očekávání a to i já. Knížku jsem dostala k Vánocům hned po vydání, přečetla jsem půlku prvního příběhu a potom na knížku z neznámého důvodu zapomněla. V polovině letošního jara jsem dostala obrovskou potřebu přečíst si nějakou knížku o lásce určenou pro teenagery. V mé knihovničce jsem měla jen jedinou nepřečtenou knížku a to byla tady tahle. Název neodpovídal ročnímu období, ale knížku jsem si vychutnala na maximum. A naprosto přesvědčivě oznamuji...nadšená! Nechápu, co mě předtím přimělo tuto knížku odložit. Hrozně se mi líbil ten nápad - propojit tři příběhy a přesto byl každý jiný. Dočítám se, že hodně čtenářům se nejméně líbila
povídka Archaanděl prasátek, ale já tady tenhle příběh žrala ze všeho nejvíce. Ale co si budeme - sto lidí, sto názorů:)) V knížce se nevyskytovaly žádné převeliké hluboké myšlenky, takže pro mě ideální:) Doporučuju!

LordCookie
27.08.2018 odpad!

Popravdě řečeno do knihkupectví jsem původně šla koupit úplně jinou knihu, ale velice mě zaujal přebal knihy, což byl jediný důvod, proč jsem si jí koupila. A byla to chyba. Nejsem fanoušek Johna Greena a příběhy o lásce mě vážně moc neberou, takže jsem se měla raději řídit heslem: Nesuď knihu podle obalu. Přečetla jsem první příběh, který byl tak nechutně dokonalý a sladký, že jsem vůbec neměla chuť číst dál. Nějak jsem to překousla a dala šanci ještě druhému příběhu, ale přečetla jsem jen první 4 strany. Pak jsem knihu odložila a dala jí úplně nakonec mé knihovny, tak abych jí už nemusela vidět. Jediným pozitivem byla pro mě asi čtivost. Čte se rychle a lehce. Takže jde o super oddychovku, ale doporučila bych jí jen těm, kteří touží po příbězích o lásce a vánoční pohodě.

Petruš999
17.08.2018 2 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, tuto knihu bych odložila. Je spíše určena vrstevníkům hlavních hrdinů. Líbilo se mi vzájemné propojení příběhů.

Gabcatko
14.08.2018 4 z 5

Oddychovka, přišlo mi to jako harlequinka pro náctileté :-D V horkém létě s ledovým kafem (místo k tématu vhodnějšího čaje či svařáku) jsem si ale sněhovou vánici představovala jen ztěžka.... lepší by to bylo číst před vánocemi.

sabulicka
04.08.2018 3 z 5

Je to jednoduché, oddechové, vánoční čtení, kdy máte položené na stolku kakao, ležíte na gauči přikrytí v dece a venku sněží. :))

emve
31.07.2018 5 z 5

Strašně se mi líbí ten koncept propojení tří příběhů třech autorů, které tady do sebe krásně zapadly. Miluju Vánoce a J.Green mě vrátil v čase o pár let zpátky. :) Podle mě krásná, jednoduchá, trochu kouzelná, místy trochu ujetá a komická kniha, která zahřeje u srdce a doslova vykouzlí úsměv na rtech. :)

Zuzvil
27.07.2018 3 z 5

Moje hodnocení je něco mezi 2,5 až 3*, ale podle mě si za to můžu sama :-D Už dávno nejsem cílovkou knížky, ale v rámci výzvy jsem si ji zvolila, taky jsem si asi začala číst v nevhodnou dobu a na dlooouho ji odložila, no a nápad dočíst ji teď, když jsou venku tropy taky asi nebylo úplně ideální...každopádně knížka se čte dobře, rychle, bezproblémově, žádné hluboké myšlenky jsem nehledala, ale přesto mi povídky přišly nijaké, zajímavé snad jen bylo, že jsou všechny tři vzájemně propletené. Knížku určitě doporučuji náctiletým a nejlépe opravdu ve vánočním období.

anetinkalan
26.07.2018 4 z 5

Odpočinková kniha. Líbila se mi, i když jsem od ní asi čekala víc. Jinak mě moc bavilo, jak se postavy prolínaly. Předvídatelný happyend jako bonus :D

Magdyla.8
13.07.2018 2 z 5

Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Sice nebyla od Greena, ale první povídka se mi líbila nejvíc, příběhy plynule na sebe navazovaly, stále se někde objevoval podivín celý zabalený v alobalu, šťastné zakončení, zkrátka krásná vánoční romance.

julie8829
03.07.2018 4 z 5

Hezké, oddechové čtení, na Vánoce ideální. Asi teda spíš pro lidi mé generace, protože pochybuji že by to mamku nadchlo :D Ale pro lidi zhruba 12-20 let, kteří mají rádi romány, doporučuji