Letní královna 2

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA OPĚT ŽIJE ! Letní kálovna je příběh Luny Zlatý Úsvit a planety Tiamatu. Vypráví o historii a civilizaci, jež se postavila na odpor zákonům vesmíru. Vypráví o zradě, jež zpustoší tapisérii času... Druhý díl Letní královny, v němž se dozvíme, jak se vyvíjel vztah Luny a Nejvyššího soudce Gundhalina, zda se podaří zachránit merény a obnovit sybilskou Síť. Dozvíme se, co přinesl neplánovaný návrat Hegemonie na Tiamat a jak se s ním vypořádají obyvatelé i cizozemci. Dozvíme se, kdo je vlastně Reede Kullervo a jakou hraje roli v probíhajících událostech......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9932/letni-kralovna-9932.jpg 4.415
Série:

Sněhová královna 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Summer Queen, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Letní královna 2

ludek.n
27. srpna

Zápas o planetu Tiamat vrcholí. Letní královna Luna Zlatý úsvit musí pro svůj lid a jejich právo na život mnoho obětovat. Druhá polovina rozsáhlého románu Joan D. Vingeové se nese v duchu svých předchůdců a přidává i něco navíc. Nabízí nám totiž odhalení, ne-li všech, tak alespoň těch základních tajemství, které příběh až doposud mistrně ukrýval. Je to elektrizující zážitek s vysokou tepovou frekvencí. Autorce se podařilo rozvinout původní motivy do oslepující přehlídky nápadů, hýřících napětím i nepřehlédnutelným potenciálem vysokooktanového děje. Nic není ponecháno náhodě, což činí strukturu vyprávění krásně přehlednou a průzračně čistou. Jestliže jsem si u první části Letní královny stěžoval na jistou pompéznost a megalomanství, nyní je hltám s nadšením sobě vlastním. Je to let bez záchranného padáku, fascinace, vítr ve vlasech a slzy v očích. Všechny arabesky, které Vingeová do příběhu vplétá, fungují a přivádějí člověka k tomu, že se nedokáže zastavit. Každá kapitola se stává posedlostí a konec ho tak přistihne nepřipraveného a toužícího ještě chvíli zůstat v úžasném světě Letních a Zimních Tiamaťanů. Letní královna, a vůbec celá tahle série, má bez diskuzí právo na čestné místo v kterékoli knihovničce.

chobot
03.11.2019

Jeden z nejlepších příběhů, co jsem za poslední roky četl. Spousta postav, cizí planety, spletité zápletky, zhltnul jsem jedním dechem a mohu všem vřele doporučit.