Sněhová královna

Arienrhod. Ač nesmírně stará, stále krásná, vládne planetě Tiamat, jejíž dvě slunce obíhají kolem Hvězdné brány. Ta spojuje Tiamat s ostatními světy Hegemonie. Nyní se Hvězdná brána uzavírá a vláda zimy končí. Ale Arienrhod, jež má být rituálně obětována, si naklonovala dědičku - klíč k nesmrtelnosti. Sněhová královna poruší galaktické zákony pro vodu života a sílu lásky. ,,Klasika. Má sílu a charakter Herbertovy Duny." (A. C. Clark)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/99_/9934/snehova-kralovna-9934.jpg 4.320

Sněhová královna 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Snow Queen, 1980

Kniha Sněhová královna

chobot
08.09.2019

Skvělá kniha. Dobrá zápletka, promyšlený vesmír, různé planety, různý stupeň technologického pokroku, klonování lidí, pašeráci, černé díry. Přečetl jsem jedním dechem a už dlouho jsem se tak nebavil. A teď vzhůru na Královnu Letní :-))

Hobo
18.04.2018

Bohužel jsem měl smůlu, že jsem četl dřív Letní královnu. Moc jsem tomu nerozuměl. Pak jsem si vzal Sněhovou královnu a poznal, co všechno mi uniklo a co jsem nemohl pochopit. Znovu jsem popadl "Letní" a vida - už to bylo jiné čtení! Dobrá fantasy.