Snaž se nedýchat

Snaž se nedýchat https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323992/bmid_snaz-se-nedychat-obL-323992.jpg 4 372 108

Nezapomeňte dýchat.. Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích. O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu. Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu. Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky. Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Try Not To Breathe , 2016

Áňa 998
01.10.2017 5 z 5

Super čtení, Amyin příběh mě nutil číst každou volnou chvíli.

Danago
22.09.2017 3 z 5

S Dívkou ve vlaku má tato knížka určitě nejméně jeden shodný rys a to nejen v samotném příběhu, ale i to jakým způsobem je příběh napsaný. Bohužel knížka je neuvěřitelně pomalá, velice dlouho je bez jakéhokoli dějového zvratu. Tak od poloviny se to trošku rozjíždí, ale opravdu jen trošku. Já už asi opravdu nevím, co vše se dá zařadit pod thriller. Ano knížka popisuje neotřelé téma, ale proč tak rozvláčně?? Neuvěřitelně dlouho jsem se jí prokousávala. Pachatele jsem tušila velice brzy. Některé věci v knize nejsou dovysvětlené a některé naprosto nepravděpodobné. Mě tato knížka bohužel vůbec nenadchla.

Blaufik
18.09.2017 5 z 5

Na to, že se jedná o autorčin debut, tak tleskám a to vestoje. Jedná se o jeden z lepších psychologických thrillerů, které jsem kdy četla. Opravdu úžasný thriller o hledání sebe sama a dávno ztracené spravedlnosti.

veronika9143
17.09.2017 4 z 5

Suprové téma, pěkně zpracované, ale proč proboha, každá kniha odkazuje na Dívku ve vlaku, to jim spíše uškodí, než pomůže. Konec byl pro mě překvapivý, čekala jsem jiný, ale zase to dávalo hlavu a patu. Celkově to hodnotím, jako lepší thriller, který zaujme svojí tématikou.

Ivuska.09
08.09.2017

Snaž se nedýchat je velmi často srovnávána s Dívkou ve vlaku. A teď už vím proč: je mezi nimi několik společných charakteristických rysů. Myslím, že je to trochu škoda, protože tento debut Holly Seddon by byl úspěšný i bez toho - naopak by z něj sálala větší originalita. Nicméně příběh je velmi dobře zpracovaný, zajímavý a napínavý, takže knihu ráda doporučím.

Roubas
06.09.2017 4 z 5

Kniha, která s absolutním přehledem předčila veškerá moje očekávání. Hlavní předností není složitý příběh protkaný zvraty, ale relativně jednoduchá zápletka, která je neuvěřitelně dobře odvyprávěná. Přesně jak se píše na zadní straně, jsou hlavní postavy neuvěřitelně komplexní. V každé kapitole se dozvíme při jejich úvahách a různých situacích informace z jejich minulosti, které sice z příběhem nesouvisejí, ale dokážou, že mi připadalo, že jsem s Alex nebo Jacobem byl včera na pivu. Třešničkou je vynikající autorčin jazyk a tím pádem i vynikající překlad. Skvělá kniha, kterou vřele doporučuji.

bookcase
05.09.2017 5 z 5

Čtivý thriller, i když jsem viníka vytušila, autorka mě dokázala zmást. Jinak je tady skvěle vylíčený život těžce závislého alkoholika.

Jana77
04.09.2017 5 z 5

Komu se líbila Dívka ve vlaku, tak tato je napsána ve velmi podobném stylu a je rozhodně vynikající! Smutná, ale tak nějak akorát. Rozhodně doporučuji!

thrillery nemocnice, špitály alkoholismus tělesné postižení

2017  80%Snaž se nedýchat
2018  73%Nezavírej oči
2022  68%Jsi na řadě

Kniha Snaž se nedýchat je v