Snaž se nedýchat

Snaž se nedýchat https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323992/bmid_snaz-se-nedychat-obL-323992.jpg 4 372 108

Nezapomeňte dýchat.. Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích. O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu. Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu. Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky. Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Try Not To Breathe , 2016

IvetaM
12.12.2017 5 z 5

Tak tohle je přesně ten typ knížky, kterou s první stránkou nechci odložit, dokud jí nedočtu :-). Vyhovovalo mi i rozdělení příběhu do krátších kapitol, ve kterých se střídalo vyprávění postav, přidávalo to na napětí.
Pachatel byl pro mě popravdě jedním z možných podezřelých, díky své nenápadnosti, i když s postupný odhalováním nových a nových postav a faktů si člověk nikým nemohl být jistý. A tak to má u knížek toho typu být!
Za mě 5/5 a těším se na další knihu od této talentované autorky :-)

Šmoulinka1980
10.12.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte diky krátkým kapitolám. Každá kapitola je vyprávěním jedné z postav. Já se nejvíce těšila na kapitoly Alex a Amy. Pachatele jsem nevěděla až do konce, tipovala jsem jiného. Za mě povedená kniha a dávám 4⭐a rozhodně stojí za přečteni! Moc pěkně autorka popsala charaktery postav a také problém závislosti na alkoholu.

Peace
26.11.2017 5 z 5

"Čas není dobrý léčitel. Čas je jen prázdná stránka, na kterou ti, kdo zůstali, čmárají svou lítost a svá doznání."

Velmi povedený a čtivý thriller, který můžu s radostí doporučit! Díky střídání vypravěčů a kratším kapitolám děj rychle plyne.

zuzana2599
18.11.2017 5 z 5

Psychologické drama s rychlým tempem o hledání dávno zapomenuté pravdy.
Mně se to moc líbilo, hlavně svižný a srozumitelný styl vyprávění, je to velmi vydařený autorčin debut.
Kniha, kterou budete jen neradi odkládat!!

cleopatra11
06.11.2017 4 z 5

Kniha mě začala bavit až v druhé polovině. Pěkné rozuzlení.

MMacicekk
06.11.2017 5 z 5

Autorce se povedlo z velice jednoduché zápletky vytvořit díky skvělému zpracování a vhodnému střídání vypravěčů výborný psychothriller, který vám nedovolí knihu ani na okamžik odložit a vy budete další stránku otáčet se zatajeným dechem. Pokud přidáte správnou dávku napětí, zajímavé postavy, složité životní příběhy a touhu po spravedlnosti, dokonalá kniha je na světě. Jednotlivé kapitoly vám servírují informace jen v tom množství, které je zrovna pro danou situaci potřeba a vy spolu s Alex dáváte dohromady střípek informace ke střípku, až vytvoří jednoduchý celek. To se v podstatě děje po celou dobu a vy tak máte pocit, že jste přímo veprostřed dění. Autorka občas sklouzne jen tak mimochodem do minulosti, která sice pro další vývoj případu není podstatná, ale vy tak máte dojem, že vám jsou postavy v knize o něco blíž. Tato kniha vás doslova pohltí a nepustí.

DasaN
04.11.2017 5 z 5

Tak tahle kniha se fakt povedla. Zajímavý čtivý příběh se nečekaným rozuzlením. Akorát se mi zdálo, že ten konec je tak rychle odbytý.

Sobotikova
02.11.2017 4 z 5

Děj nebyl nijak strhující, ale i tak mne kniha zaujala více než Dívka ve vlaku, s kterou je srovnávána. Kdo je pachatel jsem netušila až do poslední stránky, podezřívala jsem jiné.

jasmína
01.11.2017 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, ale Amy mi bylo líto i v závěru knihy.. čekala jsem veselejší konec, ale to by ke knize nesedělo, ale bylo mi to líto..

kneslova
27.10.2017 5 z 5

Za mne opravdu dobře napsaná, zas maličko jiná, svá kniha, skvěle psychologicky zpracované postavy, bavilo mě to číst

evasamankova
21.10.2017 5 z 5

Výborné psychologické drama, psané příjemným stylem s lehkostí a jemnocitem. Moc mě to bavilo.

Dresia
19.10.2017 5 z 5

Jsem v polovině, ale moc mě to baví! Lepší než Dívka ve vlaku ;)

kristynao
18.10.2017

Když se nad tím zamyslím, autorka se vlastně poměrně málo věnovala ústřednímu tématu knihy, zato drobných epizodek s vývojem situace nesouvisejících najdete v knize přehršel. Z toho asi také vyplývá můj pocit, že se v knize dělo zoufale málo a zoufale pomalu. Pokud autorka chtěla děj a odkrývání jednotlivých skutečností vystavět takto, vyplatilo by se knihu zkrátit. Některé pasáže mě vysloveně nudily a přispívaly k tomu, že jsem knihu po chvíli čtení odkládala, abych načerpala energii na další čtecí sezení.

Nixa
18.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Ano, je zde podobnost k Dívce ve vlaku, kdy hlavní hrdinka je také alkoholička, ale to je asi vše. Děj se mi moc líbil! Kniha byla čtivá a já byla zvědavá jak vše nakonec dopadne. Bohužel jsem útočníka odhadla, ale to mi nezkazilo požitek z dobré knihy :)

Lindulinek
18.10.2017 4 z 5

Skvěle psaná kniha, hvězdičku beru za závěr, který mohl být o něco více rozveden. Doporučuji.

yetti74
16.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, není co vytknout, dávám do doporučených.

TracyB
12.10.2017 5 z 5

Tohle byla jízda, která člověka tedy nenechala moc nadechnout.
Hlavní hrdinka - alkoholička, což já osobně beru jako bonus, který činí knihu ještě o stupeň přitažlivější, aneb....sem s dalšími takhle výborně napsanými a propracovanými knihami s vyšetřujícími alkoholiky :-)

Hella
08.10.2017 5 z 5

Výtečné. A všechno ostatní už bylo dokonale popsáno níže.

Šánka
07.10.2017 5 z 5

Další z řady výborných debutů, který rozhodně stojí za přečtení.
Příběh, vyprávěný z pohledu několika osob má spád, po celou dobu přiměřené napětí, které vyústí v dramatický závěr. A jako nej bych asi vyzdvihla úžasně vypracovanou charakteristiku všech postav.
Za mě jasných 5*, ale jednu výtku mám, je to již několikátý thriller, kde je hlavní hrdinka alkoholička ( přitom Harry H. je přeci jen jeden!), bylo by fajn vymyslet nějakou novou závislost :-).

makke
03.10.2017 5 z 5

* čtivé, *dobře napsané *, děj má spád, * postavy jsou zajímavé a * přečetla jsem to za jediný den.

Sečteno podtrženo 5*

thrillery nemocnice, špitály alkoholismus tělesné postižení

2017  80%Snaž se nedýchat
2018  73%Nezavírej oči
2022  68%Jsi na řadě

Kniha Snaž se nedýchat je v