Snaž se nedýchat

Snaž se nedýchat https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323992/bmid_snaz-se-nedychat-obL-323992.jpg 4 372 108

Nezapomeňte dýchat.. Amy Stevenson byla největší novinová zpráva z roku 1995. Teprve patnáctiletá Amy zmizela, když se vracela ze školy, a o tři dny později byla nalezena v bezvědomí. Její útočník nebyl nikdy dopaden a její andělská tvář se objevila ve všech novinách i televizních zpravodajstvích. O patnáct let později Amy stále leží v nemocnici, obklopena plakáty zpěváků z 90. Let. Jednoho dne ji objeví reportérka Alex Dale, když píše nudný článek o lidech ve vegetativním stadiu. Vzpomene si na Amyin příběh a napadne jí, že by jí mohla pomoct obnovit zašlou novinářskou slávu. Jediný problém je, že Alex je stejně ztracena jako Amy, protože její alkoholismus jí o vše připravil, včetně manžela a pověsti dobré novinářky. Doufá, že když najde pachatele, postaví se zase na nohy, a tak se pouští do nebezpečného vyšetřování.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Try Not To Breathe , 2016

Neami2
02.03.2019 1 z 5

Bohužel nedočteno. Nerada odkládám knihy, ale tady jsem se nezačetla ani v půlce knihy. Hlavní hrdinka stále pátrala, ale v podstatě nic moc nevypátrala, takže děj se nehýbal. Možná se zkusím časem vrátit...

em75
21.02.2019 4 z 5

Občas jsem se ztrácela v ději. V kapitole z přítomnosti najednou byly vzpomínky na minulost. Bylo to napínavé,i když mi některé kapitoly přišly zbytečné. Pachatele jsem neodhadla. Je hrozné být tak uvězněný ve svém těle.

Akireee
16.02.2019 3 z 5

Fajn kniha, která se lehce četla. Pachatele jsem netrefila což mě velmi potěšilo.

verca0794
08.02.2019 4 z 5

Zajímavé a originální téma o vegetativním stádiu. Vtáhla mě do děje, ale objevovaly se zbytečně natahovaná místa, kde to chtělo děj urychlit. Alex jsem fandila, aby odhalila pachatele. Já sama jsem ho neodhalila, ale bylo to těsně vedle. Doporučuji.

Kitty
26.01.2019 4 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
Krimi má spád a napětí. Líbil se mi způsob psaní, slepé uličky v pátrání a i nedokonalost jednotlivých osob. Pachatele jsem neuhádla, ale je patrné, že autorem je žena (spoustu mimin a batolat).
Za mě dobrý.

Kerberos
11.01.2019 4 z 5

Velmi čtivý triller i když jsem si myslela,že Alex se vyřešení nedožije .A svědectví Amy u soudu se mi zdálo nepravděpodobné.

Makaja
11.01.2019 4 z 5

Kniha to není špatná, dobře se to čte, téma ale není úplně originální...připomínalo mi to knížku Ještě mě nezabijej. A bohužel jsem už někde kolem desáté kapitoly začala tušit, v osmnácté už jsem si byla téměř jistá a tak mě to rozplétání pak trošku nebavilo (jak to zapadalo). Ale úvahy a pocity Amy v kómatu se mi naopak líbily, to bylo celkem originální. Takže za to, že mi chyběl ten moment překvapení, jedna hvězda dolů.

radka8970
07.01.2019 4 z 5

Kniha vypráví o Amy, která je 15 let ve vegetativním stavu po napadení a stane se hlavním tématem článku novinářky na volné noze Alex, která propadá alkoholismu. A Alex se postupně snaží rozplést celý případ. Kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám. Kniha se mi líbila, ale některé věci v knize byly nepříliš logické, řadu podrobnosti jsme se nedozvěděli i přesto je kniha napínavá a dobře se čte.

jana4674
01.01.2019 4 z 5

Dneska jsem dočetla, takže hezky z čerstva musím říct, že za mě fajn. Alex jsem fandila, držela jsem jí palce, aby už našla konečně nějakou pořádnou stopu a někam se to všechno pohnulo, myslela jsem, že vím, kdo to udělal, ale bylo to těsně vedle.

KKK
04.12.2018 4 z 5

Trochu chaotické, stále jsem musela sledovat,kdo je vlastně zrovna v ději,ale jinak napínavé.Jen jsem fakt věděla od začátku,kdo je pachatel ????

TamaraKrejčí
16.09.2018 4 z 5

Příběh a nápad na knihu to nebyl špatný. Ale, že by to bylo psychodrama nejvyšší kvality?? Pro mě teda ne.

ArwenAragorn
01.09.2018 4 z 5

Originální psychologický thriller s mnoha tajemstvími a obtížným hledáním pravdy.
Určitě ho doporučím.

farfalla13
24.08.2018 5 z 5

Super detektivka.

Sofós
20.08.2018 4 z 5

Poutavá kniha zpracovávající zcela originální téma. Vtáhla mě do děje, i když přiznávám, někdy bych trochu ubrala, aby měla rychlejší spád. Pachatele jsem neodhalila, mé tipy nebyly správné. A to mám ráda... Knihu rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

beruska
18.08.2018 5 z 5

Příběh je velice pěkně napsaný, poutavě, jen mi opravdu vadilo časté popisování alkoholických excesů Alex :( ... Copak nejde v dnešní době napsat knihu, kde by hrdinka neměla své démony v podobě alkoholismu?
Když pominu tohle, tak je knížka opravdu hezká, proto doporučuji a ráda dám 5 * :) :) ...

a.k
17.08.2018 5 z 5

Ani se nechce věřit, že kniha je autorčinou prvotinou. Je zde zahrnuta celá škála atraktivních témat. Od precizního vylíčení psychologie alkoholika, přes zajímavé téma traumatické poruchy syndromu bdělosti až po napínavý detektivní případ.
Super.

PetraBery
07.08.2018 4 z 5

Hodně dobře napsaná kniha – Amy je 15 let ve vegetativním stavu po napadení a stane se hlavním tématem článku novinářky na volné noze Alex, která propadá alkoholismu. Alex se postupně snaží rozplést celý případ. Příběh je svižně psaný, vyprávěný z více pohledů a opravdu dobře se četl. Na prvotinu autorky povedené.

Denisa232623
07.07.2018 4 z 5

Předně bych chtěla říct že souhlasím s komentáři jako jsou: proč jsou v knize kapitoly se zbytečnou Sue? Jak se to vlastně celé stalo? A víme něco více o násilníkovi?
Přesně tyhle otázky si kladu také. Musím ale také říct že za mě byla hroznou postavou Fiona. Třičtvrtě knihy mi přišla jako hrozně nesympatická hysterka až pak se uklidnila..
Ale celkový dojem je dobrý, mě se kniha hodně líbila. Má nějaké nedostatky ale která kniha ne?!

bertrand32
29.06.2018 4 z 5

Kniha má vcelku dobrý děj. Trochu mi tam nesedí ty kapitoly o Sue, je to matka, těch tří kluků, to ano, ale říkal sem si, jakou má vlastně roli nebo pojítko v tom příběhu....vlastně tam celou dobu vystupuje pouze jako milenka šerifa a pár kapitol je o minulosti a dětství těch kluků...a to je všechno. Chybí tomu taky lepší konec té knížky. Postava Alex je asi kapitola sama pro sebe, jen o ní samotné by se dala napsat kniha :-) Vzhledem k tomu, co celou dobu prožívala, a jaké dělala kolikrát až nepochopitelné věci, tak je až zázrak, že vůbec ten případ zvládla vyřešit...Ale nevdala se, i když byla na morálním dně....Má to napětí, zápletky, takže to stojí za výběr. Ale žádná kniha nebyla, není a nebude úplně dokonalá, vždycky tam bude pár chyb . Je to jako s člověkem.

zazvorka
23.06.2018 4 z 5

Líbilo se mi a doporučuji. Některé věci sice byly nepříliš logické a - jak už tady zaznělo, řadu podrobností jsme se nedozvěděli. Což jsem sice zaznamenala, ale kupodivu mi to nevadilo. A bylo mi příjemné, že jsem se nedozvěděla dlouze a úplně do nejmenšího detailu vše, co Amy pachatel prováděl. Připadá mi totiž, že v současnosti těch detailních popisů úchylností strašně přibývá - jako by se autoři předháněli v tom, jakou zvrácenost ještě hodí na papír.

thrillery nemocnice, špitály alkoholismus tělesné postižení

2017  80%Snaž se nedýchat
2018  73%Nezavírej oči
2022  68%Jsi na řadě

Kniha Snaž se nedýchat je v