Smrtná zima

Smrtná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248281/bmid_smrtna-zima-248281.jpg 4 387 387

Smrtná zima série

Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít. V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu. Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží... Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Winterkill , 2014

Sapy
05.12.2015 2 z 5

Asi jsem výjimka potvrzující pravidlo, ale mě tohle obrovské klišé založené na vykradení cizího námětu prostě neoslovilo. Příběh pokulhává už od ideje naprosto nereálné a prapodivné teokratické komunity lidí, která žije na hromádce v osadě obehnané zdmi, aby se zde ukryla před blíže nespecifikovaným „zlem“, které číhá venku. Žádná ponorka, žádné pochybnosti o puritánském způsobu života, který káží místní „bratři“ a „sestry".
Za mě propadák. Pokud Vás zajímají detaily - recenzi najdete u mě na blogu.

Ditules
02.12.2015 4 z 5

Proč se všechno musí sakra psár na 3 díly! :) Velmi povedená kniha, nápad s uzavřeným společenstvím sice velmi připomíná Vesnici, ale od čtení se nedalo odtrhnout...Pořád jsem čekala na malmaci...:D No a ,,sloní lidé" taky nakonec celkem překvapili, byť jsem si říkala, že bude v něčem takovém zakopán pes!

Adris
22.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, spíše taková mystery ale rozhodně člověka nenudí. Byla jsem neustále napnutá, co se bude dít. Kvalitní četba, doporučuji! Recenze na blogu:)

cérka
09.11.2015 5 z 5

Smrtná zima = návrat do dětství. Knížka plná dobrodružství, přátelství, lásky (žádná erotika) a k tomu trochu napětí a tajemna. Zase jsem byla ta malá holka, která si čte potají pod peřinou i když ví, že si kazí oči a ráno má vstávat do školy :-)

Petra28
31.10.2015 5 z 5

HOST rozhodně nezklamal. Kniha je velmi čtivá. Příběh zajímavě postavený. Rozhodně se těším na pokračování.

tarabas
27.10.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Em je přemýšlivá dívka, která věří své intuici.

Nasko
24.10.2015 4 z 5

Klasická Young adult oddechovka. :) Jde o dobrou volbu, přečetla jsem prakticky jedním dechem. Autorčin styl vyprávění mi vskutku sedl. Oceňuji i originalitu, mnoho dystopií má společný základ, kterého se Smrtná zima rozhodně nedrží.

Jenom se pořád nemohu zbavit negativního pocitu, že se toho na oněch bezmála 400 stranách v podstatě moc neudálo, dějových zvratů také pomálu... Chtělo by to trochu tempo. Ale tak... Je to prvotina autorky. Leccos mohu odpustit.

danica6371
24.10.2015 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Nemohla jsem se odtrhnout. Je to hodně inspirované filmem Vesnice nebo to tak aspoň dost působí. Ale jednu vadu má - opět nemám co číst :-( :-D

DariDerek
20.10.2015 5 z 5

I když se kniha řadí mezi young adult, tak je to naprosto skvělé počtení - njn, HOST je zárukou kvality a u tohoto díla se to potvrzuje! :) více v recenzi ;-)

2015  72%Smrtná zima
2016  74%Temná tání