Smrtící chaos

Smrtící chaos https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127322/smrtici-chaos-127322.jpg 4 105 34

Zdánlivá drobnost – mávnutí motýlích křídel – uvede do chodu řetězec dramatických událostí a osudově ovlivní životy mnoha lidí. Matt Dickinson ve své mistrně napsané próze zavede čtenáře v krátkých „klipových“ vstupech do rozličných prostředí – třeba na severní stěnu Mount Everestu, na palubu Boeingu 747, k jezeru Malawi, na dostihovou dráhu – a nechá je se zatajeným dechem sledovat klíčové okamžiky v životě svých hrdinů. Román vycházející z teorie chaosu je určen všem, kdo milují napětí, ale nespokojí se jen s povrchní četbou. Klade řadu provokativních otázek a přináší překvapivé odpovědi. Někteří přežijí. Jiní zemřou. Všichni jsme propojeni. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Mortal Chaos , 2012

Cattleya
21.08.2016 4 z 5

Veľmi dobrá kniha. Každý príbeh iný a zároveň spojený s ostatnými. Keby mi niekto povedal pred prečítaním tejto knihy, že jeden králik dokáže toľko vecí a životov ovplyvniť, asi by som sa mu vysmiala, že má bujnú fantáziu. Ale táto kniha bola tak dobre napísaná, že teraz by som takému príbehu možno aj uverila. Každopádne po prečítaní vás núti kniha zamyslieť sa a premýšľať, čo je beriem ako pozitívum. :)

Marian27
17.03.2016 5 z 5

Veľmi dobrá kniha, napísaná originálnou formou, vynikajúco sa mi čítala a bavila ma od prvej strany až po poslednú. Nemusí sadnúť úplne každému ale mne sadla úplne dokonale a príbeh Smrtíciho chaosu som si veľmi užíval akoby som tú knihu prežíval spolu s hlavnými hrdinami. Na konci (ako to už u mňa býva zvykom pri knihách ktoré sa mi veľmi páčia) by som prijal ešte niekoľko strán navyše. Teraz len rozmýšlam či naozaj také zdanlivo nepodstatné maličkosti ovplyvňujú náš život až do takej miery a to čo voláme "náhoda" skutočne existuje.

bagel
23.02.2016 5 z 5

Nic zvláštního jsem od knihy nečekala, ale velmi mě překvapila. Děj byl strhující a člověk si uvědomí, jak mohou mít malé věci dalekosáhlé důsledky.

danielosbourne
19.10.2015 5 z 5

Asi největší překvapení roku. Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, kterou jsem odpoledne rozečetl a pak šel dlouho ráno spát, protože jsem musel vědět, jak to všechno dopadne. Skvělý příběh, který vede k zamyšlení.

Bediczek
10.08.2015 3 z 5

Ideální četba na dovolenou u moře, čtenář může kdykoliv knížku odložit, protože každá kapitola má pouze jednu stranu a příliš soustředit se taky nemusí. Ke konci dokonce i celkem stoupá napětí, akorát mne ten závěr trochu zklamal.

Týnušxxx
09.08.2015 3 z 5

Od knihy jsem tedy očekávala opravdu něco jiného, ale byla jsem vcelku příjemně překvapena. Když jsem ze začátku viděla, kolik postav se v knize objevuje, byla jsem zděšena, co jsem si to vlastně koupila. Opravdu nemám ráda knihy se spoustou hrdinů.
Tady se to ale dalo skousnout, vzhledem k tomu, jak to bylo čtivé a všechno pěkně propojené.

goldiex
11.07.2015 5 z 5

Skvělá, napínavá, originálně zpracovaná a rozhodně velmi působivá kniha, o které musím přemýšlet i několik dní po přečtení, kdy už jsem pohlcena jinou knihou. Zdánlivě nesouvisející události, odehrávající se na čtyřech kontinentech, se postupně protínají, mávnutí motýlích křídel, které stojí na počátku všeho, někomu život zachraňuje a jinému ho zase bere. Teorie chaosu způsobuje mírný chaos v mých mozkových závitech a nastoluje otázku: Je opravdu vše, co se děje, jen náhoda?

Thebookman
18.01.2015 5 z 5

Smrtící chaos se mi moc líbil. Bylo to stručné, výstižné a mělo to spád. To, že se tam dějové linie střídaly po přibližně jednostránkových kapitolách mi naopak přišlo zajímavé. Čtenáře to udržuje ve střehu, jak se vše bude vyvíjet. Od prostého motýla po pád cestovního letadla. Když se nad tím zamyslím, tak krátké malé kapitoly jsou jako malé, zdánlivě nepodstatné události, které když se postupně spojí, vznikne velká, až katastrofická událost - příběh Smrtícího chaosu. Autor tu skvěle vyobrazil, jak malé události mohou přerůst ve velké. Prostě Teorie chaosu formou příběhu. Tuto knihu mohu jen doporučit. :-)

maca5449
16.01.2015

Ahhgrrrr! Nehodnotím. Nedočteno.

Určitě je to z pohledu děje velmi pěkná kniha, vlastně část, co jsem přečetla byla docela zajímavá a ve čtení bych klidně pokračovala, ale (šmarjá!) každá kapitola po jedné straně?! To mě tak nehorázně rozčilovalo a iritovalo, že jsem knihu musela odložit a už nikdy se k ní nevrátím! Pokaždé, když se něco začalo dít, blik a jsem někde jinde! Nejradši bych celou knihu roztrhala a seřadila ty stránky tak, aby tvořily velké kapitoly. Pokud s tím někdo nemá problém, věřím, že se kniha bude líbit.

michal7790
01.07.2014

Precteno jednim dechem, ten pocit kdyz si na konci knihy uvedomite co zpusobi maly zajicek.

Hanyuu-hime
18.05.2014 3 z 5

Knížka vyloženě nenudí, jak by taky mohla, když se jednotlivé kapitoly střídají po půlce strany, maximálně stránce a půl? Tím, že děj takto přeskakuje od jednoho ke druhému, není tam moc prostoru pro to, aby se někde objevily nudné pasáže. Po téhle stránce by kniha tedy i uspěla, i když stále úplně nechápu, proč jsou tam tak obří okraje, gigantické písmo a tolik volného místa.
Nemůže se jí upřít čtivost, ale asi to není čtení přímo pro mě... Dalo se to, ale nadšená jsem z toho zrovna nebyla, Smrtící chaos mi přišel spíš průměrný, takže za sebe bych dala 50%

misaaa4
17.04.2014 3 z 5

veľmi dobre sa Smrtící Chaos čítal. bolo to neskutočne napínavé, pri konci už sa kniha nedala odložiť :)

jesuswlasac
04.09.2013 4 z 5

Knihu som si náhodou kúpil v Kauflande a popravde som od nej vela neočakával , malo to byť iba sprestrenie cesty vlakom. Nakoniec bola kniha viac ako nadpriemerná. Pútavý príbeh je umocnený tým, že sa striedajú krátke pasaže zo života jednotlivých aktérov a zdanlivo nesúvisiace príbehy sa zložili do krásnej a ucelenej mozaiky, ktorá hlavne prekvapila tým kto prežije a kto nie.

vivitv
24.06.2013 3 z 5

300 strán za 2 hodiny... V skutočnosti, strašné plytvanie papierom. Veľké písmená a krátke kapitoly, končiace sa po pár riadkoch. Na druhej strane, dej bol zaujímavý a celkom napínavý. Autor úžasne vykresľuje ako jedna udalosť ovplyvní inú. Kniha má rýchly spád, ľahko sa číta, a to hlavne preto, že vstupy do dejových prostredí jednotlivých postáv sú vykreslené v krátkych kapitolách.