Smrt u zavěšený skály

Smrt u zavěšený skály https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458680/bmid_smrt-u-zaveseny-skaly-GI9-458680.jpg 4 94 28

Když si tři kluci na pláži u Zavěšený skály slíbí, že o ní neřeknou živé duši, ani netuší, jaký sled událostí přísahou spustí. Jenže slib bez rozmyslu je nakonec může zničit. Mladé psycholožce Natálii se zhroutí život, když za nevyjasněných okolností přijde o manžela. Všichni věří, že jde o tragickou nehodu. Tajemný telefonát po letech ji však přiměje začít pátrat na vlastní pěst. Rozhodne se zjistit pravdu. Ale ne vždy je na ni člověk připraven. A pak všechno nabere až nečekaně rychlý spád. Jenže čas už nemůžete vrátit zpět… Dvě odlišné dějové linky. Dva různé příběhy. A přece mají něco společného. Zjistíte pravdu dřív, než dojdete na konec? A dali byste za svou teorii ruku do ohně? Smrt u Zavěšený skály je působivý, inteligentní thriller, vyprávěný promyšleným a napínavým stylem Gregga Dunnetta, který čtenáře donutí přemýšlet nad příběhem, jako by byl jeho součástí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Katto

The Wave at Hanging Rock , 2016

ArwenAragorn
10.03.2021 3 z 5

50%
Kývala se, fakt se kývala. A pak se dole, v podstavě, objevila prasklina. Nejdřív drobounká. Ale rostla, rozšiřovala se a stoupala tak rychle, že jsme se skoro nestačili dívat. Šplhala po skále a přes ni a pak se celá ta věc dala do pohybu. Mohutná Zavěšená skála a velká část útesu za ní se v ten moment poroučela k zemi.

Velice čtivé, napínavé, nádherné popisy mořských vln a surfování. V knize se prolínají dva příběhy. Jeden je o třech nerozlučných kamarádech surfařích, druhý o psycholožce Natálii, která záhadným způsobem přišla o manžela. Postupně se oba příběhy protnou.
Dala bych pět *, ale ten závěr a epilog mi tam prostě neseděl, vadilo mi to a dojem z celé knihy pokazilo.

plamínek21
23.02.2021 5 z 5

Naprostá pecka, kterou jsem nedokázala odložit. Vše podstatné zde již bylo řečeno předchozími komentáři, tak si snad jen neodpustím sdílet naprosté nadšení z autorova popisu mořských vln - takový zážitek si nesmíte nechat ujít. Prostě skvělá kniha a já už letím na obhlídku "Smrtícího útesu".

MMacicekk
29.01.2021 4 z 5

Smrtícím útesem si mě autor získal, Smrtí u Zavěšený skály mi jen potvrdil, že je velmi podmanivý vypravěč se smyslem pro vykreslení zajímavých a především plastických postav s realistickými psychologickými profily, které vám ožívají před očima, ale také dokáže věrohodně popsat moře i s jeho nástrahami a krásami, krajinu a místo, kde se děj odehrává, a samozřejmě nechybí ani dostatečná dávka napětí a napínavých scén.
Byť mám k této konkrétní knize drobné výhrady spojené s pomalejším plynutím děje, nic to nemění na tom, že jsem si autora oblíbila a nenechám si uniknout žádnou další jeho knihu.
Pokud hledáte zajímavý a neotřelý psychologický thriller s věrně popsanými postavami, situacemi i kulisami, rozhodně se zaměřte tohoto autora.

Zara
19.01.2021 5 z 5

Skvělé překvapení od pro mě neznámého autora.
Pestrobarevně popsané scény surfování jsou mimořádně sugestivní i pro kavárenského povaleče a dějová linie vedená dvěma směry vyústí v opravdový bonbonek všech milovníků napínavé četby (pro méně důvtipné dopsal spisovatel vysvětlení umístěné na konec knihy).
K tomu všemu bonus v podobě nenápadně humorných pasáží.
Takhle nějak má vypadat chytrý thriller!

mysterygirl
14.01.2021 2 z 5

Prislo mi to jako zbytecna slatanina, kde jsem nepochopila ani ten konec.
Neda se se Smrticim utesem ani srovnat

Dejzy1
25.12.2020 5 z 5

Zvláštní kniha. Nejdřív se to tváří jako foglarovka odněkud z Walesu, pak zmizí člověk, všechno se zkomplikuje a je z toho docela pěkné psycho. Zčásti to vypráví malý kluk (to se mi líbilo už u první Dunettovy knížky), je tam celá řada zajímavých postaviček. Co je na té knize dost super, je popis léta a moře. A autorovi nemůžu upřít fakt zajímavou zápletku. To, jak se to nakonec vyvrbilo, jsem fakt nečekala. Hlavně s kápem party Johnem.

Hotanka
21.12.2020 5 z 5

Moc pěkný letní thriller, kterému moře a vlny fakt slušely. Jako by člověk zkřížil napínavou detektivku s Pány kluky nebo Foglarem. V knize se prolínají dvě linky: ženě beze stopy zmizí manžel a někde na pobřeží Walesu tráví tři školáci volno surfováním a běháním po plážích.
Po spoustě let ženě někdo zavolá, že našel na druhém konci Anglie u moře manželovu tašku s věcmi. Rozjíždí se klasická pátračka na vlastní pěst, žena netuší, jestli manžel-podnikatel umřel, žije s jinou, nebo před něčím prchá. Obě linky se protnou.
Hodně mě bavilo to léto tam, krásná příroda, sluníčko, moře, vlny. Taky zajímavě vykreslené postavy, jak trojice kluků, tak pohřešovaný, jeho žena a rodinný přítel (a manželův byznyspartner), celou dobu jsem netušil, na čem jsem. A závěrečná série twistů to celé bravurně postavila na hlavu. Až tak moc, že tomu sám autor musel na přání čtenářů na svém webu dopsat vysvětlení. To mě dost zarazilo. Je v knize na konci taky, ale rozhodně ho nečtěte předem.
Osobně myslím, že nebylo třeba. I když je konec šokující darda, není vycucaný z prstu a má logiku. Spíš si myslím, že dnešní čtenář holt ztrácí fantazii a samostatnost, potřebuje všechno polopatě, dovysvětlit, dočíst na wikipedii nebo na goodreads, ideálně se spoilery a diskusemi na youtube.

Belanna
13.12.2020 5 z 5

Z počátku se mi knížka jevila spíše jako dobrodružná, zachycující přátelství třech kluků zapálených do vodních sportů. Pak do hry vstoupila Natalie a zmizení jejího manžela ... Od té chvíle nabrala knížka slušné obrátky a co víc, neustále mě to nutilo přemýšlet a snažit se něco předvídat a kombinovat... a takový konec jsem opravdu nečekala.

Ještě jedno plus pro autora, barvité popisování pláží, moře a vln. Vidíte je před očima.

tajemství kamarádi krimi psychologické thrillery surfování

2020  89%Smrtící útes
2020  79%Smrt u zavěšený skály

Kniha Smrt u zavěšený skály je v