Smrt pro tři ministry

Smrt pro tři ministry https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37292/bmid_smrt-pro-tri-ministry-0b3-37292.jpg 4 5 4

Kniha líčí jednu z nejzávažnějších událostí, které předznamenaly nástup komunistické totality: pokus o atentát na ministry P. Zenkla, P. Drtiny a J. Masaryka v září 1947 a jejich politické pozadí.

iška
24.01.2023 5 z 5

Občas neškodí připomenout si některé momenty z historie. A díky autorce nám bylo umožněno nahlédnout tzv. “pod pokličku” událostí roku 1947.

Melic
30.08.2018 4 z 5

Z hlediska přínosu knížky jasných 5*, já jakožto člověk, který hodiny dějepisu "prokecal" (i když pochybuju, že se tam v knize uvedené činy zmiňovaly), jsem o popsaných událostech neměl ani tušení. A obecně, pokud se má poukázat na něco špatného, vždy se to vykreslí lépe na konkrétním případu než obecnými frázemi. Čtivost je lehce snížena snahou o přesné faktické vykreslení. A ještě musím vyjádřit obdiv autorce, to pátrání po informacích a jejich poskládání asi nebylo nic jednoduchého.

Kuža007
28.03.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, naučná, faktografická. Asi nejvíce mi přišel smutný konec ministra Masaryka, myslím tím pádem z okna, i když tady se o něm píše spíše v souvislosti s tím prvním pokusem.

jan7760
03.04.2017 5 z 5

az sa cloveku nechce verit, co robila STB, horsi ako Gestapo...