Smrt a odpuštění

Jedna z nejzdařilejších próz české autorky, žijící a působící od počátku 70. let v novozélandském Dunedinu, která se již dočkala překladu do angličtiny a řady dalších jazyků. Jen zčásti autobiografický příběh, vystavěný v působivém kontrastu počátku a konce jedné emigrace, J. Tiché posloužil k tomu, co zřejmě nejlépe ovládá. Totiž k nenásilnému zkoumání hodnot lidského života, neustále poměřovaných vším, co lidstvo ve svém vědění obsáhlo od antiky až po dnešek. Schopnost naplnit abstraktní filozofické pojmy konkrétními prožitky patří k silným zbraním této českonovozélandské autorky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290701/smrt-a-odpusteni-q5T-290701.jpg 43
Romány, Literatura česká
Vydáno, Akropolis

Kniha Smrt a odpuštění

Aghatte
28.08.2019

Moje první kniha této autorky, neznala jsem ji, určitě má silný potenciál. Velmi mě bavily pasáže z lodi, ta bezstarostnost mládí a svobody, v kontrastu s vážností smrti a emigrace. Půjčím si další dílka, líbí se mi jazyk, a některé myšlenky jsem si i zapsala.

p.stranska
08.11.2012

Hodně autobiografické dílo, doporučuji nejdřív přečíst autorčin 1.román Už se neshledáme v tomto životě, lépe potom pochopíte souvislosti.

Veselí
Veselí