Smrt a jiné vrcholy mého života

Smrt a jiné vrcholy mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294105/bmid_smrt-a-jine-vrcholy-meho-zivota-OFe-294105.jpg 4 611 611

Hlavní hrdina Martin není právě nadšený, když u postele své umírající babičky potká ztělesněnou Smrt. Ta si přišla pro duši staré dámy a raduje se, že ji konečně někdo vidí a slyší. Jedním si je jistá: Jim dvěma s Martinem je předurčeno, aby se stali nejlepšími přáteli. Tenhle kluk je opravdu milý človíček. A mimochodem, nikdo vám s jistotou nezaručí, že se nedá umřít na nudu nebo na zlomené srdce…Martin si časem zvykne, že se Smrt vynoří vždycky ve chvíli, kdy se mu to nejméně hodí. Když však potká ženu, o níž tuší, že je to ta pravá, musí si položit rozhodující otázku: Má vůbec smysl žít, milovat a toužit po štěstí, když stejně všechno skončí smrtí? Hořká i laskavá komedie oplývající nadsázkou a černým humorem... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Tod und andere Höhepunkte meines Lebens , 2013

kajus9506
23.11.2016 5 z 5

Knihu jsem koupila intuitivně, bez přečtení jakékoli ukázky. Sama sebe jsem výběrem rozhodně nezklamala a jsem velmi ráda, že si hoví v mé sbírce. Celé vyprávění je velmi čtivé, zajímavě psané, pěkně promyšlené. Místy překvapí, místy potěší, donutí k zamyšlení a přitom se člověk i hodně zasměje. Rozhodně skvělá volba. I přes veselou obálku bych řadila spíš jako čtení pro dospělé, než mladistvé.

Tercule
18.11.2016 4 z 5

Super pocteni, někdy smutné, někdy úsměvné, konec me nepřekvapil, za to ale potěšil :) Motyl bude pro me snad navždy novým symbolem a uz se tesim az budou na jaře zase létat :)

terezička2908
14.11.2016 4 z 5

Opravdu skvělá. Člověk se u ní zamyslí nad svým životem. Zkrátka- dokonalá, čtivá a okouzlující. A nakonec Obladi, oblada...

Miro67
13.11.2016 4 z 5

Spousta podnětů k zamyšlení zabalených jako pohádka pro dospělé. Nelze si při ní nevzpomenout na našeho Dařbujána. Chvilkami se člověk pousmívá nebo směje, pak jen zalapá po dechu, když Martin dostane k narozkám chorvatskou panenku. A nebo obdivuje postoj paní Baranské. Bibi je určitě nejmilejší postavičkou a Thanatos je jednoduše cool.

misowi84
12.11.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Vtipná, ale také dosti vážná. Dokonce, alespoň pro mě, místy i depresivní. Dopředu jsem si nezjišťoval, o čem kniha je. Nákup byl čistě impulzivní, na základě velmi líbivé obálky. Trochu povrchní rozhodnutí, ale pro jednou se vyplatilo :-)
Rozhodně stojí za doporučení.

Až zas jednou kolem mě proletí motýl,
tak mě, při vzpomínce na tuto knihu trochu zamrazí ...

iva.gracova
09.11.2016 5 z 5

Nemohu jinak než 5 hvězd z 5... Po delší době kniha, kterou jsem doslova zhltala ve dvou dnech. A když vám řeknu, že jsem si četla i při kojení ve 4 hod ráno, kdy normálně napůl spím :-), myslím, že tomu dodám ten správný důraz. Kniha neotřelým způsobem vypráví o životě a jeho smyslu, přiměje čtenáře zamyslet se nad tím, proč tady jsme a nejen co od života očekáváme, ale také co jsme ochotni pro něj tak nějak obětovat... A navíc vyzdvihuji nevtíravý humor, který je šitý na míru mému gustu. Doporučuji všem!

Šošán
09.11.2016 4 z 5

Pohodové čtení.

mendule
09.11.2016 5 z 5

Skvělá knížka. Vtipná.

marta8617
08.11.2016 4 z 5

Moc se mi líbí pojetí. Je to strašně zvláštní kniha a jsem ráda, že jsem si ji koupila, protože je úžasně jiná. Nedokážu to popsat, ale prostě se mi líbí, jakým způsobem je znázorněno narození a úmrtí v této knize.

akšuram37
07.11.2016 5 z 5

Obladi, Oblada...

Opět jedna z povedených knížek, co se čte sama :) Člověk neví dne ani hodiny, kdy odejde z tohoto světa.... zajímavý pohled na život a Smrt. Každý někdy umře, ale kdy? Who knows?

Nikdy předtím jsem o autorovi neslyšela, ale během čtení knížky, jsem zjistila, že napsal dalších 5-6 knížek? No kde jsou? Jak to, že ještě nejsou přeložené? Každopádně tuto si chci koupit i v němčině :)

Obladi, Oblada...

Knihomlok2015
07.11.2016 3 z 5

Musím říct, že to nebylo špatné. Pár nápadů přímo skvostných - kdo vyrůstal v devadesátých letech, taky se musel tetelit při těch odkazech na kinoprodukci všeho druhu (jo Bruce Willis zase jednou umíral těžce) a to zobrazení Smrti a její funkce mi bylo taky velmi blízké (o Bibi nemluvě). Jediné co mě trochu rušilo byl fakt, že i přesto, že na začátku je jasně dané, že Smrt vypadá jako on (taky vám přišla škoda toho nepřesného obrázku na každé druhé stránce? o přebalu knihy nemluvě), celou dobu se překlad drží ženského rodu, a pak najednou asi ve dvou případech, je to prostě on.

skipiii
29.10.2016 5 z 5

Zajímavý příběh o ještě zajímavějším přátelství. Kniha se lehce čte, a nutí čtenáře se občas zamyslet nad různými otázkami či pohledy na život a smrt (nebo Smrt?)...jak bychom se zachovali, kdybychom znali datum a místo naší smrti?.... Kromě toho má kniha i velice krásnou obálku:) Obladi,Oblada

_Joker_
28.10.2016 5 z 5

Musím říct, že na tuhle knihu jsem se vážně těšila a nezklamala :) . Opravdu povedený děj a konec naprosto impozantní :) . Při čtení jsem vystřídala snad všechny emoce :D . Co k tomu ještě dodat? Snad jen: Obladi Oblada! ;-)

Michaela91
25.10.2016 5 z 5

Obladi oblada... to mi teď zní v uších :-) povedená kniha se lehce četla občas vtipná, občas smutná. Donutí Vás i přemýšlet nad otázkou smrti. Moc pěkná obálka.

fifejda
19.10.2016 4 z 5

Milé povídání o netradičním přátelství, které vás donutí se usmívat i zamyslet se na základními životními otázkami.

argi111
16.10.2016 5 z 5

Kniha mě zaujala především podle obálky. Anotace byla také dobrá. Tuhle knihu jsem v knihkupectví zkrátka nechat nemohla!
Přečetla jsem ji takřka během jediné noci. Byla poutavá od začátku až do konce. Nechyběl zde lehký černý humor jak autor sliboval, ale i vážnější části nad kterými začne člověk trochu více přemýšlet.

gad
14.10.2016 5 z 5

Velice povedená kniha.

Nejene
05.10.2016 4 z 5

Možná jsem čekala, že to bude trochu humornější, ale občas vážnější atmosféra mi nakonec vůbec nevadila. Je nepsána příjemně čtivě a já si asi ještě chvíli budu broukat obladi, oblada

Odehnalka
04.10.2016 5 z 5

Pro mě nádherná kniha, která ze začátku rozesměje, pak člověka donutí se zamyslet. A pak na konci možná i uronit slzu. Veselým tónem o vážných věcech, kniha pro různé věkové kategorie, hezky se to četlo, děj hezky plynul. Tanny a Bibi... A krásná obálka. Ke knize se ráda vrátím.

laepus
04.10.2016 4 z 5

Opět očekávání se minula se skutečností, nicméně v tomto případě nejsem ani trochu zklamán. Zpočátku člověk očekává hlavně ten černý humor a suché hlášky, postupem času ale začíná převažovat vážnější tón a kniha člověka nutí k zamyšlení a její charakter se mění. Tento vývoj jsem neočekával, ale byl jsem jím velice mile překvapen.

prvotina smrt satira humor Berlín USA (Spojené státy americké)

Sebastian Niedlich
německá, 1975