Smrt

Smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422651/bmid_smrt-moje-mala-proc-e2z-422651.jpg 5 9 4

Smrt je součástí každého života. Ne všichni rodiče si však ví rady, když se jich děti na smrt zeptají. Tato citlivá knížka podává pomocnou ruku. Co je to smrt? Probudíme se po smrti někde jinde? Nebudeme se jako mrtví nudit? Alicin dědeček zemřel a Alice si, možná jako ty, právě pokládá tyto otázky. Smrt působí smutek, máme z ní strach, přináší černé myšlenky, probouzí v lidech hněv. Tato knížka z řady "moje malá proč" ti pomůže porozumět tomu, proč to tak je. Moje malá proč, to jsou přívětivé knížečky, které pravdivě odpovídají na otázky, jež se dotýkají životů dětí. Vypracováno s odbornými radami pediatra.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Pro nejmenší

Vydáno: , Svojtka & Co
Originální název:

Mort


více info...

Přidat komentář

Luciluc
05.01.2023 5 z 5

Film Lví král (scéna, ve které umře Simbův táta) spustil u dcery otázky na téma umírání. A tak jsem sáhla po knize Smrt od nakladatelství Svojtka z edice Moje malá proč. Téma je v knize zpracováno velmi dobře, citlivě a jednoduše (kniha je pro děti od 4 let), doplněno hezkými ilustracemi. Moc se mi líbí, že kniha nedává jen jeden pohled, ale nabízí alternativy (setkání s Bohem x po smrti není nic x duše a znovužití v těle někoho jiného, rakev x urna). Uvádí věci tak jak jsou, nebalamutí (smrt není daleká cesta nebo dlouhý spánek). Jsou zde dobře popsány i emoce, které se se smrtí pojí. Za mě opravdu povedený pomocník, když chcete dítěti vysvětlit toto (obzvlášť pro malé děti) těžko uchopitelné téma, pomocí příběhu. Doporučuji!

ještěrka38
10.08.2021 5 z 5

Hezký příběh pro děti, kde je vysvětleno, co je to smrt a vše s tím spojeno.


anetka.repova
20.01.2020 4 z 5

Příběh, který dětem citlivým způsobem a úměrně jejich věku popisuje smrt.

bibi.r
02.12.2019 5 z 5

Výborný příběh, který velmi citlivým přístupem vysvětluje malým dětem, co je to smrt.
Představuje také různé způsoby, jak se smrtí každý vyrovnává jinak a že vlastně nic z toho není špatně. Že každý ten způsob je prostě lidský. Že někdo může být smutný a plakat a někdo jiný se zase může vztekat a zlobit.
Kniha byla opět psána ve spolupráci s dětským pediatrem.

Štítky knihy

smrt zármutek

Autoři knihy

Stéphanie Duval
francouzská, 1968
Pierre Van Hove
francouzská, 1973

Kniha Smrt je v

Přečtených10x
Chystám se číst3x