Šmírák

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/bmid_smirak-Lm5-155115.jpg 4 463 463

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter , 2011

Lorelei13
24.10.2014 5 z 5

Naprosto perfektní thriller, takhle to má vypadat !!!

Tobika
16.10.2014 5 z 5

Opět skvělá detektivka stejně jako Zapomenuté dítě! Přečteno jedním dechem.

vikikl
25.06.2014 4 z 5

Tak mě se kniha líbila, jen mi požitek z knihy zkazilo to, že jsem "díky" komentáři Annie1999 věděla kdo je vrah... Jinak by kniha byla fajn...

Caminka
21.06.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu nadchla, ze začátku jsem měla problém zorientovat se v postavách ale i to nakonec dávalo smysl. Povedená zápletka, která mě překvapila. Rozhodně se těším na další knihy od autorky.

Gabetka
02.06.2014 2 z 5

Poté, co jsme se dozvěděli ne až tak překvapivé jméno vraha, šlo o zbytečně zdlouhavé natahování děje. Po slibném napínavém začátku to bylo zklamání a měla jsem problém dočíst do konce.

Veronika.C
26.05.2014 3 z 5

Podle názvu jsem od knihy čekala něco trošku jiného ale celkem dobrá zápletka

Lindulinek
11.05.2014 4 z 5

Kniha se dobře četla. Zápletka zajímavá, ale dle mého ne žádný "wow" efekt, jako u některých jiných detektivek. Každopádně knihu hodnotím 4* a nelituji, že jsem ji přečetla.

Ewinky
09.03.2014 4 z 5

Myslím, že název úplně nesouhlasil, ale jinak to bylo čtivé a napínavé dílo.

michalka S.
06.03.2014 1 z 5

Tato kniha mě nenadchla takže sem ji odlozila

Ewinky
01.03.2014 4 z 5

Zrovna ji čtu, ale není to úplně ono, stále mě to pořádně nepohltilo a název mi také moc nesedí. Četla jsem už od této autorky lepší kousky.

Lucka.79
20.02.2014 3 z 5

Od knihy jsem čekala trošku víc napětí ..... ale za zajímavý a nečekaný závěr dávám 3*

vamp
08.02.2014 3 z 5

Podle názvu knihy, jsem čekala docela něco jiného, nicméně četla se dobře, ale ten závěr byl nečekaný.

Helenicka
04.02.2014 4 z 5

Dobrá psychodetektivka, která se dobře čte a je překvapující.

Luca287
14.01.2014 4 z 5

Samozřejmě, že jsem vraha neuhodla...ale to vůbec nevadilo..kniha měla spád, dobře se četla. Líbila se mi.

haWranka
11.01.2014 4 z 5

Naprosto skvělá kriminálka/thriller, která mě od začátku vtáhla a už nepustila. Atmosféra je ponurá, žádná z postav není úplně bez viny, takže se můj podezřelý i moje teorie střídali snad na každých deseti stránkách. A stejně jsem to neprokoukla, sakra! Vřele doporučuju. Není to extrémní psycho, je to napínavé počtení a skvělá odreagovávačka.

marty77
08.01.2014 2 z 5

Zacatek se mi libil,ale potom uz jsem mela problem docist.Kniha se mi nelibila.

vorenus
06.01.2014 3 z 5

Začátek se povedl na výbornou, ale o to větší zklamání čeká čtenáře na konci příběhu.Prostě se autorce nepodařilo udržet napětí až do poslední stránky.Kniha, která je označená jako bestseller se možná dobře prodává, ale na elitu Nesba a severských autorů rozhodně nemá.Možná je to tím, že žena píše pro ženy a my muži chceme něco kulantnějšího.

mysterygirl
06.12.2013 5 z 5

Dočetla jsme Skočný příliv a říkala jsem si: po tak silným příběhu se mi ani do téhle knihy nechce..Ale opak byl pravdou, četla jsem to jedním dechem a úžasný.Ani tam nebylo moc postav, které by se špatně pamatovaly, prostě krimi, jak má být.Těším se na její další knihy

hledaseniki
29.11.2013 5 z 5

Musím říct, že ze začátku mi přišla trochu chaotická, přeskakování z jedné postavy k druhé, ale jakmile se začnete orientovat stojí to za přečtení. Je to napínavé, zajímavé a hlavně překvapivé. Já jsem byla spokojená a doufám, že se od této autorky dočkáme ještě mnoha dalších kvalitních příběhů.

Ohniva
19.11.2013 4 z 5

Knizka se mi libila, misty byla nudna, ale zaver uspokojivy :)