Smích a pláč Afriky

Cestopis osobitým způsobem pojednává o téměř roční cestě napříč celou Afrikou, kterou autorka podnikla se svým přítelem v terénním landroveru. Během 11 měsíců najeli 60 000 kilometrů a navštívili 26 afrických států. Vedle zemí, které bývají i v nabídkách cestovních kanceláří (Tanzanie, Keňa, Jižní Afrika, Maroko) se dostali i do států, kde donedávna zuřila válka a kam kromě pár odvážných novinářů bílí cestovatelé prakticky nejezdí – do Angoly, Konžské republiky či Demokratické republiky Kongo, a do takových států, jako je Rovníková Guinea nebo Nigérie, které turistická víza prakticky nevydávají. Unikátní cestopis doprovází celá řada pozoruhodných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/84306/smich-a-plac-afriky-84306.jpg 4.727
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Knižní klub

Marki2

Perfektní cestopis...

rose
02.09.2013

Zajímavá projížďka snad všemi myslitelnými státy Afriky. Zážitky hezky z první ruky, žádné výlety s cestovní kanceláří. Spousta barvitých i kritických postřehů, jak to v té Africe vlastně je s chudobou, zahraniční pomocí, pracovním úsilím, ochranou přírody... A napsáno krásným jazykem a k tomu spousta obrázků. Myslím, že tahle knížka se povedla.

Chogori
19.07.2013

Moc vydařený cestopis, díky kterému si člověk může poupravit své mnohé představy o Africe. Klobouk dolů před takovou cestou!

KubaKJ
21.05.2013

Ze začátku kniha vypadá, jako by v ní nebylo nic zajímavého, ale opak je pravdou a postupem času se z ní stává plnohodnotný cestopis. Autorka popisuje Afriku takovou, jaká ve skutečnosti je, alespoň co se týče obyvatel a jejich života... Doporučil bych knihu těm, kteří se do Afriky chystají na podobnou cestu, protože je v ní docela dost informací, které se na cestě mohou hodit.

Martink@
25.02.2013

Autorka popisuje Afriku ze svého pohledu...očima cestovatele, který ji projel a zažil si tam "to svoje". Kniha nepostrádá vtip, ironii ale i kapku cynismu, skepse a mnohdy drsnou pravdu. Příjde mi, že nepřibarvuje okolnosti a nedívá se na Afriku jako na celek, což je velice dobře. Státy ke konci knihy nejsou popsané tak detailně, asi únava, možná i monotónost konce cesty...přesto je tato kniha velice poučným a zajímavým nahlédnutím do různých míst Afriky.

between
17.01.2013

Zajímavé čtení i některé názory. Ačkoliv cestopisy moc nečtu, tak mě to udrželo v zájmu o pokračování co bude dál. Pravdou je, že ke konci mi přišlo, že té skepse nad africkou situací už je v knize trochu moc. Ke konci cesty je rovněž znát únava z cestování a kratší rozepisování o posledních státech. I přes zmíněné, to bylo příjemné čtení a přestože člověk ne se vším souhlasí, tak to člověka přiměje k zamyšlení a utvoření si vlatního názoru a to je určitě dobře.

asterixka
17.07.2012

Cesta Martiny Svobodové s manželem a jejich věrnou Aničkou skrz Afrikou je vyprávěná naprosto přirozeně, s vtipem a nadhledem. Mě úplně nadchla a taky přiměla k zamyšlení.... skvělá kniha!

Marghita
20.03.2012

Autorka vtipně popisuje tak často zidealizovanou Afriku střízlivýma očima a ukazuje, že věci často nejsou tak velkolepé, jak je představují turistické průvodce.

knihožrout
30.10.2011

Překvapení, že cestopis jde udělat i jinak než vyjmenováváním snídaňového menu.

Afrika cestopisy

Martina Mia Svobodová