Smích a pláč Afriky

Cestopis osobitým způsobem pojednává o téměř roční cestě napříč celou Afrikou, kterou autorka podnikla se svým přítelem v terénním landroveru. Během 11 měsíců najeli 60 000 kilometrů a navštívili 26 afrických států. Vedle zemí, které bývají i v nabídkách cestovních kanceláří (Tanzanie, Keňa, Jižní Afrika, Maroko) se dostali i do států, kde donedávna zuřila válka a kam kromě pár odvážných novinářů bílí cestovatelé prakticky nejezdí – do Angoly, Konžské republiky či Demokratické republiky Kongo, a do takových států, jako je Rovníková Guinea nebo Nigérie, které turistická víza prakticky nevydávají. Unikátní cestopis doprovází celá řada pozoruhodných fotografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84306/big_smich-a-plac-afriky-kRS-84306.jpg 4.737

Kniha Smích a pláč Afriky

lenulitah
28.09.2021

Skvele napsané, pro mě nový pohled na Afriku.

PavlaTr
27.05.2021

Moc pěkná kniha !! Popsána realita dnešní Afriky - opravdu skvělé putování ,spoustu zajímavých fotek .

sandratea
15.04.2021

Úžasný cestopis, takový ženský jemno-kritický přístup s velkou dávkou poetismu i vtipu. A navštívení míst, kam se člověk jen tak nedostane a s vývoje politické situace do budoucna to vypadá, že se ani nezlepší. Pro mě fakt klenot mezi cestopisy.

Teri27
09.03.2019

Skvělé, než jsem knihu přečetla, taky jsem si Afriku představovala jako jednu velkou romantiku se lvy,slonami a milými lidmi, žijícími v souladu s přírodou. Ale realita je nejspíš uplně jiná ????

Marki2
02.01.2018

Perfektní cestopis...

rose
02.09.2013

Zajímavá projížďka snad všemi myslitelnými státy Afriky. Zážitky hezky z první ruky, žádné výlety s cestovní kanceláří. Spousta barvitých i kritických postřehů, jak to v té Africe vlastně je s chudobou, zahraniční pomocí, pracovním úsilím, ochranou přírody... A napsáno krásným jazykem a k tomu spousta obrázků. Myslím, že tahle knížka se povedla.

Chogori
19.07.2013

Moc vydařený cestopis, díky kterému si člověk může poupravit své mnohé představy o Africe. Klobouk dolů před takovou cestou!

KubaKJ
21.05.2013

Ze začátku kniha vypadá, jako by v ní nebylo nic zajímavého, ale opak je pravdou a postupem času se z ní stává plnohodnotný cestopis. Autorka popisuje Afriku takovou, jaká ve skutečnosti je, alespoň co se týče obyvatel a jejich života... Doporučil bych knihu těm, kteří se do Afriky chystají na podobnou cestu, protože je v ní docela dost informací, které se na cestě mohou hodit.