Smaragdová jeskyně

Smaragdová jeskyně https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78513/smaragdova-jeskyne-78513.jpg 4 73 10

Mladá hydrogeoložka Joy je pověřena provázet ambiciózního novináře Gabriela při prozkoumávání jeskyně opředené mýty. Uprostřed úchvatné přírody oba podlehnou vzájemné přitažlivosti a prožijí vášnivou romanci. Gabriel se však nechce vzdát své skvělé kariéry a odjede. Netuší, že kromě úžasné ženy opouští i své nenarozené dítě. Osud svede jejich cesty dohromady ještě jednou. Bude příliš pozdě na lásku?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

This Time Love , 1985

Evaho73
17.08.2023 2 z 5

Chcela som niečo oddychové, tak som siahla po tejto knihe.
Viem, že spadá do kategórie "červená knižnica" a moje očakávania neboli vysoké, ale autorka ma v tomto prípade naozaj sklamala. Romantická dejová línia bola totálne klišé a tá druhá týkajúca sa speleológie alebo jaskyniarstva mi prišla ako okopírovaná z odbornej literatúry. Dokopy mi to spolu pôsobilo veľmi nesúrodým dojmom. Najviac mi chýbala autentickosť aj keď to bol iba fiktívny príbeh.

mariva
03.09.2020 4 z 5

Zajímavý příběh z atraktivního prostředí speleologických průzkumů. Trochu mi tam chybělo více napětí a méně popisných pasáží. Nejvíce mě ale rozčilovala špatná práce korektorů, tolik chybějících písmen jsem už dlouho v knize neviděla.

georginaa
19.07.2020 5 z 5

Zase jedna pěkná kniha jak to od Ann můžeme čekat. Líbil se mi výběr povolání, netradiční na ženskou. Chodit do neznámých jeskyň a nebát se, to chce fakt odvahu. Nechyběl ani románek, když se cesty Joy a Gabriela rozdělily, opět si po letech,rozumnější a vyspělejší zase cestu k sobě našly.

havrmoni
05.06.2018 5 z 5

Hodně to na mě zapůsobilo. Hezky popsané pocity a dozrávání hrdinů. Jak přehodnocují svůj vztah po letech,tak přehodnotí i svou nenávist a zlost k sobě. Překvapivě mě bavil popis práce,výstroje i samotné zkoumání jezkyně.

moudivlacek
01.08.2017 3 z 5

Hezký příběh o dvou lidech, kteří díky velkému nedorozumění a tvrdohlavosti obou dvouch, žijí každý zvlášť a přesto neustále myslí na druhého.
Bohužel - na můj vkus - málo dialogů. Za to zas ale hezky popsaná práce jeskyňářů. Neumím si představit být tak hluboko v zemi a nemít strach. Klobouk dolů před těmito lidmi.

Samira
11.05.2015 3 z 5

Milá oddychovka s hezkými postavami. Zápletka byla zajímavá, ale nebyla dostatečně silná, aby nesla celou knihu. Vyplnění prostoru mezi vztahovou bouří hlavních hrdinů, která byla ke konci už moc protahovaná, tvoří dlouhé popisy pobytů v jeskyni. Neříkám, že to nebylo zajímavé, ale bylo to místy delší a vlastně se tam skoro nic nestalo. Na léto, ale moc pěkná.

hrosik3
27.07.2014 2 z 5

Těšila jsem se, že si u ní odpočinu u bazénu, ale buď na to nebyla nálada, nebo je to opravdu taková bída..? nelíbilo, nudilo, příběh takový nijaký, příliš detailů při popisu jeskyně, byť by byla sebehezčí, neuchvátilo mě to :(

inule
28.06.2013 4 z 5

Dost podrobně popsaná jak práce jeskyňářů, ale i vztahy a především pocity obou hlavních postav. Dilema mezi rozumem a srdcem, nevyřešenou minulostí a slibnou budoucností.

modranka
11.01.2013 4 z 5

Veľmi zaujímavý a poučný príbeh. Nepochopila som však, prečo prekladateľka použila titul Smaragdová jaskyňa. Čítala som ale skrátenú verziu, takže v pôvodnom rozsahu to mohlo byť vysvetlené. Postavy boli spracované realisticky. Prvý raz som čítala taký podrobný opis práce jaskyniarov a bola som milo prekvapená.

lenka2011
17.02.2012

V pozadí výše popsaného příběhu se člověk dozví i pár věcí o práci speleologů,o vzniku jeskyň a konečně jsem pochopila rozdíl mezi stalaktitem a stalagmitem :-)

jeskyně

Ann Maxwell