Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503984/bmid_slyset-jeleny-zpivat-uwN-503984.jpg 4 504 504

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

josska
22.07.2021 4 z 5

České detektivky mám ráda a tady ta byla super,jen v ní bylo moc postav,jmen,ale zasazený děj do Beskyd,Ostravy mě bavil,napínavý až do konce,,,ještě že si nečtu komentáře dopředu,,knihu jsem si užila,,i když případy 1.oddělení jsou jedny z mých oblíbených...

katerina5544
20.07.2021 5 z 5

Skvela detektivka/thriller. Nejdrive jsem se nemohla zacist - vysetrovatele mi nebyli sympaticti, ale pak se to rozjelo a byl to tedy masakr...ten konec, ach jo ;( hodnotim plnym poctem, bylo to ctive,napinave,neco uz trosku pres caru,ale to autorovi odpoustim, myslim,ze muze smele konkurovat zahranicnim autorum tohoto zanru. Bolka Polivku jsem tam videla taky :-D

Lu27
12.07.2021 3 z 5

Kniha mi byla doporučena paní v knihkupectví na základě mého požadavku: "Chci něco podobného Klevisový." Vlastně nevím, co o tom napsat. Rozhodně to nemá s Klevisovou nic společného. Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, mezi postavami jsem se totálně ztrácela, kriminální čin byl přes čáru a pozvání vegetariána na "prsní řízky" bylo totálně creepy. Na druhou stranu....Když jsem knize dala dala šanci, dočetla jsem ji naráz. Přeci jen do poslední chvíle čtenář opravdu netuší, kdo je pachatel, což velmi oceňuji a zasazení děje do oblíbených Beskyd je příjemný bonus. Věřím, že další snahy o detektivní počiny budou úspěšnější. Psát autor bezpochyby umí. Čtenáři by určitě ocenili, kdyby děj byl více "nohama na zemi" a v knize nebylo tolik vedlejších linií postav.

aishimizu
03.07.2021 3 z 5

Moc se mi knížka líbila podle obálky. Ale ten obsah mě docela zklamal. Nemohla jsem se začíst, přišlo mi, že je tam zbytečně moc postav a žádná neměla tolik prostoru, abych si dokázala představit, kdo to je, co dělá a proč. A najednou byl konec, kterej obsahoval tak moc informací... No, za mě nic moc.

Poandré
01.07.2021 5 z 5

I já jsem viděla při čtení postavy ze seriálu Případ prvního oddělení. Za mne velmi vydařená detektivka.

Edith98
30.06.2021 5 z 5

Už jsem knihu vychvalila na Instagramu,ale musím ještě tady,protože na vás mám prosbu.Napiste mi prosím,až budete knihu číst,kdo jste si mysleli,že je vrah.Já to nevěděla do poslední chvíle.Kdosi tu v komentářích psal,že to bylo jako Případ prvního oddělení a jednoho z vysetrovatelů přirovnal k Bolku Polívkovi Od té doby jsem to měla v hlavě taky,ale vůbec mi to nevadilo,protože i díky tomu mi postavy byli sympatictejsi a lidstejsi. Jsem zkrátka nadšená,ale nevím po jaké knize teď sáhnout,aby alespoň z dálky předstihla tenhle skvost.Je to prostě výstavní kousek jako jelen na jejím obalu.Lide čtěte a pište kdo je podle vás vrah.

rimmon
27.06.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si koupila ze zvědavosti a nedávala jsem jí moc šancí protože jsem strašný skeptik na detektivky - velice rychle odhalím kdo je vrach a potom mě to nebaví.

TAHLE knížka je ale naprostá BOMBA.
Právě jsem jí dočetla - když to shrnu na počet hodin - zabralo to 12 hodin čistého času.
Je to naprosto báječně napsaný - jazyk je výborně vykreslený, scény jsou krásně popsané. Líbí se mi zpracování obálky, mapa uvnitř knihy a samozřejmě musím pochválit typ písma a barvu papíru.

Kniha se mi četla výborně. Baví mě ty tajemné prvky - rozečela jsem jí asi ve dvě ráno a chtěla si dát pár kapitol a jít do lesa (branišák - české budějovice - říká se že tam straší - jasně já po nocích) no ale přiznám se kniha mě vtáhla a měla jsem občas husí kůži takže už jsem do lesa nešla a logicky si donesla sušenky deku a pustila se do čtení.

Bylo spoustu chvil - kdy jsem knížku odložila a nahlas tu vyprávěla svým dvěma kočkám kdo si myslím že je vrah, nebo proč to ten a ten fakt nemohl být. Poslouchali mě.
U některých pasáží jsem se strašně smála. A se slzami v očích - pak jsem řvala jako tele - jsem knížku právě dočetla.

Musím se poklonit - je to dravé, čtivé, vtipné, plné napětí s dokonale vykreslenou atmosférou která prostě čtenáře vtáhne. Dokonce bych řekla lepší než Nesbo.
Za mě prostě knížka kterou by si každý milovník detektivek měl přečíst.
A doufám že tohle není jediná detektivna od tohoto autora.

Jsem ráda že i v českém prostředí najdeme takhle výbornou knihu. Opravdu jsem si četbu užila a hltala každé slovo.
Něco mi říká že tuhle knížku jsem nečetla naposledy - a je mi líto že jsem jí dočetla. Zní to divně ale pár dní jí ještě nebudu schopná založit do knihovny.

Za mě milovníka detektivek a šílených vrahů naprostá špička!

Aghatte
24.06.2021 5 z 5

Za mě dobré!
Opět český autor, a opět milé překvapení.
Neokoukané, napínavé, zajímavé charaktery, uvěřitelné vztahy i rozhovory, jasně vykreslené postavy. Ponuré, nehostinné prostředí, plasticky vykresleno.
Pachatel byl dobře schován. Na konci jsem i slzu uronila.
Doporučuji všem čtenářům detektivek.
Doufám, že autor bude psát i nadále a nemusí ani pokračovat v "ostravské mordpartě".
Prostě psát. To totiž umí.

iveta3689
21.06.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka. Neokoukané prostředí, uvěřitelní hrdinové i jejich osobní příběhy. V příběhu je zapojeno hodně postav, občas jsem se trochu ztrácela, ale nepovažuji to za mínus. Vyšetřování je tak akorát podrobné, aby se rozvinul spletitý děj, ale ne zase otravné přemírou detailů. Třešničkou na dortu bylo grafické zpracování knihy.

Kanimůra2
17.06.2021 4 z 5

Na nováčka pěkný počin. Mě se kniha zdála moc pěkná, dobře se mi četla. Konec trochu překombinovaný, za to dávám jednu + dolů. Škoda, skoro do konce jsem byla přesvědčená, že dám plný počet. A taky si myslím, že to s tím synem a masem malinko přehnal. Ale těším se na další knihu.

Zuzaa
14.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Taková varianta na seriál Případy 1. oddělení, v literární podobě.
Inteligentní česká detektivka, jen pachatel na konci byl zbytečně moc ujetý a jeho motiv mi přišel přitažený za vlasy (to jako dřív se nesetkal s žádnou nevěrou v okolí? Že najednou má potřebu kvůli tomu dvě ženy během jednoho týdne zabít?). Plus teda proč dával svému synovi jíst to lidské maso, to jsem moc nepobrala.
Moc ale chválím formát knihy, obálku i font, i díky tomu, a hlavně pak díky zajímavým charakterům postav, se to příjemně četlo.

cucik14
12.06.2021 4 z 5

Na první pohled nádherná obálka, chválím i planek vesnice. Detektivní příběh je zajímavý, i když bych více ocenila, kdyby v knize byla jedna hlavní postava, takhle jsem se ve jménech ztrácela. A konec mi přišel dost překombinovaný. I tak si myslím, že jde o dost zdařilý počin a další knihu od autora si určitě přečtu :) Hodnocení 83% je adekvátní.

bárbra13
12.06.2021 2 z 5

Tato kniha mi bohužel vůbec nesedla.. Nepodařilo se mi sžít ani s jednou z postav. Dokonce se mi až do posledních kapitol stále pletlo, kdo je kdo. Zajímavý mi přišel motiv pachatele, ale jeho další úkony (asi všichni tuší, co mám na mysli) mi přišly dost nechutné.

PaniWiga
09.06.2021 5 z 5

Zajímavá detektivka ze zajímavého prostředí.
Jako bonus se mi na konci knihy moc líbil odstavec, ve kterém autor přirovnává osudy jednotlivých postav k hrdinům řeckých bájí.

ErikaJ
05.06.2021 4 z 5

Zajímavý detektivní příběh. Chválím autora i za to, že jsem téměř celou knihu netušila, kdo je vrah. Skvělý čtenářský zážitek mi akorát kazila přemíra postav a jmen.

knihomolka1197
04.06.2021 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Příběh je zvláštní a čtenáře udržuje v napětí. Dojem z knihy umocňují také skutečná místa Ostravy. Rozhodně povedené dílo, které stojí za to.

andrea7459
04.06.2021 5 z 5

Kniha mě bavila, moc bavila a tím, že jsem z Ostravy jsem si všechny místa barvitě představila. Pokaždé co jsem knihu pro jinou činnost odložila, tak jsem měla pocit, že čekám na další díl seriálu. Za mě velká paráda a 5 hvězdiček.

Hana62
02.06.2021 4 z 5

Za mě dost dobrý, jenom příště ubrat. Některé dějové linie byly překombinované. Ale určitě si přečtu další knihu, pokud bude...

ela1972
31.05.2021 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, ale bylo tam příliš postav a hodně jmen. Mezi nimi jsem se ztrácela. Od druhé poloviny už příběh nabral obrátky a ano, musím přiznat, že se mi líbil.

alzbeta4340
26.05.2021 3 z 5

Osnova celého případu je dobře vymyšlená a na svého zvrhlého vraha má autor určitě právo. Ovšem množství postav bylo zbytečné, především proto, že neměly ve vyprávění smysluplnou a nosnou úlohu. Nejvíc lituji některých umělých, nepřirozených dialogů, na těch se mělo rozhodně ještě zapracovat. Celkově mě tato detektivka bavila o něco méně, než jsem čekala.
Kniha má nádhernou, vkusnou obálku i předsádku, moc chválím.