Horké dny

Horké dny https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59324/bmid_horke-dny-qHL-59324.jpg 3 1 1

Slunečný širý svět série

O vývoji poúnorovém a předbíhající žánrový pohyb v soudobé próze směrem k dějové dramatičnosti.

Nahnilaruka
11.12.2014 3 z 5

Přiznám se, že hodnocení téhle knížky je dost obtížné. Především kvůli tématice komunismu. Kniha sama o sobě je docela čtivá. Pro mě má autor přitažlivý styl psaní. Co mi však vadilo bylo to, že hlavních postav bylo velmi veliké množství a zorientovat se v nich a zapamatovat si je mi činilo velké problémy. Do jisté míry to bylo způsobeno tím, že Bojar nijak zvláště nevykresluje charakteristiku jednotlivých postav. Po přečtení celé knihy jsem nevěděl, jaký je rozdíl v charakterech některých postav a proč zrovna ten a ten je kladná a tam ten zase polozáporná postava....

Obecně mi vadila v knize propagace komunismu. Automaticky postava, která měla peníze nebo majetek byla záporná, ti kteří neměli nic byli "hýrou" a neotřele postupovali v před za svými cíli. Ale od toho jsem se zcela oprostil a užíval si především pomalu plynoucího děje. Zajímavé bylo poznat myšlenky a ideje a obraz tehdejší doby. Věřím tomu, že se tak opravdu mohlo žít.

Kdo se dokáže oprostit od vnímání komunismu, který čpí téměř všude, tak mu kniha může nabídnout hezké chvíle zábavy, 70%.

Pavel Bojar (p)
česká, 1919 - 1999
1957  79%Básnický almanach 1956
1984  76%Byl pánbůh Brazilec?
1952  40%Jarní vody
1956  53%Milenci